"Plodné" debaty

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2011 13:33

kruťák: Dovolím si ještě přilít trochu oleje do ohně - On to je problém i autoBUSáků, kteří mají heslo "Každý kočí na své kolo močí." Ovšem řeknu to, takhle - jak zejména naše kolegyně říkají, jaký je hnus čichat ten smrad moče z rozpáleného asfaltu např. v Ďáblicích, když už (přinejhorším) stačilo udělat těch pár kroků k obrubníku a pustit to za TRAM do křoví / trávy. A rozšířenost té lenosti se plně ukáže se spadem sněhu.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od kruťák » 28.11.2011 13:13

Tato debata bude velmi plodná, proto ji rovnou začínám v tomto tématu.
Vzpomněl jsem si při čtení tohoto příspěvku
MM-Mikulovsky píše:při návštěvě WC na konečných
na ne až tak výjimečný jev na Sídlišti Řepy, a proto se chci zeptat řidičů, jestli je tam skutečně WC mimo provoz či neusále obsazené/špinavé. Naposled včera mohly stát v obratišti 2-3 soupravy a jev se znovu objevil.

Jev = Řidič vykonávající malou potřebu mezi vozy své soupravy. Docela "vtipné" je to u T6, kde se spřáhlem přenáší proud, a při zatečení tekutiny dovnitř by mohlo dojít k vedení proudu až do jistých partií :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od 9001 » 22.10.2011 15:04

MM-Mikulovsky píše:
9001 píše:Bobik: Vážně uvažuji nad tím v příštích volbách kandidovat. Dokud ještě něco zbyde. Tohle vypadá lépe než druhý pilíř a penzijní fondy dohromady :lol:
To nepřeji ani největšímu nepříteli (natož tobě), páč to už je pozdě a stane se pravděpodobně to k čemu se nyní schyluje v Řecku - defenestrace (či něco podobného) politiků. A rozvášněným davům jistě bude jedno, že tam někdo je krátce a za stav věcí nemůže! (-X (-X (-X (-X (-X (-X (-X
Pochybuji. Na tohle jsme moc liní... Podívej na největší porevoluční demonstrace. Prakticky všechny skončily fiaskem. A ve výsledku i doktoři toho moc nevymohli... viz události posledních dní. Takže Řecka se podle mě nedočkáme. Taky co si budeme povídat. Jih Evropy je horkokrevný :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od 9001 » 17.10.2011 18:59

Karosák: Konečně rozumný názor =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od Karosák » 17.10.2011 18:42

MM-M a jeho zvonění Z:arrow: Tak a ty si dej trochu svátek, protože z Tvých příspěvků jde vždy dojem, jak to myslíš dobře a pak když Tě potkám v terénu nemohu se zbavit dojmu, že jsem prostě potkal burana, promiň. Ještě jako kaštan jsem byl v hluku města několikrát vyrušen nervním zvoněním a nejednou jsem při té příležitosti spatřil Tvoji tvář. Jak už jsem tu nedávno říkal, zvonění má podle mě mít funkci výstražnou a ne výchovnou. Protože vyzvoním jednoho, který si z toho stejně nic nedělá, já budu za nervózního "kréťana s prstem na zvonku" (ať už je pravda na kterékoliv straně barikády) a příště mi tam vjede zase jiný borec. Takhle bych mohl "vychovávat" pořád. Takže když vidím, jak se mi tam chce nacpat a místo v odbočovacím pruhu se mi cpe na koleje, ze kterých nemá stejně kam uhnout (jako třeba do té Valdštejnské), tak bez servítků prozvoním/prosvítím. Ale ani tak mi to nečiní žádné fyzické ani duševní blaho, spíš naopak. Nejradši mám, když zvonkem mohu dělat jen zvukomalebné "cink" při odjezdu ze zastávky, případně opakované ,ale přerušované ping--ping--ping při průjezdu místy s výskytem chodců (pěší zóny, vybafnutí za v protisměru stojící soupravou) :) K tomu dodávám, že nechci kázat vodu, navíc jsem malý pívo, ale taková je moje představa o užívání výstražného zvonce, které se snažím držet avšak ne vždy se dílo daří.
A ještě si přidám příhodu z pátku-stojím u Odborů od Lazarské s linkou 6, přede mnou ucpáno, za mnou linka 3, RPčko. Rozbliká se mi výzva a již při prvních bliknutích stromečku jsem byl velmi imperativně vyzvoněn. Nicméně jsem se logicky rozjel až na signál volno. No rozjel...posunul se k autu, jež překáželo zadkem. Možná, že bych se vešel, ale možná taky ne, proč to pokoušet, kolona se hnula. A to byl přesně případ, kdy nevím, proč bych mu měl na ten zadek zvonit. Ten mi tak nanejvýš ukáže, že jsem jednička. Kolona se chystala k pohybu, tak komu tím prospěji. No a v tom jsem hnedle dostal další zvonkovou sprchu :roll: Tak nevím, jestli to bylo na mě, nebo na to auto, ale kdyby se mi MMM přiznal, že to byl on, tak se ničemu divit nebudu :?

