Vypravení vozů

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 12.7.2005 12:21

Podle mě určitě. Třeba jistého Méďu strčí do tašky a jde se :lol:

Uživatelský avatar
Kočí
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 19.3.2005 14:26
Bydliště: ...příští zastávka Letenské náměstí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kočí » 12.7.2005 12:19

radek31 píše:...podívejte se někdy na Výstaviště na ten hnus (na tom záchodě není ani žárovka a v noci tam umí být pěkná tma) - a to jsou tam dlouhé pauzy na 5tce
No, ono občas Stromovce nějaké to "zahnojení" navíc neuškodí :lol:

Nějak tady zaniklo, jak je to s těmi tramvajovými techničáky :?:
Mimochodem, když se zavedou střídané přestávky, bude to znamenat, že řidiči si už nebudou stíhat kabinu vyzdobit a zpříjemnit si tak práci? :wink:

KM

Příspěvek od KM » 12.7.2005 9:25

To se nám to pěkně rozběhlo. :D
Tak znova - kdyby byla zázemí, bylo by možno dělat střídané přestávky. Takto ale je výsledek: nejsou zázemí, nebudou střídané přestávky. Je třeba tedy začít opačně: Zavést střídané přestávky a ty vyvolají tlak na tvorbu zázemí. Řidiči a jejich odborové organizace budou mít silné téma a ono to půjde. Nebudou si muset vymýšlet témata zástupná, jako je výjezd z tunelu na Barr., který by měli mít na starosti úúúúplně jiní lidé.
Ještě je tu z některých příspěvků malá otázečka - nevyhovuje on vlastně dnešní stav někomu? Prostě proto, že se to tak dělá odjakživa, že v té tramvaji jakoby 8-12 hodin bydlím (jako v kanceláři! :evil: ) a střídané přestávky by znamenaly stěhování každé dvě hodiny? :twisted:
ad Radek31 ze včerejška: Za sebe mohu říct (a říkám to mnoho let soustavně), že jsem rád, když mi někdo kdo je mimo můj obor řekne jak mě vidí, resp. slyší resp. čte. I já ve svém oboru trpím provozní slepotou. Neznamená to, že mu vyhovím, ale vím co si myslí. A prospívá mi to. Proč by to neprospělo i tobě (resp. vám všem)?

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 12.7.2005 7:16

kocour píše:No, takže se shodneme a nechápu, o co je spor. Leda že by Radek31 nerozuměl nadsázce a nedošlo mu, že tekoucí vodu a kávovar považuju za samozřejmost patřící ke stolečku a třem židličkám a tudíž nemám potřebu to zdůrazňovat zvlášť.
ještě na minulé stránce jsi psal: "Nechci být sadista, ale kde je psáno, že má být nějaké zázemí? .... to zázemí, ať se na mne nikdo nezlobí, je nadstandard"
takže se nediv, že jsem ti taky na to odpovídal

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 12.7.2005 7:12

kocour píše:Když dá výpověď tramvaják, tak za něj najdou náhradu natotata.
lol, tak to bys měl jít dělat do Vokovic, kde potřebují už několik měsíců asi 30 řidičů :-) poradit jim jak na to
od prvního pohovoru zájemce o práci řidiče k nástupu do vozovny uběhne 5-8 měsíců - řekl bych, že si to představuješ jak Hurvínek válku
navíc v průběhu procesu vypadne většina lidí a i ten kdo projde, toho často nechá hned poté, když zjistí co ta práce obnáší

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

to je pravda

Příspěvek od Honzík » 11.7.2005 23:05

Mě by ani nenapadlo, že nejsou na všech konečných sociální zařízení teplou vodou a nějaký budnik

MOp

Příspěvek od MOp » 11.7.2005 22:36

kocour píše:Ale to já pochopil. Já říkám, že:

1. solidní sociální zařízení (WC + voda) má být na každé konečné, bez ohledu na přestávky,

a navíc

2. na každé konečné, kde se vybírají přestávky, má být něco, kde by se dalo sedět, ohřát já nevím co a uvařit kafe/čaj.

To, že to tak není, je druhá věc, ale tím přece nejde argumentovat při rozhodování, jestli se přestávky mají vybírat všude nebo jen někde ...
no jasne, ale dokud toto nebude zajisteno, je nesmysl prestavky delat. bohuzel se tomu tak ale bude dit i bez toho..

kocour

Příspěvek od kocour » 11.7.2005 22:22

MOp píše:
kocour píše:No, takže se shodneme a nechápu, o co je spor. Leda že by Radek31 nerozuměl nadsázce a nedošlo mu, že tekoucí vodu a kávovar považuju za samozřejmost patřící ke stolečku a třem židličkám a tudíž nemám potřebu to zdůrazňovat zvlášť.
jenze bohuzel to, co ty povazujes za standard, ci samozrejmost, je na mnohych konecnych jen snem kazdeho tramvajaka :-(
Ale to já pochopil. Já říkám, že:

1. solidní sociální zařízení (WC + voda) má být na každé konečné, bez ohledu na přestávky,

a navíc

2. na každé konečné, kde se vybírají přestávky, má být něco, kde by se dalo sedět, ohřát já nevím co a uvařit kafe/čaj.

