Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

KM

Příspěvek od KM » 27.1.2006 14:44

ad TJ: No a ještě napiš, kdo to napadání začne. Schválně, jdi po tý diskusi. :roll:

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 27.1.2006 13:58

KM píše:Typický příklad dětinského užívání cenzury - dospělý člověk požádá: Pánové, prosím ukončete diskusi, není k tématu. (jakkoliv téma se jmenuje "ostatní" a jakkoliv diskuse není jen o plechovělaminátových strojích ale i o lidech kolem nich, a navíc tato nebyla nijak pohoršující). Neprotestuji, (neb na to nemám právo), uvádím to jen jako příklad. I uzamknout diskusi by šlo.
Je jedno takové přísloví: Nejvíce zla vznikne, když se někdo rozhodne konat dobro. Myslím že tady na to to sedí 100%. Věřím že cenzorské zásahy a neustále oživované diskuse o provozu fóra jsou vedeny ušlechtilými snahami, leč evidentně a průkazně vedou místo uklidnění k rozdmýchávání vášní.
Znovu upozorňuji, že tento příspěvek není kritikou nebo protestem ale analýzou či rozborem.
Politickou diskusi jsem zarazil v začátku hned proto, protože výsledek by byl na 99% stejný jako v tématu "Chování zaměstnanců DP". Skončilo by to nadávkami a napadáním. Já se nebráním diskusi o něčem jiném, ale politická debata už to jednou byla a dopadla, tak jak popisuji výše. Přiznám se, že ta větička o tramvajové diskusi byl takový můj alibismus. Ale ta moje reakce byla opravdu jenom na příspěvek Pawla. Nikoliv na vás dva s kocourem, tam ty příspěvky byly smazány, protože už postrádaly smysl a návaznost, když proxi své odstranil.
Já se kritice nebránim. :wink:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 27.1.2006 11:23

Tonda Ježek píše:Příspěvek smazán. Toto není politická diskuse, ale diskuse o tramvajích!
Můj příspěvek byl smazán na moji vlastní žádost.
Připomínám, že jsem dopředu psal, že moje oznámení je zde umístěno pouze dočasně.
Děkuji všem příznivcům, ale v tuto chvíli není sebemenší důvod startovat k obraně. :smt031
**59 Přeji krásný den

kocour

Příspěvek od kocour » 27.1.2006 11:15

KM píše:Typický příklad dětinského užívání cenzury - dospělý člověk požádá: Pánové, prosím ukončete diskusi, není k tématu. (jakkoliv téma se jmenuje "ostatní" a jakkoliv diskuse není jen o plechovělaminátových strojích ale i o lidech kolem nich, a navíc tato nebyla nijak pohoršující). Neprotestuji, (neb na to nemám právo), uvádím to jen jako příklad. I uzamknout diskusi by šlo.
Je jedno takové přísloví: Nejvíce zla vznikne, když se někdo rozhodne konat dobro. Myslím že tady na to to sedí 100%. Věřím že cenzorské zásahy a neustále oživované diskuse o provozu fóra jsou vedeny ušlechtilými snahami, leč evidentně a průkazně vedou místo uklidnění k rozdmýchávání vášní.
Znovu upozorňuji, že tento příspěvek není kritikou nebo protestem ale analýzou či rozborem.
No jo, ale ať počítám, jak počítám, tak dospělých lidí je tady tak 3 a půl kousku.

KM

Příspěvek od KM » 27.1.2006 10:00

Tonda Ježek píše:Příspěvek smazán. Toto není politická diskuse, ale diskuse o tramvajích!
Typický příklad dětinského užívání cenzury - dospělý člověk požádá: Pánové, prosím ukončete diskusi, není k tématu. (jakkoliv téma se jmenuje "ostatní" a jakkoliv diskuse není jen o plechovělaminátových strojích ale i o lidech kolem nich, a navíc tato nebyla nijak pohoršující). Neprotestuji, (neb na to nemám právo), uvádím to jen jako příklad. I uzamknout diskusi by šlo.
Je jedno takové přísloví: Nejvíce zla vznikne, když se někdo rozhodne konat dobro. Myslím že tady na to to sedí 100%. Věřím že cenzorské zásahy a neustále oživované diskuse o provozu fóra jsou vedeny ušlechtilými snahami, leč evidentně a průkazně vedou místo uklidnění k rozdmýchávání vášní.
Znovu upozorňuji, že tento příspěvek není kritikou nebo protestem ale analýzou či rozborem.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 27.1.2006 9:00

pawel píše:xxx
Příspěvek smazán. Toto není politická diskuse, ale diskuse o tramvajích!

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 26.1.2006 22:00

ULF má individuální vedení každého kola, takže by se hoblování mělo nějak redukovat. Horší je samotná koncepce "ultra-low", neboli "břichoplaz". Asi by to drhlo v našich výškových obloucích.

Uživatelský avatar
Zdeněk
Uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 19.12.2005 20:45
Bydliště: Kdysi konečná...mj. šestky

Příspěvek od Zdeněk » 26.1.2006 21:04

pawel píše:po totální rekonstrukci všech TT, změně přístupu k jejich údržbě, resp. údržbě vozů, možná ano:D
Já myslel hlavně Barrandov a průjezd centrem-jak moc by to hoblovalo koleje. Protože co jsem o tom četl, tak ULF jakýsi mechanismu, který celý vůz "ohýbá". tak to by taky mohlo být řešení pro naše tramvaje.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2383
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 26.1.2006 19:54

po totální rekonstrukci všech TT, změně přístupu k jejich údržbě, resp. údržbě vozů, možná ano:D

Uživatelský avatar
Zdeněk
Uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 19.12.2005 20:45
Bydliště: Kdysi konečná...mj. šestky

ULF

Příspěvek od Zdeněk » 26.1.2006 18:49

Souhlasim s Proxym. :D
Ale jeden tram dotaz. Myslíte, že by mohl v Praze jezdit vídeňský ULF?

Uživatelský avatar
Paulie
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 20.6.2005 13:34

Příspěvek od Paulie » 22.1.2006 15:39

PvvS píše:V TV na CS film je ted tusim Zachrante terezku o starym dvounapravaku
Tak to už bych taky rád někde sehnal grrr :(

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 22.1.2006 15:07

V TV na CS film je ted tusim Zachrante terezku o starym dvounapravaku

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 22.1.2006 13:19

No před půlnocí v Braníku už nic nebylo.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda Ježek » 21.1.2006 22:24

To mi připomíná, když jsem dělal na Chodově dozor při nočním natáčení v metru...tam to bylo trochu akčnější, házeli jednu nejmenovanou herečku na invalidním vozíku do kolejí a najížděli na ní MUVkou... :wink:

Martin

Příspěvek od Martin » 21.1.2006 22:04

Jedním kamarádem jsem byl požádán, abych písmem (nikoliv fotografií)zmapoval dnešní natáčení v Braníku. Nabízím jej tak i Vám (a omlouvám se za délku)...

