Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

sebi
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 18.5.2013 16:25

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od sebi » 20.9.2014 12:32

martin8211 píše:Náhoda ve videu :D
http://youtu.be/_Yb4ryHsRC8?t=18m4s
Super! :D

Jake byly v te dobe predepsane rychlosti na krizeni / vyhybkach? Je mozny, ze je jen zaznam zrychlenejsi, protoze male kamery na film uplne rychlost nedrzely, nicmene stejne se mi zda, ze pres krizovatky T3 pekne preletavaji...


Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 19.9.2014 23:11

G: Mě osobně napadlo, že řidič se blíží k zákonné době řízení a tak se zabijou dvě mouchy jednou ranou.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 19.9.2014 23:06

Zakutaleny.banan píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat tramvajáků: Dneska jsem jel tramvají č. 22, a jak už tak občas mívám ve zvyku, nahlížel jsem řidiči přes sklo dveří "do not" O:) Překvapil mě fakt, že na papíře měl uvedeno "střídání 17:44 na IPP" (čas berte s rezervou), a zároveň měl mezi 18:13 a 18:42 (plus mínus) na Nádraží Hostivař půlhodinovou "bezpečnostní přestávku". Není mi jasné, na co potřebuje řidič, který jede sotva půl hodiny, najednou takovou dlouhou přestávku. Myslel jsem, že při střídání se do tramvaje dostává řidič po nějaké přestávce, tj. nepotřebuje hned za půl hodiny další "bezpečnostní" pauzu. Ostatní pauzy na konečných byly podstatně kratší. (ačkoliv i tak se mi zdály někdy zbytečně dlouhé, například ranní výjezd ze Strašnic na Hostivař (nebo to byla Radošovická? nevím jistě) a hnedle skoro 10 minut pauza - čekat v 5 ráno zpoždění asi moc nejde, takže nějak nechápu proč se tam hnát s takovou rezervou, to by mi přišlo lepší aby si řidič přispal a ráno smyčkou jen projel... Nebo když občas jezdím v pozdních hodinách ze Spořilova a tramvaj tam čeká 15 minut na to, aby pak mohla prázdná odfrčet na Pankrác, taky moc nechápu...) Díky.
Taková přestávka na jídlo a oddech před zatažením ... nehledej v tom žádné souvislosti. Tramvaje jezdí v intervalu a zatahují po trase též s nějakým následným intervalem (tedy jak kde, z Řep se do Motola jede rovnou). Řadošovická/Hostivař je problém s tím, že půl spojů jede tam a půl tam a tak se natahování intervalu a zkrácení jízdních dob musí někde projevit. A pokud vyjdou na ten čas Vokovické pořadí, tak si polonoc musí odstát. Ještě ber v potaz, že na Bílé Hoře přestávku neuděláš, bo malá smyčka a krátký interval a oběh je přes 2 hodiny.

Zakutaleny.banan
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 14.2.2007 11:14

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Zakutaleny.banan » 19.9.2014 22:49

Ahoj, chtěl bych se zeptat tramvajáků: Dneska jsem jel tramvají č. 22, a jak už tak občas mívám ve zvyku, nahlížel jsem řidiči přes sklo dveří "do not" O:) Překvapil mě fakt, že na papíře měl uvedeno "střídání 17:44 na IPP" (čas berte s rezervou), a zároveň měl mezi 18:13 a 18:42 (plus mínus) na Nádraží Hostivař půlhodinovou "bezpečnostní přestávku". Není mi jasné, na co potřebuje řidič, který jede sotva půl hodiny, najednou takovou dlouhou přestávku. Myslel jsem, že při střídání se do tramvaje dostává řidič po nějaké přestávce, tj. nepotřebuje hned za půl hodiny další "bezpečnostní" pauzu. Ostatní pauzy na konečných byly podstatně kratší. (ačkoliv i tak se mi zdály někdy zbytečně dlouhé, například ranní výjezd ze Strašnic na Hostivař (nebo to byla Radošovická? nevím jistě) a hnedle skoro 10 minut pauza - čekat v 5 ráno zpoždění asi moc nejde, takže nějak nechápu proč se tam hnát s takovou rezervou, to by mi přišlo lepší aby si řidič přispal a ráno smyčkou jen projel... Nebo když občas jezdím v pozdních hodinách ze Spořilova a tramvaj tam čeká 15 minut na to, aby pak mohla prázdná odfrčet na Pankrác, taky moc nechápu...) Díky.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1543
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Radek » 12.9.2014 17:39

