Ostrava!!!

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajda
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 02.9.2004 14:44
Bydliště: Zatím ještě v Praze...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda » 29.3.2005 14:29

Předělávat (asi dost nákladně) design tramvaje jen proto, aby si to lidi nespojovali s tím co důvěrně znají mi příjde jako zbytečnost.
Ostravská tramvaj se mi líbí, ale klasická T3 je prostě něco jiného.

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 29.3.2005 14:20

Tom píše:...někdo další bude chtít ještě starý dveře a běžný okna...
To jsem tam zapomněl napsat. 8-)
Tom píše:no a celá reko je zase u T3R.P...... a to přeci nechceme.... :wink:
Opět střet názorů. Každýmu se líbí něco jinýho. Třebas já mám tento "středověk" rád a nedám na něj dopustit!

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 29.3.2005 14:16

tramvajak píše:
Tom píše:to vozidlo by mělo vypadat koncepčně jinak, prostě jdu po ulici kouknu a vidím... hele nová tramvaj... kdežto u T3R.P jdu po ulici a vidím starou tramvaj :lol: je to asi jasný... ne?
Tento argument beru.
no takže staré čelo, starý nátěr, starý pantograf... a sme zase tam kde sme byly... někdo další bude chtít ještě starý dveře a běžný okna.... no a celá reko je zase u T3R.P...... a to přeci nechceme.... :wink:

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 29.3.2005 14:04

tramvajak píše: T3R.PVN je vynikající nápad, ale stejně jako ostatním se ani mě moc nepozdává nátěr. Dále se mě osobně ani moc nelíbí ta čela, snad liberečtí budou mít normální. A kdyyž už klasická čela, tak klasický ptg. Se mnou popisovaným vozidlem bych se v Praze opravdu rád setkal. 8-)
V Liberci bude presne to, co si popsal. Tzv. verze socka: progress, okna v gume, rozlamovaci dvere. Akorat budou pit polopantograf a rucku. V druhe polovine roku to tam bude v provozu.

Naopak cilem DP Ostrava je, aby si tuto tramvaj lide s T3 nespojovali (i kdyz papirove jde o reko T3) proto zvolili variantu, ktera vzhledove nema s T3 nic spolecneho.

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 29.3.2005 14:00

Tom píše:to vozidlo by mělo vypadat koncepčně jinak, prostě jdu po ulici kouknu a vidím... hele nová tramvaj... kdežto u T3R.P jdu po ulici a vidím starou tramvaj :lol: je to asi jasný... ne?
Tento argument beru.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 29.3.2005 13:57

tramvajak píše:
Tom píše:No radči ať to do Prahy přijede ve stejných barvách i se stejným čelem a se stejným ptg. jako na fotce... na nějaké poloviční řešení už nejsem moc zvědavej :lol: :roll:
A proč poloviční řešení? R.P či R.PV sice maj svý mouchy, to nepopírám, ale jinak jsou to vcelku dokonalá vozidla. A ta elefka najezdila teprve pár metrů, zatím je vše stanoveno výpočty a 3D modelem, ještě ani není jistý, zdali to bude tak dokonalý jak se tváří. Proto docela obdivuji DPmL, že bez váhání volí VarCB3N (snad jsem to nesplet...) Počkejme si, zdai se T3R.PVN vůbec osvědčí, já bych jí to moc přál! :)
to vozidlo by mělo vypadat koncepčně jinak, prostě jdu po ulici kouknu a vidím... hele nová tramvaj... kdežto u T3R.P jdu po ulici a vidím starou tramvaj :lol: je to asi jasný... ne?

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 29.3.2005 13:50

Tom píše:No radči ať to do Prahy přijede ve stejných barvách i se stejným čelem a se stejným ptg. jako na fotce... na nějaké poloviční řešení už nejsem moc zvědavej :lol: :roll:
A proč poloviční řešení? R.P či R.PV sice maj svý mouchy, to nepopírám, ale jinak jsou to vcelku dokonalá vozidla. A ta elefka najezdila teprve pár metrů, zatím je vše stanoveno výpočty a 3D modelem, ještě ani není jistý, zdali to bude tak dokonalý jak se tváří. Proto docela obdivuji DPmL, že bez váhání volí VarCB3N (snad jsem to nesplet...) Počkejme si, zdai se T3R.PVN vůbec osvědčí, já bych jí to moc přál! :)

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 29.3.2005 13:45

tramvajak píše:Můj názor:

T3R.PVN je vynikající nápad, ale stejně jako ostatním se ani mě moc nepozdává nátěr. Dále se mě osobně ani moc nelíbí ta čela, snad liberečtí budou mít normální. A kdyyž už klasická čela, tak klasický ptg. Se mnou popisovaným vozidlem bych se v Praze opravdu rád setkal. 8-)
No radči ať to do Prahy přijede ve stejných barvách i se stejným čelem a se stejným ptg. jako na fotce... na nějaké poloviční řešení už nejsem moc zvědavej :lol: :roll:

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Ostrava!!!

Příspěvek od tramvajak » 29.3.2005 13:34

Můj názor:

T3R.PVN je vynikající nápad, ale stejně jako ostatním se ani mě moc nepozdává nátěr. Dále se mě osobně ani moc nelíbí ta čela, snad liberečtí budou mít normální. A kdyyž už klasická čela, tak klasický ptg. Se mnou popisovaným vozidlem bych se v Praze opravdu rád setkal. 8-)

Odpovědět