To, že to tak není, je druhá věc, ale tím přece nejde argumentovat při rozhodování, jestli se přestávky mají vybírat všude nebo jen někde ...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 11.7.2005 22:20

To sice jo,ale když to třeba, je tak tam nejsou pauzy. Viz linka 5 (BP na Výstavišti tam je jenom budka) a na Olšanech nové sociální zařízení.

MOp

Příspěvek od MOp » 11.7.2005 22:17

kocour píše:No, takže se shodneme a nechápu, o co je spor. Leda že by Radek31 nerozuměl nadsázce a nedošlo mu, že tekoucí vodu a kávovar považuju za samozřejmost patřící ke stolečku a třem židličkám a tudíž nemám potřebu to zdůrazňovat zvlášť.
jenze bohuzel to, co ty povazujes za standard, ci samozrejmost, je na mnohych konecnych jen snem kazdeho tramvajaka :-(

kocour

Příspěvek od kocour » 11.7.2005 21:55

MOp píše:
kocour píše:Ach jo ... tady někdo nepochopil jednu zásadní věc, tak já mu to tedy povím natvrdo: Když dá výpověď tramvaják, tak za něj najdou náhradu natotata. Za mne ji budou hledat měsíce. Každá práce má svou cenu ... s póvlem to nemá nic společného, mimochodem, povšimni si, že to slovo jsi použil ty, mne by to ve snu nenapadlo brát někoho za póvl.

A vysvětlíš mi konečně, co tedy chceš víc, než sociální zařízení na každé konečné a místnosti, kde se můžeš najíst?
tekouci vodu, minikuchynku = kavovar + mikrovlnka, stolecek a zidlicku.
No, takže se shodneme a nechápu, o co je spor. Leda že by Radek31 nerozuměl nadsázce a nedošlo mu, že tekoucí vodu a kávovar považuju za samozřejmost patřící ke stolečku a třem židličkám a tudíž nemám potřebu to zdůrazňovat zvlášť.

MOp

Příspěvek od MOp » 11.7.2005 21:47

kocour píše:Ach jo ... tady někdo nepochopil jednu zásadní věc, tak já mu to tedy povím natvrdo: Když dá výpověď tramvaják, tak za něj najdou náhradu natotata. Za mne ji budou hledat měsíce. Každá práce má svou cenu ... s póvlem to nemá nic společného, mimochodem, povšimni si, že to slovo jsi použil ty, mne by to ve snu nenapadlo brát někoho za póvl.

A vysvětlíš mi konečně, co tedy chceš víc, než sociální zařízení na každé konečné a místnosti, kde se můžeš najíst?
tekouci vodu, minikuchynku = kavovar + mikrovlnka, stolecek a zidlicku.

kocour

Příspěvek od kocour » 11.7.2005 21:43

radek31 píše:
kocour píše:Ne, nerozčiluj se ... nutí snad někdo někoho živit se jako řidič tramvaje? A co mu brání jít se živit do eplíčka kanceláře jako úředník?[/color]
a kdo bude pracovat, když budou všichni v kanclu? já jsem se tak chvilku živil a zjistil jsem, že mi to nevyhovuje
ale tady nejde o to, že v kanclu se má člověk "líp" - tady jde imho o to, aby člověk z kanclu neměl řeči na nás, když jeho nikdo nekontroluje - klidně ať má lepší pohodlí, mě to nevadí, ale laskavě si může od cesty nechat poznámky o tom, co stačí nám "póvlu"
Ach jo ... tady někdo nepochopil jednu zásadní věc, tak já mu to tedy povím natvrdo: Když dá výpověď tramvaják, tak za něj najdou náhradu natotata. Za mne ji budou hledat měsíce. Každá práce má svou cenu ... s póvlem to nemá nic společného, mimochodem, povšimni si, že to slovo jsi použil ty, mne by to ve snu nenapadlo brát někoho za póvl.

A vysvětlíš mi konečně, co tedy chceš víc, než sociální zařízení na každé konečné a místnosti, kde se můžeš najíst?

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 11.7.2005 20:27

kocour píše:Taky bezva ... holt jeden podnik.
to je samozřejmě způsobeno taky blbostí některých řidičů, na které pak všichni doplácejí - holt asi každý ***** musí nutně vlastnit jeden (ukradený) klíč a pak se na ostatní nedostane

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 11.7.2005 20:25

kocour píše:Ne, nerozčiluj se ... nutí snad někdo někoho živit se jako řidič tramvaje? A co mu brání jít se živit do eplíčka kanceláře jako úředník?[/color]
a kdo bude pracovat, když budou všichni v kanclu? já jsem se tak chvilku živil a zjistil jsem, že mi to nevyhovuje
ale tady nejde o to, že v kanclu se má člověk "líp" - tady jde imho o to, aby člověk z kanclu neměl řeči na nás, když jeho nikdo nekontroluje - klidně ať má lepší pohodlí, mě to nevadí, ale laskavě si může od cesty nechat poznámky o tom, co stačí nám "póvlu"
Naposledy upravil(a) radek31 dne 11.7.2005 20:28, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno