Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 05.10.2020 19:38

von Špilberk píše:
05.10.2020 17:48
trainzjohny píše:
05.10.2020 16:46
Ten vir tady bude už asi navždy tak je třeba se s ním nějak naučit žít a ne jen rozhazovat náhubky a zákazy.
S tímhle souhlas. Akorát to chce teda nějaké návrhy, co dělat, aby bylo o čem diskutovat a netočili jsme se v kruhu. Já nikdy nepsal, že roušky všechno řeší. Já furt píšu, že roušky covid omezují a zpomalují. Máš řešení covidu :?: Nemáš. Má ho někdo jiný kdekoliv na světě :?: Nemá. Tak co teda dál :?
Tak začal bych datama z hygieny, kde se podařilo prokázat přenos, nevím kde je největší riziko, ale hádám bary, domácnosti... a tam cílit omezení a zákazy (doma to půjde těžko, jasný). Hodně a klidně i relativně plošně při podezření testovat. Zaměřit se na trasování, ne stylem řekněte mi koho jste asi mohl nakazit, ale kde se pohyboval a pod .. prostě pořádně a tedy s dostatečnou kapacitou (ať už armáda, policie, hygyena, nebo studenti medicíny, nebo něčeho jiného) a potencionálně podezřelé hned testovat a informovat, ať to neroznáší dál.
Ve zbytku, jako jsou uzavřené prostory, které nelze paušalizovat a podobně bych to více nechal na dobrovolnosti s tím, že se lidem musí poskytnout návod a relevantní data, ať se sami rozhodnou o nebezpečí. Asi je něco jiného obchoďák s obřím prostorem a pár minutovým pobytem a jiné je školní třída o 30 dětech. Ono obecně školství je dost problém, ale roušky ho nevyřeší, děti to nebudou nikdy nosit pořádně, na druhou stranu jsou ideální přenašeči, mají slušnou imunitu a tak je to neskolí, ale vesele to roznáší.
To se bohužel zatím neděje, Prýmoula a Hrabiš si něco vysypou z rukávu, vyhlásí si nouzový stav, aby mohli nakupovat bez zbytečných výběrek a transparentnosti a ohání se kolabujícím zdravotnictvím, které nějak "pořád" ne a ne zkolabovat, jak by se jim hodilo.

Ale hlavně bych už po půl roce donutil media informovat o rizicích (nemohl by na tohle třeba být dobrý ten zbytečný nouzový stav ?!), opatřeních, rizicích a ne jen o "senzačních" počtech nakažených a mrtvých, což je většině u :zadnice nebo to v nich akorát vyvolá zbytečnou histerii. Ta opatření musí lidé "chtít" nebo alespoň chápat, jinak na ně budou dlabat a bude to k ničemu i kdyby se Prýmoula postavil na hlavu. A lidi jsou znudění dalšíma tisícema nakažených, pár mrtvýma a neustálýma změnama opatření .. je to už ohraná hra na konec světa, půl roku nám to hustí do hlavy a jediné čeho jsme dosáhli, že cestování je ještě nedostupnější než za komančů, nařízení a omezení se tu střídají jak den s nocí.
von Špilberk píše:
05.10.2020 19:03
Tak já to beru jako důkaz: doktoři a sestry v nemocnicích nosí roušky při práci běžně, celý život. Nevidím, že by jim to škodilo. Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel, ani nečetl.
V Japonsku, v Koreji (samozřejmě Jižní), na Tchajwanu je nošení roušek běžné.
Je tam demokracie? Je. Mají problém se svobodou a lidskými právy? Ne.
K té Koreji - je to tam povinné, nebo dobrovolné ? Tolik asi k té demokracii...
Doktoři a sestry je ale nenosí většinou non-stop celou směnu, brali si je když bylo třeba udržet sterilnost, jako na operačních sálech a tak. Navíc je rozdíl mezi nějakým kusem hadru nebo pochybnou rouškou z číny a zdravotnickou sterilní rouškou. Třeba obvoďačka ani její sestra pokud vím nikdy roušky neměli ...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.10.2020 19:03

Tak já to beru jako důkaz: doktoři a sestry v nemocnicích nosí roušky při práci běžně, celý život. Nevidím, že by jim to škodilo. Nikdy jsem o ničem takovém neslyšel, ani nečetl.
V Japonsku, v Koreji (samozřejmě Jižní), na Tchajwanu je nošení roušek běžné.
Je tam demokracie? Je. Mají problém se svobodou a lidskými právy? Ne.

