Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od kruťák » 13.6.2010 23:28

DavidD píše:takže se tam 4 roky budu mačkat na přecpaném nástupišti
Proč by tam mělo být přecpané nástupiště? S trochou nadsázky - teď tam přece taky není přecpané nástupiště. Provoz bude podle mě omezen oproti původnímu stavu už od jeho obnovení (což je možná ještě horší zpráva :D )

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od DavidD » 13.6.2010 23:01

Damir Holas píše:Já nevím, že se tady vždycky jednou za čas strhne nostalgie po "tramvajovém nádraží" Hradčanská. O chalupoidě si můžeme myslet, co chceme (taky z ní nejsem nadšen), ale pravdou je, že se pomalu stává realitou a po svém dokončení prostě a jednoduše způsobí omezení provozu tramvají na některých úsecích v Praze 6, což se jistojistě dotkne i Hradčanské. Takže fakt nevím, co je tak k nepochopení na tom, že tam budou dvě koleje místo čtyř, holt to asi odpovídá budoucí intenzitě provozu tramvají. Nebo by se "nádraží" mělo obnovovat jen proto, že tam bylo?! Trošku chabý důvod, ne?
No, ale metro nestojí, tak že se tam 4 roky budu mačkat na přecpaném nástupišti..hmm super zpráva.. :(

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Damir Holas » 13.6.2010 22:41

Já nevím, že se tady vždycky jednou za čas strhne nostalgie po "tramvajovém nádraží" Hradčanská. O chalupoidě si můžeme myslet, co chceme (taky z ní nejsem nadšen), ale pravdou je, že se pomalu stává realitou a po svém dokončení prostě a jednoduše způsobí omezení provozu tramvají na některých úsecích v Praze 6, což se jistojistě dotkne i Hradčanské. Takže fakt nevím, co je tak k nepochopení na tom, že tam budou dvě koleje místo čtyř, holt to asi odpovídá budoucí intenzitě provozu tramvají. Nebo by se "nádraží" mělo obnovovat jen proto, že tam bylo?! Trošku chabý důvod, ne?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od pawel » 13.6.2010 19:37

v těchto ohledech = co se týče drobnějších úprav parteru apod. Tedy nikoli gigastaveb typu A, buštěhradka, blanka apod.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MOp » 13.6.2010 19:10

Až se bude rovnat to co se staví tomu až bude Praha 6 rozumná, tak vyhlásím státní svátek.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od pawel » 13.6.2010 19:05

ad a. kopecký: výborně, to bych moh podepsat (teda až na ty shody přísudku s podmětem:)). aspoň že je P6 v těchto ohledech rozumná a požaduje stromy, méně pruhů pro IAD apod.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od kruťák » 13.6.2010 18:20

MOp v rubrice Na znamení píše:Jen obtížně se zatím zvyká na novou geometrii tratě na notně rozšířené tříde Milady Horákové a ještě hůře se bude zvykat na absenci tramvajového nádraží.
Ing. J.Trnková píše:"Tramvajové nádraží" nemá v tomto místě opodstatnění. Cílem prodloužení metra A je i "vytlačení" autobusů do terminálů mimo střed města.
Viz. http://www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=16 - dopis od Alfonse Kopeckého, evidentně čtenáře PrT :)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MF » 10.6.2010 19:05

opocenskylukas píše:Vzhledem k tomu že nevím do jaké kategorie tento příspěvek napsat ale jako nejreálnější se mně zdá tato:
od 1.7.2010 se přejmenovává zastávka U SVOBODÁRNY na nový název DIVADLO GONG.

takže se vracíme trochu zpět k podobnému bývalému názvu U gongu...

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od opocenskylukas » 10.6.2010 16:50

Vzhledem k tomu že nevím do jaké kategorie tento příspěvek napsat ale jako nejreálnější se mně zdá tato:
od 1.7.2010 se přejmenovává zastávka U SVOBODÁRNY na nový název DIVADLO GONG.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Oskar » 10.6.2010 11:17

MOp> Jo jasně, tak to pak jo. Nevěděl jsem, jak vypadá backend.

A ještě jedno rýpnutí: (Nemyslím to samozřejmě nijak zle, jen navrhuju zlepšení)
Bylo by fajn, kdyby příspěvky měly na titulku kotvy (<a name="abc">), aby se dalo odkazovat na konkrétní příspěvek pomocí #abc v URL. Pokud nejsou příspěvky číslovány, dá se použít klidně celý titulek, moderní prohlížeče nemají problémy ani s diakritikou, ani s mezerami. A nebo třeba následující PHP snippet pro získání ořezaného jména:

Kód: Vybrat vše

$text = "Šíleně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy.";
$kotva = strtr(iconv("windows-1250","ascii//translit",$text)," ","_");
echo $kotva; // vrátí "Silene_zlutoucky_kun_upel_dabelske_ody." 
EDIT: Beru zpět, titulek se nedá použít jako kotva – není dostatečně unikátní.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MOp » 10.6.2010 11:01

Oskar> Prispevky cislovany nejsou a manualni odpocitavani neni zrovna v kodu pro amatery jako jsme my idealni. Navic stejne nerozlisis, ktery prispevek ma kolik fotek [paklize samozrejme nejake mit bude], a tak se ti muze stat, ze budes mit galerii dejme tomu se 100 prispevky, ve ktere bude 50 nebo 300 fotek.
Proste si nevyberes a nikdy se nezavdecis.. Pro nas nejjednodussi a nejprijatelnejsi reseni je si rict urciteho dne stop a prispevky dat do historie. Tri mesice se mi v tomto ohledu zdaji velmi prihodne.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Petr » 10.6.2010 9:49

Oskar píše:Právě proto bych nedělal stránkování podle času, ale podle počtu příspěvků. Třeba horních deset nebo patnáct by imho stačilo, víc si toho náhodný čtenář stejně nepřečte a akorát je stránka zbytečně dlouhá.
Takže jinak, bude jednou za tři měsíce podle počtu příspěvků. Pod tři měsíce se mi stránkovat nechce...

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Oskar » 10.6.2010 9:46

Právě proto bych nedělal stránkování podle času, ale podle počtu příspěvků. Třeba horních deset nebo patnáct by imho stačilo, víc si toho náhodný čtenář stejně nepřečte a akorát je stránka zbytečně dlouhá.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MOp » 10.6.2010 9:05

Tři měsíce zní rozumně.

oskar: Ono je nutné si uvědomit, že tím, jak je rubrika nová a kolik se děje letos v létě rekonstrukcí (já takové šílenství pamatuji jen při výstavbě metra), je možné si témata vybírat a je o čem psát. Časem bude témat daleko méně a v zimních měsících se obávám nevyjde skoro nic..

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Petr » 10.6.2010 8:55

Oskar píše:Ještě mě napadá, jak se rubrika rozrůstá, že by nebylo od věci přidat tam stránkování, tak po deseti příspěvcích.
Bude jednou za tři měsíce

Odpovědět