Příměstská doprava (nejen PID)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od Absolut » 19.10.2010 8:23

Ohledně výletu PID uvedeného níže: Ozvali se přesně dva uživatelé, se kterými dnes ve 12:00 vyrážím na cestu převážně po jižním sektoru PIDu, navštívíme např. linky 314, 331, 444, 448, 449 a další. Pokud by se někdo chtěl přidat, pak je to ještě možné, ale vzhledem k odjezdu za cca 3,5 hodiny by se musel rychle ozvat :)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od Absolut » 06.9.2010 21:17

To neodpovídá zadání, špatně jste si to přečetl.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od MOp » 06.9.2010 21:16

Si domluv na ctvrtek vylet s kosicakama :-) Aspon jim ukazes i neco noveho..

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od Absolut » 06.9.2010 21:12

Mám malý úkol pro příměstské šotouše.

Dnes jsem se stal šťastným majitelem jednotlivých jízdenek PID v nominálních hodnotách 10, 14, 20, 26, 32, 38, 44, 50, 56 a 150 Kč, vše v jednom kuse. Rovněž tak stejné jízdenky dětské, opět v jednom kuse. Tyto jízdní doklady zařazuji do své sbírky. Ale bylo by fajn je označit. Tak mě napadlo, že by se dala na tyto jízdní doklady podniknout nějaká okružní cesta autobusy PID okolo Prahy. Jízdní doklady pokryjou určitě půldenní projížďku pro tři lidi plus třebas k tomu tak i nějaké osoby do 15 let věku. Dokázal by tady někdo vymyslet autobusový šotovýlet kolem Prahy, který by umožnil efektivně projet uvedené jízdenky a zároveň bychom se svezli různými vozidly různých dopravců plus na přestupních bodech měli čas něco si vyfotit? Tak co? Má někdo nápad? Já to nemám čas a sílu vymejšlet, ale rád se svezu a pokud by se celá skupina včetně mě vešla do uvedených jízdních dokladů, tak se v této akci stanu i investorem, ovšem samozřejmě za podmínky, že zůstanou jízdní doklady po projetí jako označené majetkem mojí osoby v mojí sbírce jízdenek :) Rámcové plány s rozpisem trasy a času, odhadem předpokládaných typů vozidel a možných fotomíst prosím zaslat na e-mail filip.lane (zavináč) seznam (tečka) cz, ať neplevelíme diskusi. Stačí behem září, předpokládám provedení akce v první polovině října. Použití vlaků je možné, ale jen doplňkově. Je mi celkem jedno, zda to bude víkend nebo pracovní den, nemám představu jak moc mizerný je kde víkendový provoz.

Tak co, troufne si na to někdo?

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od 4021 » 18.5.2009 18:05


749.006

PRO TITA

Příspěvek od 749.006 » 26.6.2006 17:48

Máte legitku pro pásma P a 0 ?
pakliže ano, platíte pouze pásma 1 a 2, to jest za 4 Kč
pokud jste zaplatil 7 Kč, zaplatil jste za pásma 2 + 1 + 0

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 26.6.2006 17:13

Mám zde pár dotazů ohledně jízdného,které jsem nucen položit z důvodu podle mne doslovného "bordelu" v ceně jízdenek prodávaných řidičem.

1)V posledních 4 měsících jsem několikrát navštívil obec Babice a využil jsem služeb DP na trase Skalka(později Depo Hostivař :wink: )-Babice(2. pásmo).Ovšem za dvojí cenu jízdného.4x jsem jel za 4,-Kč(jezdím zapolovic a mám legitku) a 2x za 7,-Kč.Kolik jsem měl tedy ve skutečnosti platit :?:

2)Pak jsem se jednou svezl linku 358 na trase Opatov-Říčany,park Antonína Švehly(1.pásmo),dopravce Connex za cenu 7,-Kč(opět s legitimací...),přičemž po cestě zpět jsem platil opět 4,-Kč.Jedna rodinná příslušnice přitom jezdí do Říčan od Depa Hostivař za 7,-Kč.Opět stejná otázka:Kolik jsem měl platit :?:

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

konkurence

Příspěvek od Sirka » 14.1.2006 16:20

MOp píše:
7059074 píše:Tak co? Nemáte někdo fotky?
konkurence ma.
A to je?

7059074

Příspěvek od 7059074 » 22.12.2005 1:45

Tak co? Nemáte někdo fotky?