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od OMH » 06.10.2011 22:41

willyjeff: Ano, jsem tu v drtivé menšině, to souhlasí :) Ale to nevidím jako něco špatného.
Zvlášť, když je tu spoustu uživatelů, s kterými se tu dobře diskutuje. (A že volí jinou politickou stranu, či mají jiný názor na věc - to u nich nehraje roli, protože umí diskutovat věcně).
A pak jsou tu jedinci... ale vždyť víme jací.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od cwapa » 06.10.2011 21:57

KarlosK to co tady předvádíš je už docela trapný. Myslím, že na někoho pořád útočit jen kvůli tomu, že je někde za nějakou stranu, nemá s tímto fórem nic společného.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od willyjeff » 06.10.2011 19:51

KarlosK píše:já nepotřebuji permanentně útočit jen se mi zdá že vy konkrétně vidíte vše v negativním duchu ....
No hele, mě se zase zdá, že OMH všechno velebí, nebo hodně často prosazuje velmi menšinový názor (menšinový na tomto fóru).

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: "Plodné" debaty

Příspěvek od KarlosK » 06.10.2011 19:47

já nepotřebuji permanentně útočit jen se mi zdá že vy konkrétně vidíte vše v negativním duchu a podle toho pak píšete komentáře.. vynasnažím se s vámi normálně diskutovat a k tomuto se nebudu dále vyjadřovat.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od OMH » 06.10.2011 19:39

KarlosK píše:OMH:
a proč to nepojmenovat tak jak tomu obvykle ve skutečnosti je? člověk přijde na forum a jistě raději najde "neoslazený" název tématu než "krásná a úžasná komunikace s úřady, aneb jinak to ani nejde"
Protože by mělo být fórum přehledné a korektní. Máme třeba fórum Chování zaměstnanců DP, nikoliv Chování těch de*ilů za panelem. Proč přeci urážet skupiny pracovníků, kvůli špatné zkušenosti s jednotlivci? Ale ano, chápu uživateli KarlosK, nemáte mě rád. Škoda, že patříte k těm, s kterými se nedá hovořit k věci a potřebujete permanentně osobně útočit. I tito lidé jsou pro společnost "důležití".

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od 9001 » 06.10.2011 18:37

KarlosK píše:OMH:
a proč to nepojmenovat tak jak tomu obvykle ve skutečnosti je? člověk přijde na forum a jistě raději najde "neoslazený" název tématu než "krásná a úžasná komunikace s úřady, aneb jinak to ani nejde"
Já jsem tu považovaný za pesimistu a opozici, ale to co předvádíš vůči OHM už je trochu trapné. Jsem pro neutrální pojmenování, jinak by si urazil, třeba pana Čecha z odboru dopravy ÚMČ Praha 10.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od willyjeff » 06.10.2011 17:59

No mě by stačilo "Úřední deska" nebo podobné zcela jasné označení. Nemusíme být za každou cenu vtipní, ne?

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od KarlosK » 06.10.2011 17:56

OMH:
a proč to nepojmenovat tak jak tomu obvykle ve skutečnosti je? člověk přijde na forum a jistě raději najde "neoslazený" název tématu než "krásná a úžasná komunikace s úřady, aneb jinak to ani nejde"

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od OMH » 06.10.2011 17:30

Nevidím jediný důvod, proč vlákna pojmenovávat cíleně negativně. Když se snažíme pro pořádek vše pojmenovávat co nejjasněji a neutrálně.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.10.2011 16:09

Bobek píše:
kruťák píše:BTW2: přemýšlím o založení tématu "Komunikace s úřady" :D
Pojmenoval bych to nějak ve stylu "Metání luštěnin na zděné konstrukce", nebo "Proslovy k listnatým dřevinám".
No to téma ať se jmenuje jakkoliv by bylo dobré - ovšem nejlepší název asi obecně zaběhlý: "Boj s větrnými mlýny".

Odpovědět