Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od gabuliatko » 03.5.2010 19:29

Koukal jsem na fotky Bubenské nábřeží. Ty protioblouky v ulici Komunardů byly z důvodu umístění zastávkového ostrůvku.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MOp » 03.5.2010 17:36

lidé ztratili úctu i k českému jazyku :-) minulí, by jsme.. :-( #-o

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od mixik » 03.5.2010 17:33

to že lidé ztratili úctu mě nepřekvapuje. to že se nevyvěšují vlajky s tím souvisí.
dnes není úcta k ničemu a k nikomu.
berte to tak, že když státní podniky nevyvěšují, tak proč by to měl dělat dp.
na státních institucích to je pro jistotu celoročně.
a už vidim jak v noci dílenský lítají s vlaječky a držákama po busech.
držáky se odstranili a zůstali tam jen díry po šroubech.

ale jsem zvědav na 8.5. myslím že vlajky nebudou, jako minulí rok.
asi by jsme měli dostat přes "prsty" aby jsme si zase začali vážit hodnot našich předků.......

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 03.5.2010 1:45

Brejšín píše:Tak koukám že oddělení marketing zase šetří, takže vlaječky na státní svátky jsou už asi nadobro minulostí.
No k mému údivu se o svátek jezdilo na "zelené desky". Takže to byla pro podnik asi normální sobota - proč dávat vlaječky? :D

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od jara » 02.5.2010 19:30

Brejšín píše:Tak koukám že oddělení marketing zase šetří, takže vlaječky na státní svátky jsou už asi nadobro minulostí.
No také mě to včera praštilo do očí. Ale zítra se kouknu v práci na tu normu která o tom mluví co tam je za data, kdy to má mít vlaječky. A dále mě docela zarazila dalníční známka na historických vozech bylo to opravdu nutné???

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MOp » 02.5.2010 18:59

Brejšín píše:Tak koukám že oddělení marketing zase šetří, takže vlaječky na státní svátky jsou už asi nadobro minulostí.
já věděl, že jsem chtěl něco okomentovat.. :-) dekuji panu brejsinovi za mnemotechnickou poznamku!

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Brejšín » 02.5.2010 18:55

Tak koukám že oddělení marketing zase šetří, takže vlaječky na státní svátky jsou už asi nadobro minulostí.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 02.5.2010 9:46

mixik píše:...někteří řidiči si mohou za to sami....
jsou přece za to placeni!!
pokud se jim to nelíbí, ať jdou dělat něco jiného.
Co to je zase za výstřik ? #-o
Myslim, že už se to tady řeší dostatečně dlouho, aby i méně chápaví jedinci pobrali, že popisovaná skutečnost vzniká spíš vinou špatné komunikace neobo nepochopením přepravních podmínek ze strany cestujících.
Takže ještě jednou - pokud jste přítomni situaci, kdy řidič odmítl vyklopit plošinu, aby mohl vzít do soupravy vozíčkáře a vy MÁTE POCIT, že se tak nestalo vinou provozních okolností, jako je nemožnost vyklopení plošiny na zastávce bez ostrůvku, závada plošiny, přeplněnost soupravy, atd., pak máte právo na takového řidiče podat stížnost.
Na co rozhodně právo nemáte, je svévolné blokování odjezdu soupravy. :evil:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MF » 02.5.2010 9:24

lidová tvořivost zasáhla i ve Strašnicích
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 02.5.2010 0:02

No, pokud nemává, nebo nemačká čudla, beru ho jako čekatele na jinou linku. Jinak vybíhám vždy, bo je to povinnost (nebo to tak alespoň chápu). Jestli se mezitím stačí naložit sám, nebo ho naložím bez vyklopení je věc druhá, ale reagovat musím, tedy pokud vznese požadavek (byť jenom máváním).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 01.5.2010 23:50

9001 píše:Mám osobní zkušenost, když jsem jel se svoji babičkou na vozíku ze zastávky Na Hroudě dc s poršákem (to tenkrát začinaly ve Strašnicich). Řidič se ani neobtěžoval zvednout zadek.
A obtěžoval ses zmáčknout modrého čudla, nebo ses spokojil s tím, že prostě někdo přijde? Na Hroudě jezdí 3 linky - když toho čudla nezmáčkneš, tak k tobě nepoletím, protože se jevíš jako čekatel na jinou linku.

Ad "lehký vozíčkář" - opravdu je rychlejší "lehkému" vozíčkáři plošinu nevyklápět. Samozřejmě má-li doprovod. Ale i když ho nemá - pomůžu mu raději sám, než manipulovat s tím vehementem u dveří.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 7080 » 01.5.2010 23:41

9001 píše:Doufám, že názory typu lehký vozíčkář nepotřebuje plošinu je opravdu jenom špatný vtip.

