Výhybky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Zapnutí radio výhybek

Příspěvek od Syrda » 31.3.2006 21:33

Dle pražských tramvají se tuto noc mají opět zprovoznit radiovýhybky!! Tak doufám, že to není předčasný Apríl, ale že to už je natrvalo .

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: ROV

Příspěvek od Petr » 26.12.2005 11:22

Syrda píše:A jak to vůbec vypadá s dálk. ovl. výhybek. Loni v létě to bylo zablokovaný s tvrzením, že se daří podhazovat vexsle v protisměru a pod.
To mají ty rádia tak silný signál? Vždyť mezi vozem a přijímačem u kolejí je tak 30 čísel (+/- trolejbus).
A mj. v Plzni maj vexsle jen na radio. Kontakty nejsou. Nevím jak je jejich systém odlišný od pražského, ale asi o málo (pokud vůbec).
Ano, dosah vysílačků několikanásobně překračoval požadavek DP. Zvoral to dodavatel. Před rokem bylo tvrzeno, že náhrada vysílačů je otázka týdnů. Jsou to již měsíce a nic se neděje (krom toho, že na některé rekonstruované křižovatky se již rádio nedosazuje :-( ). Prý se hledá vhodná frekvence, která nebude rušena. Ale není tak úplně pravda, že jsou radio výhybky vypnuté. Na Barrandově ve smyčce běží OK. Takže se můžeme hrdě bít v prsa a říkat, že máme radio výhybky zapnuté :lol:

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

ROV

Příspěvek od Syrda » 26.12.2005 11:11

A jak to vůbec vypadá s dálk. ovl. výhybek. Loni v létě to bylo zablokovaný s tvrzením, že se daří podhazovat vexsle v protisměru a pod.
To mají ty rádia tak silný signál? Vždyť mezi vozem a přijímačem u kolejí je tak 30 čísel (+/- trolejbus).
A mj. v Plzni maj vexsle jen na radio. Kontakty nejsou. Nevím jak je jejich systém odlišný od pražského, ale asi o málo (pokud vůbec).

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: přehazování jízdou

Příspěvek od PvvS » 26.12.2005 10:49

Syrda píše:A k tomu, že staré tram mají dovoleno přehazovat jízdou - ony snad ani nemají tlačítko? Snad možná T1 a T2. Jak to je?
Je na kazdem kontroleru :) - Kde by ho vzali bez dobastleni.

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

přehazování jízdou

Příspěvek od Syrda » 26.12.2005 10:23

A k tomu, že staré tram mají dovoleno přehazovat jízdou - ony snad ani nemají tlačítko? Snad možná T1 a T2. Jak to je?

Béďa Trávníček

Příspěvek od Béďa Trávníček » 02.12.2005 22:43

KM píše:Dovolím si připomenout že to začalo věcnou poznámkou, že l.č. 14 má stejnou jízdní dobu jako 91 a dále tím, že výhybky jdou přehazovat jízdou, což nebylo jednomu z nás známé.
Omlouvám se za svůj qětnatý sloh, ostatně, řešení přeci máte, ne? :evil:
Nechcu dělat chytrého, ale jízdní doba co je vyvěšená na je pouze orientační, přesná je pouze ve všední den ve "špičce" od tuším 7 hodin do 19 hodin (s časy si nejsem jist, kdyžtak mě opravte), kdy jsou nejdelší jízdní doby, zato o víkendu a mimo špičku v PD jsou jízdní dobu kratší.
Jenže linka 91 jezdí pouze o víkendu a má jízdní doby stejné jako běžné linky ve všední den, tudíž logicky zdržuje. 8-)

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 02.12.2005 22:08

Já na takovéto věci většinou neupozorňuji, stane se, ale taková hrubka biiije do očí. :wink:

Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 02.12.2005 20:13

Anonymous píše:Kdo chce psa b :?: ý :?: t ???
No já na to upozornit nechtěl. Ani se KMovi nedivím, že do Vás rýpe...

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 02.12.2005 19:47

Kdo chce psa b :?: ý :?: t ???

