Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od vlakoň » 18.9.2008 9:09

To podepisuji bez výhrad =D>

A teď k mojí toleranci 8-) Nelíbí se mi:

:idea: Agresivní řidiči nedodržující zcela samozřejmě jakékoliv předpisy (rychlost je to nejmenší, horší jsou chodníkoví a trávníkoví jezdci a křižovatkoví parkovači a překážeči).

:idea: Agresivní cyklisti a skútristi jezdící na červenou, po přechodech, po chodníku.

:idea: I chodci chovající se podobně bezohledně jako řidiči (občas si připadám jako mentál když čekám na přechodu na zelenou a všichni okolo chodí jakoby nic). Mimo světelné křižovatky, ale přecházím mnohem radši mimo přechody. Ty jsou totiž nejméně bezpečné, vzhledem k neurotikům kteří vás vidí, ale jedou napjatí furt s nohou na plynu stylem jestli tam náhodou ten debul na přechodu neskočí 8-[


Srovnal jsem to podle toho čím se cítím být víc ohrožen, a chodci to opravdu nejsou. \:D/ Mám zkreslený názor tím, že se přesouvám jen pěšmo nebo MHD :lol:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Absolut » 18.9.2008 8:37

Krásně tady Vaše debata dokazuje moje teze o nízké úrovni tolerance v našem národě - a to jak na straně automobilistů, tak i cyklistů. To je k mému bodu TOLERANCE. To je základ a děkuji za ukázku toho, že základ nefunguje.

Také se mi líbí postřeh o tom, že je hloupost cpát cyklopruhy na frekventovanou komunikaci. To je lekde z VYUŽITÍ PROSTORU. Proč je ta komunikace na první pohled tak "škaredá", že si tam neumíme představit cyklisty, protože bysme se tam asi většina z nás na kole báli jet? He? Protože je to ulice s širokejma pruhama :-) Kdyby se tam IAD plazilo pod 40, tak si tam na kole troufneme... A jak se bude IAD plazit 40? No přece v užším pruhu :-) Při prakticky stejné kapacitě pro IAD, jen nižší rychlosti. Problém je jen ten, že si to neumíte představit.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 17.9.2008 22:02

demon píše:
9001 píše:...tam píšu, že mi cyklisti NEVADÍ pokud se chovají jak mají a jsou podle předpisů.
Cyklisti ti teda nevadí pokud se chovají jak mají podle předpisů, zatímco ty se podle předpisů nechováš a považuješ to za normální....
Z toho co popisuješ může celkem snadno vzniknout situace, kdy je cyklista nucen vyhnout se tvýmu špatně zaparkovanýmu autu, za ním jedoucí řidič Avie nestačí zareagovat a ve snaze nesrazit cyklistu strhne řízení, čímž si prorazí gumu a neovaladatelný vůz zmasakruje na ostrůvku dvacet lidí.
Tak třeba těmhle to může vadit... :roll:
Ty asi máš svatozář, nikdy si nezaparkoval na zákazu stání, "v křižovatce" nikdy si nepojel červenou s tím že sis myslel že to stihneš vždycky jedeš 50 ,30 atd...
Beru podle předpisů že vážně neohrožují provoz, tedy osvětlení, ukazují směr atd.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od demon » 17.9.2008 21:50

9001 píše:...tam píšu, že mi cyklisti NEVADÍ pokud se chovají jak mají a jsou podle předpisů.
Cyklisti ti teda nevadí pokud se chovají jak mají podle předpisů, zatímco ty se podle předpisů nechováš a považuješ to za normální....
Z toho co popisuješ může celkem snadno vzniknout situace, kdy je cyklista nucen vyhnout se tvýmu špatně zaparkovanýmu autu, za ním jedoucí řidič Avie nestačí zareagovat a ve snaze nesrazit cyklistu strhne řízení, čímž si prorazí gumu a neovaladatelný vůz zmasakruje na ostrůvku dvacet lidí.
Tak třeba těmhle to může vadit... :roll:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 17.9.2008 21:37

Pavel PS píše:Takže podle tebe kvůli pár blbcům uděláme z Prahy zónu zákazu vjezdu cyklistům...
Hm, taky možnost, pak to trochu otočím a dám na všechny komunikace B3a - zákaz vjezdu všech motorových vozidel...
Nechápu pak tu drzost, že si řidič dovolí jet po červeném cyklopruhu, zaparkovat na něm... to je bezohlednost! Stejně jako neosvětlený cyklista v noci, fakt na silnici pro motorová vozidla?
Já neřekl v noci,ale v osm večer kdy je docela slušný provoz auto to vali i 80km/h (legálně), a už ted máš v 8 večer tmu !!!
Tvému tvzení se musím upřímně zasmát. Ano není to zrovna správné stát na cyklopruhu. Když třeba potřebuji narychlo bankomat,tak taky na Skalce zastavím v zastávce busu na 2 minuty na konci zálivu, ano je to přestupek,ale koho tím ohrozím ??
Vem si že do cyklisty vlítneš v 80km/h na SILNICI PRO MOTOROVÁ VOZIDLA. V lepší případě v tom budete jenom vy dva. V horším se do tebe naštosuje ještě někdo zezadu a je z toho velká mela. Co myslíš že je horší ??
Kdyby si pořádně četl můj příspěvěk, tak tam píšu, že mi cyklisti NEVADÍ pokud se chovají jak mají a jsou podle předpisů.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od demon » 17.9.2008 21:17