MOp

Příspěvek od MOp » 24.11.2005 22:44

Martin píše:Kondice a konzistence skalních bloků nad silnicí II/102 mezi Davlí a Štěchovcemi není valná... O tom jste již jistě slyšeli, neboť pády kusů skal mezi auta byly řádně mediálně propírány. Sezóna chatařů z okolí Slapské přehrady skončila, a tak nadchází příhodná doba pro sanaci masivu nad touto rekreační tepnou. To je však možno provést jedině za její kompletní cca třítýdenní uzavírky.
Musím říct, že organizace výuky má vskutku něco o sebe. Mezi Davlí u Kiliána a Štěchovcemi bude zavedena náhradní lodní doprava v intervalu 60 minut, mezi Davlí a Petrovem (Pikovicemi) bude pro dopravu k odkloněným busem ze Štěchovic zavedena náhradní doprava vlaková. Zkrátka (pod)zimní idyla v Povltaví a Posázaví :D

více na http://www.ropid.cz/cz/vyluky/v53.htm
no tak to se musim projet .-D

Martin

Příspěvek od Martin » 24.11.2005 22:05

Kondice a konzistence skalních bloků nad silnicí II/102 mezi Davlí a Štěchovcemi není valná... O tom jste již jistě slyšeli, neboť pády kusů skal mezi auta byly řádně mediálně propírány. Sezóna chatařů z okolí Slapské přehrady skončila, a tak nadchází příhodná doba pro sanaci masivu nad touto rekreační tepnou. To je však možno provést jedině za její kompletní cca třítýdenní uzavírky.
Musím říct, že organizace výuky má vskutku něco o sebe. Mezi Davlí u Kiliána a Štěchovcemi bude zavedena náhradní lodní doprava v intervalu 60 minut, mezi Davlí a Petrovem (Pikovicemi) bude pro dopravu k odkloněným busem ze Štěchovic zavedena náhradní doprava vlaková. Zkrátka (pod)zimní idyla v Povltaví a Posázaví :D

více na http://www.ropid.cz/cz/vyluky/v53.htm

Martin

Příspěvek od Martin » 29.10.2005 23:18

VLAKY DO DOBŘÍŠE SE NERUŠÍ (MfD, 29.10.2005)
Středočeští krajští zastupitelé pravděpodobně zachovají provoz na některých železničních tratích, které chtěli původně zrušit.
To je dobrá zpráva i pro Pražany, poněvadž mají velkou šanci, že budou i nadále cestovat vlakem ze Smíchova do Rudné u Prahy a na trati do Dobříše.
K zachování provozu by mohla přispět i dohoda mezi vedením Prahy a Středočeského kraje. Pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner uvedl, že by hlavní město přispívalo penězi na některé autobusové linky, které slouží hlavně Středočechům. "To se týká předměstskch spojů, které jezdí do Prahy například z Brandýsa nad Labem a Štěchovic," řekl Šteiner.
"Je to skvělá zpráva," zhodnotila situaci Petra Cejpková z Čisovic, které leží na dobříšské trati. Ta je také mezi šesti tisíci lidmi, kteří podepsali petici proti rušení železnice. "Vlaky tady jezdí spousta lidí na výlety, a to nejen Pražanů. Také je to sto let stará památka a na její stavbu přispěl i zdeší rod Coloredo-Mansfeld," tvrdí Cejpková.

KM

Re: Anonyme

Příspěvek od KM » 21.9.2005 14:02

Honzík píše:samozřejmě, že tam platí poplatky, protože to musí platit obci. A využívají služeb, které se v té oblasti nacházejí a které jsou součástí rekreace. Ty jsi pravděpodobně nějaký venkovan, že jo.
Ne já jsem jen takovej místní blb.
Jaký služby prosimtě využíváš na chatě??? Jaký poplatky kromě domovní daně cca 100 CZK ročně a odvozu odpadků? Oni ani do hospod nechoděj.

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

Anonyme

Příspěvek od Honzík » 21.9.2005 13:19

samozřejmě, že tam platí poplatky, protože to musí platit obci. A využívají služeb, které se v té oblasti nacházejí a které jsou součástí rekreace. Ty jsi pravděpodobně nějaký venkovan, že jo.

KM

Příspěvek od KM » 21.9.2005 12:46

Honzík: Ale neplatí tam. Jaký služby, prosimtě? Na druhou stranu je pravdou, že kdybychom zrušili zemědělství, tak budou 3%nezaměstnaných navíc a o 20%vyšší deficit ZO kvůli dovozu potravin, což jsou obojí čísla, která by tato země ještě unesla.

Zamčeno