NATÁČENÍ VE SMYČCE NÁDRAŽÍ BRANÍK
Přestože dnešní sobotní počasí by se dalo popsat přívlastkem "pod psa", přesto jsem (jsa nabuzen úvodníčkem Pražských tramvají) vyrazil zkouknout, jak vypadá takové natáčení televizního seriálu, navíc s účastí tramvají…
Začátek výluky obratiště byl avizován na 15. hodinu. Dorazil jsem lehce po třetí s očima navrch hlavy, co se bude dít. Ale při prvním sezření scenerie jsem zapochyboval, bude-li se vůbec něco dít. Smyčka byla zcela standardně obsazena vozy linky 16, z monotónnosti sobotního odpoledne vybočoval snad jen fakt, že na místě stálo dispečerské vozidlo a trochu absurdnosti přidala obsluha filmařského trambusu, která hadicí rozmáčela (za prudkého deště) zbytky sněhu, zbyly-li tam nějaké. Až při pozornější obhlídce terénu jsem narazil na šňůru vozů České televize, odstavených pod mostem Inteligence. Takřka hodinu se nedělo vůbec nic, namísto filmařů na místo dorazilo ještě několik dopravních fandů a pořadí linky 16.
Až ve čtyři se ledy pohnuly. Do smyčky ladně vplula strašnická souprava 7033+6689, oblečená jako linka 11. (Proč natáčení sekunduje takový nereprezentativní vrak, napadlo mě. Pochopil jsem později.) Dispečink vydal příkaz, že linka 16 se začne obracet na Dvorcích, ale poslední šestnáctka ze smyčky vyrazila až v 16.20. Mezi zchátralé dřevěné stánky (které budou zanedlouho, jak jsem se dověděl z letáku, Prahou 4 zbourány) vjel konvoj přenosových vozů a prostor se zaplnil. Až se setměním se začala scéna připravovat. Mezitím jsem decentně vyzpovídal jednoho z členů štábu. A co jsem se dověděl?
Štáb pod vedením režiséra Hynka Bočana si smyčku pronajal až do čtyř hodin ranních, aby zde v rámci závěrečného natáčecího dne vytvořil poslední chybějící scény chystaného seriálu „Poslední sezóna“ z hokejového prostředí (s Martinem Dejdarem nebo i Jaromírem Jágrem), který však televize patrně odvysílá až příští rok. Proč na místo dorazila zrovna tato souprava jsem se dozvěděl právě teď. Natáčí se totiž scéna, kdy parta mladíků bude demolovat tramvaj. (Zchátralý vůz 6689 tak možná po natáčení ihned zamíří na přestavbu do dílen :D ). A jelikož děj se fiktivně odehrává v Liberci, zmíněná souprava bude ve filmu přestavovat soupravu liberecké linky 11. Liberečáci by však zakroutili hlavou. Z původně vlečného vozu 6689, který byl přesunut jako čelní (kvůli otevřené kabině, která režii víc vyhovovala) byla odstraněna loga DPP a nalepeny samolepky DP Liberec. Do bočních orientací byly vloženy orientace linky 11 v pro ni nelogické trase Lidové sady-Horní Hanychov a jako čelní orientace dán Horní Hanychov. Branická smyčka se tak přetransformovala na liberecké Lidové sady. Špinavá a typicky strašnická špatně čitelná linková orientace jedenáctky zůstala za sklem, ale to štábu zřejmě nevadilo.
Také autobusová část točny měla simulovat Liberec. To se však tvůrcům opět nepodařilo. Vyrostl tu sloupek fiktivní zastávky "Činžovní" pro linky 148 a 188, ovšem s platnými zastávkovými řády libereckých linek 35 a 27. Sloupek byl navíc postaven vstřícně k pravidelné nástupní zastávce, čili pro autobus s dveřmi napravo zcela nepoužitelný. Večer se zřejmě bude natáčet i scéna autobusová, protože k natáčení byl od Connexu propůjčen vůz 1330 (B932) s orientací 165 Cementárna Radotín.
Než ovšem tohle všechno štáb připravil, uplynula hodina. Přestože mi začaly téměř omrzat nohy, podíval jsem se na natočení prvního (velmi dramatického :D) obrazu. Kamera umístěná na jeřábu natočila řidiče oné soupravy (kterého si zahrál podnikový dispečer), jak vstupuje do kamery. Přes jednoduchost scény jim to trvalo dlouhých 20 minut. Režisér Bočan takticky uděloval pokyny z tepla přenosového vozu, na „place“ za něj mrzla asistentka. Další scénu, která měla zachycovat mladíky, kterak se chystají tramvaj sprejovat, jsem už však nesledoval a vyrazil domů. Stejně, podle pracovního tempa soudím, že točí ještě teď…
Jak práce štábu dopadla však budeme moci ohodnotit zřejmě až příští rok.

Odpovědět