9001 píše:Já tady pěním krev hodně lidem ;-)
Jo to je fakt... :wink:
Já teda nepamatuju kdy sem naposled potkal dva cyklisty zároveň, natož tři vedle sebe, ale neosvětlená vozidla potkávam i v nočních hodinách několikrát do týdne....

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Pavel PS » 17.9.2008 21:04

Takže podle tebe kvůli pár blbcům uděláme z Prahy zónu zákazu vjezdu cyklistům...
Hm, taky možnost, pak to trochu otočím a dám na všechny komunikace B3a - zákaz vjezdu všech motorových vozidel...

Ne tohle není cesta, komunikace jsou pro všechny, musí se najít rozumný kompromisy, za bezpečnost holt zaplatíš trochou zpomalení (nemusí být). Jenže kompromisy vyžadují trochu ohleduplnosti, tolerance, a trochu přemýšlení od účastníků provozu. A jsme zase u toho, co psal Absolut. Prostě musíme se naučit příjímat nové věci a ne žít "tak to bylo a tak to zůstane, tyhle nové věci nejsou pro mě". Je nová doby, IAD houstne a cyklisti se už nikam nevejdou, naštěstí tu jsou lidi na pozicích, kteří s tím něco můžou a chtějí dělat, i když se to zatím hlavně v Pze nedaří, ale aspoň jsou snahy. Nechápu pak tu drzost, že si řidič dovolí jet po červeném cyklopruhu, zaparkovat na něm... to je bezohlednost! Stejně jako neosvětlený cyklista v noci, fakt na silnici pro motorová vozidla?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 17.9.2008 20:50

Já tady pěním krev hodně lidem ;-)

Jasně uznávám cyklisty,když jedou za sebou mají vestu, prostě se chovají jak mají.
Bohužel stává se i to, že se mi povede narazit na neosvětleného cyklistu na silnici pro motorová vozidla v 8 večer...

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Pavel PS » 17.9.2008 20:40

Jo, hodně cyklitů se chová jako blázni, mě uplně zamrazí v zádech, když vidim nějakýho jet na červenou... Ale řidiči též nejsou svatí, např. si takhle jedu po hlavní do Modřan z kopce, 4 pruhy, sobota dopoledne, krásny počasí, rychlost kolem 50 km/h, nikde žádný auta a najednou mi to forman z leva hodí přímo přede mě, tak 5 metrů.... hm? Má celej levej pruh, ne, on musí do pravýho, zachránil mě záliv bus zastávky tuším Tyršova čtvrť - podjel jsem ho tak 3x rychleji než jel on, samo že jsem zastavil jak to nejdřív to šlo, tep snad 200. Můj nejhorší zážitek na kole.
A nebo nejnovější: most přes Průmyslovou, jel jsem od Nádr. Pha Hostivař směrem Dubeč, na tom mostě je v celé délce dělící ostrůvek a za mostem navazuje užší MK takže můj pruh tvoři jakoby šikanu lehce vlevo a pak vpravo a těsně před tím pravým zakřivením mě začala předjíždět Felicie, samozřejmě, že to lízla těsně kolem obrubníku, takže mě pěkně zavřela. No nějak jsem to ubrzdil, páč jsem to podle řevu motoru čekal... Tu řidičku jsem pak dohnal na parkovišti u Hostivařských ateliérů, tak jsem ji zablokoval a jako co to mělo znamenat ptám se poměrně klidně a ona na mě že jsem neukazoval, že odbočuju, já na to "jel jsem rovně, tak proč ukazovat"... a pak prohlásila: "****** jezdi tramvají!" Tak to se přiznam že jsemse neudežel a poslal na její adresu pár "silných slov".
Hups, trochu jsem se rozepsal, ale 9001 mě trochu zpěnil krev (nic ve zlém), ale neházej všechny do jednoho pytle