Mám osobní zkušenost, když jsem jel se svoji babičkou na vozíku ze zastávky Na Hroudě dc s poršákem (to tenkrát začinaly ve Strašnicich). Řidič se ani neobtěžoval zvednout zadek. Vzhledem ke kvalitě ostrůvku to bylo docela těžké s vozíkem vyjet dovnitř. Zrovna u 14T je to oproti KT v pohodě dojít k plošině.

Když už ta plošina tam jednou je, tak by se měla používat a opravdu tvrdě trestat řidiče, kteří toto odmítnou. (Samozřejmě v případech kdy to jde) a je úplně jedno jestli je vozík elektrický nebo mechanický.
Povinností vozíčkáře je taky zmáčknout si žádost o plošinu, případně jiným způsobem signalizovat, že hodlá na(vy)stupovat. Nebudu se zvedat z kabiny, když je v určité stanici souběh více linek s nízkopodlažními vozidly a vybíhat ven, jestli náhodou se mnou dotyčný nepojede.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mixik » 01.5.2010 22:58

9001 píše:Doufám, že názory typu lehký vozíčkář nepotřebuje plošinu je opravdu jenom špatný vtip.

Mám osobní zkušenost, když jsem jel se svoji babičkou na vozíku ze zastávky Na Hroudě dc s poršákem (to tenkrát začinaly ve Strašnicich). Řidič se ani neobtěžoval zvednout zadek. Vzhledem ke kvalitě ostrůvku to bylo docela těžké s vozíkem vyjet dovnitř. Zrovna u 14T je to oproti KT v pohodě dojít k plošině.

Když už ta plošina tam jednou je, tak by se měla používat a opravdu tvrdě trestat řidiče, kteří toto odmítnou. (Samozřejmě v případech kdy to jde) a je úplně jedno jestli je vozík elektrický nebo mechanický.
TVRDĚ BLOKOVAT DVEŘE dokud nevyleze ven.
a pak ho tvrdě napráskat!!!!

někteří řidiči si mohou za to sami.

jsou přece za to placeni!!
pokud se jim to nelíbí, ať jdou dělat něco jiného.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 01.5.2010 20:24

Doufám, že názory typu lehký vozíčkář nepotřebuje plošinu je opravdu jenom špatný vtip.

Mám osobní zkušenost, když jsem jel se svoji babičkou na vozíku ze zastávky Na Hroudě dc s poršákem (to tenkrát začinaly ve Strašnicich). Řidič se ani neobtěžoval zvednout zadek. Vzhledem ke kvalitě ostrůvku to bylo docela těžké s vozíkem vyjet dovnitř. Zrovna u 14T je to oproti KT v pohodě dojít k plošině.

Když už ta plošina tam jednou je, tak by se měla používat a opravdu tvrdě trestat řidiče, kteří toto odmítnou. (Samozřejmě v případech kdy to jde) a je úplně jedno jestli je vozík elektrický nebo mechanický.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.5.2010 15:12

Brejšín: Samozřejmě "lehký vozíčkář" by žádat plošinu neměl - mnohem rychleji se do/z tramvaje dostane za pomoci jednoho až dvou spolucestujících lidí. Ovšem má to jednu důležitou podmínku - nestačí aby byl "lehký" (bezmotorový) vozík, ale od pohledu také nesmí být těžká osoba na něm! Již cca před rokem - těsně po tom, co na linku 4 v trase Čechovo nám. - Kotlářka/Řepy (střídanou dělením odvozu na IPP) byli zařazeny garantované nízkopodlažní spoje obsluhované KT8D5N, jsem s oním vozem přejel na Moráň a tam byla silně korpulentní paní na vozíku (viditelně vážící přes 120 kilo) za doprovodu velmi hubeného pána (určitě maximálně vážícího polovinu co paní). Při nastupování se zlobily, že dlouho nejdu sklopit plošinu (omlouval jsem se, pravdivě, že jsem se zdržel hledáním zapadnutého háku na ní). Při vystupování na Bertramce (či U Zvonu) mi velmi děkovali, že jsem byl ochoten - měli prý zkušenost s řidiči co nepřišli a ujeli jim z nástupní zastávky. Selským rozumem musí být jasné. že takovou osobu by bez plošiny do tramvaje dostávali bez plošiny pracně 4 pořádní chlapy, ale s plošinou to zvládl ten hubený pán sám!

Odpovědět