Hlavně by tam mělo být, že jde o pátek - ne každý nosí v hlavě kalendarium. 8-)

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ElWapp » 12.9.2014 16:38

http://elwapp.rajce.idnes.cz/12._zari
Info na Andělu, zastávková rošáda na Smíchově, informacemi nabitá zastávka Na Strži, přebarvičkovaná Jeremnkova a vyšrafovaný světa kraj tamtéž a zmizelý označník nikdy nezprovozněné zastávky Sídliště Punkrác...

Nelíbí se mi nově použitý formát "dočasná změna od 20. hod. 5.9.2014". Dokud se psalo "od cca 20:00 hod. dne 5.9.2014", bylo to na první pohled jasné, tady jsem se zarazil u 20. hod. a přemýšlel, co že je to ten hod. za měsíc... Nebo ideálně "5.9.2014 (cca 20:00)", aby to důležité - datum bylo na začátku.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 11.9.2014 19:38

G: Nedělal bych si iluze... V boji o koryta se všichni spojí...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 11.9.2014 19:32

Martin Šubrt píše:Protivníci jsou silní, protřelí a ne naivní.
Do kamene tesat. To není Metrostav/Škodovka dost závislá na pražských zakázkách.
Dění po volbách bude zajímavé.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od XSC » 11.9.2014 19:05

Bobik píše:Anoano, další kostlivec nám opět leze z magistrátní skříně. To je tam taky dáreček tuším od "nejlepšího primátora všech dob".
Tenhle dáreček je mnohem starší, já si ještě pamatuji, jak to už v 90. letech okecávali, protože nevýhodnost byla už tehdy zjevná. Ovšem za nejlepšího primátora se povedlo smlouvu ještě protáhnout.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 11.9.2014 18:57

Martin Šubrt píše:...je tam ta strašně dlouhodobá smlouva s JCD, které se nejde zbavit...
Anoano, další kostlivec nám opět leze z magistrátní skříně. To je tam taky dáreček tuším od "nejlepšího primátora všech dob".

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Martin Šubrt » 11.9.2014 18:15

Ono není radno si s tímto odvětvím zahrávat. Oni by chtěli ty reklamy omezit, ale současně je tam ta strašně dlouhodobá smlouva s JCD, které se nejde zbavit, takže to vypadá, že se jde na ruku jen JCD. Jenže kdyby se pustili do těhle smluv, zase se tu bude strašit arbitrážemi apod. Takže na to už asi odvaha není a já se nedivím. Takže si naběhli pro změnu u zbytku toho odvětví. On jakýkoli boj nese i oběti na vlastní straně, to se nedá nic dělat. Protivníci jsou silní, protřelí a ne naivní.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 11.9.2014 16:55

S_M_Lomoz píše:Ono už se to opravdu hodně odklonilo od tramvají, ale mezi Svazem provozovatelů venkovní reklamy a vedením Prahy (tedy spíš primátorem a TOP09) to vážně začíná povážlivě houstnout.

http://www.lidovky.cz/valka-o-reklamu-n ... _domov_rof
Takže opět nejde o pražany jak se snaží billboardy nakukat, ale o korýtka kam potečou peníze z reklamy :lol: :lol:

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od S_M_Lomoz » 11.9.2014 16:39

Ono už se to opravdu hodně odklonilo od tramvají, ale mezi Svazem provozovatelů venkovní reklamy a vedením Prahy (tedy spíš primátorem a TOP09) to vážně začíná povážlivě houstnout.

http://www.lidovky.cz/valka-o-reklamu-n ... _domov_rof

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MPL » 11.9.2014 12:04

Bobek píše:Ale vida... tak možná jsem se zajímat přece jen měl (já myslel, že jde o nějaký kometoidní Úsvity apod.)
S volbami to nemá společného samozřejmě naprosto nic, až na to, že se někdo snaží ten reklamní cirkus začít trochu krotit.
... a zmíněnému spolku to nejde "pod fousy", tak na to zaregoval.
V jednom má ale pravdu - ono plánované omezení se dotkne téměř všech kromě JCDecaux. Jaká náhoda, že?

Odpovědět