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 17.9.2008 20:12

Pavel PS píše:Protože by pak cyklisty mohl otevřením dveří sejmout spolujezdec, který nemusí mít ŘP, nemusí tušit, jakými pravidly se řídí provoz na PK. U řidiče se předpokládá znalost pravidel a nějaký smysl opatrnosti, že se podívá před otevřením dveří do zrcátka. To že řidiči tak nečiní je věc jiná.. Chce to ohleduplnost a toleranci ode všech. Cyklisté nejsou z měsíce byli tu vždy, ale teď se konečně s nimi začíná více počítat, ale český řidič si pořád myslí, že komunikace patří jen jemu (-X
To není o tom že český řidič si myslí že silnice je jenom jeho. Oni cyklisti se taky chovají ... Klasicky příklad když jedou dva-tři vedle sebe a člověk si dovolí zatroubit...To samé dnes příklad z Výtoně. Od Albertova Červená cyklista neřeší jede na chodník objede světla a hurá se cpe mezi jedoucí auta. Také cyklista v tmavém obečení bez světěl večer to je taky něstěstí, i když musím uznat začíná se rozmáhat nošení reflexních popř. bund

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Pavel PS » 17.9.2008 19:52

Protože by pak cyklisty mohl otevřením dveří sejmout spolujezdec, který nemusí mít ŘP, nemusí tušit, jakými pravidly se řídí provoz na PK. U řidiče se předpokládá znalost pravidel a nějaký smysl opatrnosti, že se podívá před otevřením dveří do zrcátka. To že řidiči tak nečiní je věc jiná.. Chce to ohleduplnost a toleranci ode všech. Cyklisté nejsou z měsíce byli tu vždy, ale teď se konečně s nimi začíná více počítat, ale český řidič si pořád myslí, že komunikace patří jen jemu (-X

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Bobik » 17.9.2008 16:21

syverin píše:
P_V píše:Podle mě je pochybný celý koncept natlačení cyklopruhů na frekventovanou komunikaci, kde je málo místa už předtím. Proč nemůže cyklostezka vést souběžně jinudy? Ve Vysočanech se taková trasa našla a přestože je to o dost nákladnější než kyblík červené barvy, tak se do toho odvážně pustili.
Na Vršovické to má trochu háček. Žádná souběžná (souvislá) komunikace tam není. A cyklostezky nemalujeme proto, aby se cyklisté mohli cestou kochat krajinou, ale především proto, aby se rychle a bezpečně dostali tam, kam potřebují.
P.S. Toho, co kreslil novou Českomoravskou v současném velkorysém prostorovém uspořádání a velice nevelkoryse tam zapomněl nakreslit cyklostezky, bych taky nejraděj pověsil za uši do průvanu.
A proč neprohodit cyklopruh s parkovacím? Cyklopruh hned u chodníku, bumlíky aby neparkovala IAD v cyklopruhu, parkovací pruh a komunikace. A kolaři by byli alespoň v bezpečí. Takhle je může sejmout i řidič vystupující z auta otevřením dveří.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od syverin » 17.9.2008 14:55

P_V píše:Podle mě je pochybný celý koncept natlačení cyklopruhů na frekventovanou komunikaci, kde je málo místa už předtím. Proč nemůže cyklostezka vést souběžně jinudy? Ve Vysočanech se taková trasa našla a přestože je to o dost nákladnější než kyblík červené barvy, tak se do toho odvážně pustili.
Na Vršovické to má trochu háček. Žádná souběžná (souvislá) komunikace tam není. A cyklostezky nemalujeme proto, aby se cyklisté mohli cestou kochat krajinou, ale především proto, aby se rychle a bezpečně dostali tam, kam potřebují.
P.S. Toho, co kreslil novou Českomoravskou v současném velkorysém prostorovém uspořádání a velice nevelkoryse tam zapomněl nakreslit cyklostezky, bych taky nejraděj pověsil za uši do průvanu.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od P_V » 17.9.2008 14:27

Podle mě je pochybný celý koncept natlačení cyklopruhů na frekventovanou komunikaci, kde je málo místa už předtím. Proč nemůže cyklostezka vést souběžně jinudy? Ve Vysočanech se taková trasa našla a přestože je to o dost nákladnější než kyblík červené barvy, tak se do toho odvážně pustili.

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Pavel PS » 17.9.2008 10:49

Plný souhlas s Absolutem, tolerance a využití prostoru! Pokud se řidičům těchto vlastností nedostává, tak bych to řešil pruhy pro IAD o šířce 3 (dle ČSN, v Rakousku jde snad i 2,75 a náklaďák se vejde) a fyzickým oddělením cyklopruhů "bobíky". Ať si řidiči nadávají, ale když se neumí chovat, tak by mělo být povinností ochránit ohroženější účastníky provozu, v tomto případě cyklisty. A taky si myslím, když ten pruh vznikl, je to řešení ne příliš standartní, čímž nechci říct, že špatné, a nějakou dobu potrvá, než si na něj řidiči zvyknou, že by si zasloužilo větší pozornost policie, zvláště parkující řidiči na cyklopruhu i ti co sice parkuji v pruhu parkovacím, ale nejsou tak zdatni, že stojí xy cm od obrubníku a přečehují do cyklopruhu.

Bobík: tak to je síla, někteří gumokolisti jsou fakt tupci (slušně řečeno), už se těším, až si to tam projedu (a kole jsem trochu větší odvážlivec než v autě)

Odpovědět