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 02.12.2005 16:01

radek31 píše:
Prostě pánové, jezdíte s nejmodernějšíma tramvajema stejně jako dědci s klikou.
dnešní tramvaje jezdí rychle, problém je halda cestujících a špatná preference na SSZ - můžeš jet minutu 50 km/h a k čemu ti to je, když pak na křižovatce stojíš jak trubka 2 minuty? to jde pak vše do háje

co z toho máš, že se do nás neustále navážíš? jel jsi párkrát tramvají, tak máš pocit, že máš patent na rozum a vís nejlíp jak jí řídit? já byl taky párkrát u doktora, ale na operování se zatím necítím
Nemá to smysl, na KM se krásně hodí jedno staré české pořekadlo - kdo chce psa být, hůl si vždycky najde... Ale mohlo by se to obejít bez napadání, nemyslíš, KM? Až budeš s tramvají jezdit a kritizovat své kolegy, můžeme se klidně bavit. Právo na projevení svého názoru má jistě každý, to nepopírám, ale s cílenou provokací se jdi vycpat. :evil:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.12.2005 11:28

KM píše:Můj problém je , že vím co funguje a nenasírám se snadno.
No, jdu zas něco dělat :P
mě to taky "nenasírá" - ale nenechám to bez povšimnutí, aby si náhodou někdo nemyslel, že to co píšeš je univerzální pravda

KM

Příspěvek od KM » 02.12.2005 11:21

Můj problém je , že vím co funguje a nenasírám se snadno.
No, jdu zas něco dělat :P

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.12.2005 11:17

KM píše:
Fořtík píše:[]Věcná diskuse proč ne, ale mám pocit, že ty tu neustále nahazuješ ironické podněty, které ostatní vysvětlují. A o tom diskuse není.
Dovolím si připomenout že to začalo věcnou poznámkou, že l.č. 14 má stejnou jízdní dobu jako 91 a dále tím, že výhybky jdou přehazovat jízdou, což nebylo jednomu z nás známé.
Omlouvám se za svůj qětnatý sloh, ostatně, řešení přeci máte, ne? :evil:
promiň, ale stejný jízdní čas 14 a 91 není věcná poznámka, ale provokace - protože jak už jsem napsal časy 91 jsou okopírované časy 14 a 91 je nedodržuje

nemluvě o tom, že to začlo jinak - poznámkama jako je
Prostě pánové, jezdíte s nejmodernějšíma tramvajema stejně jako dědci s klikou. icon_twisted.gif
a
Jenže mnozí dnešní dovedou tak akorát trefit sekci icon_razz.gif icon_smile.gif neutral_m.gif
a
Což mnozí mladí ani neví, natož aby uměli.

KM

Příspěvek od KM » 02.12.2005 11:14

radek31 píše:[btw já taky jezdím tramvají jako cestující (a hodně, každý den tak 2 a více hodin), takže si samozřejmě všímám, jak kdo jede, ale nedělám z toho moc obecných závěrů - co člověk to originál a v tak velké skupině lidí se prostě nedá najít nějaký obecný vzorec
Jojo, to znám, já taky nekritizuju moderátory a bankovní úředníky :P

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.12.2005 11:11

KM píše: No ono se aspoň něco o sobě dozvíte od nás kaštanů, víme? Ono jste tu nakonec pro nás, pro ten substrát, co si koupí měsíc předem roční jízdenku a dostane za to tužku :-)
to mi stačí doma (2x plnocenná roční + jedna studentská 4x čtvrtletní)
dozvím se toho dost

já souhlasím, že jsme tu pro lidi, také se podle toho snažím jezdit (ale lidi stejně nikdy nepochopí, že na I.P. prostě nemůžu čekat na další cyklus, ale musím ty dveře taky někdy zavřít)
btw já taky jezdím tramvají jako cestující (a hodně, každý den tak 2 a více hodin), takže si samozřejmě všímám, jak kdo jede, ale nedělám z toho moc obecných závěrů - co člověk to originál a v tak velké skupině lidí se prostě nedá najít nějaký obecný vzorec

Zamčeno