Navíc: je covid jen v Česku? Ne. Musí se roušky nosit jen v Česku? Ne. Zavírají se i v jiných zemích hospody a sport je bez diváků? Ano.
Měla Itálie, Španělsko přeplněné nemocnice, márnice i hřbitovy? Ano.
Tak co ještě je potřeba vysvětlovat :?: ](*,)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 05.10.2020 18:50

von Špilberk píše:
05.10.2020 18:24
Ale, ale. To nevíš, že u soudu se dokazuje vina :?: Pokud někoho obviníš, že tě poškodil, musíš to poškození dokázat ty.
Ale to je právě to, v čem se míjíme. Já se pouze ptám a vyjadřuju pochyby nad zaváděnými věcmi - které mimochodem dost zásadně omezují naše svobody a zasahují nám do životů. Takže "důkazní břemeno" je na straně zaváděčů, protože v demokracii je nemyslitelné, aby někdo prováděl zásahy do životů s pouhým "konstatováním vyššího dobra". To je právě ten omyl, tady nejsme u soudu, kde já/ty/kdokoli se snažíme dokázat, že nám byla způsobena škoda. Tady jde o to, že nějaká "instituce" omezuje naše práva, což právě může jen a pouze za jasně vymezených okolností a s prokázáním důvodů. A mezi ty důvody právě patří důkaz funkčnosti a neškodlivosti, resp. to, že "zisky" převáží "ztráty".

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.10.2020 18:24

Ale, ale. To nevíš, že u soudu se dokazuje vina :?: Pokud někoho obviníš, že tě poškodil, musíš to poškození dokázat ty. Obviněný není povinen dokazovat svou nevinu. Obviněnému je třeba dokázat vinu. A tys obvinil roušku, že škodí. Dokaž to. :wink:

P.S.: A rouška není lék, který se musí vyzkoušet a schválit, takže demagogie.
A i když budeš mít nežádoucí účinky a poškodí tě nějaký lék (už schválený) tak taky budeš muset dokázat, že tě poškodil ten lék. 8-)
A co je na rouškách nového :?: Jak dlouho se už používají roušky v nemocnicích při operacích :?: Doktoři a sestry jsou na operačním sále (s přestávkami) celý den a furt v rouškách. A dělají to třeba celý profesní život (den za dnem, rok za rokem), takže kdyby obecně roušky škodily, tak už by se na to za posledních 100 let snad přišlo, ne :?: :-k
A jak dlouho nosí Japonci (Korejci, Tchajwanci) roušky zcela běžně :?: Kolik Japonců z toho má nějaké poškození :?:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 05.10.2020 18:14

von Špilberk píše:
05.10.2020 17:48
Fajn: sem s těmi negativy. Ale pěkně doloženými statistikami a důkazy, a ne jen pocity, že to třeba škodí.
Neotáčíš to trošku? Neměl by "všechny mouchy" vychytávat a důkazy o neškodnosti podávat ten, kdo zavádí "nový lék"? Protože tenhle přístup, co převádí stát, by žádný farmaceutický (resp. jakýkoli jiný) firmě jen tak neprošel. Tudíž "podání důkazu" není na mě, tobě, komkoli z nás, nýbrž na těch, co nám to nutí.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.10.2020 17:48

trainzjohny píše:
05.10.2020 16:46
Ten vir tady bude už asi navždy tak je třeba se s ním nějak naučit žít a ne jen rozhazovat náhubky a zákazy.
S tímhle souhlas. Akorát to chce teda nějaké návrhy, co dělat, aby bylo o čem diskutovat a netočili jsme se v kruhu. Já nikdy nepsal, že roušky všechno řeší. Já furt píšu, že roušky covid omezují a zpomalují. Máš řešení covidu :?: Nemáš. Má ho někdo jiný kdekoliv na světě :?: Nemá. Tak co teda dál :?:
Bobik píše:
05.10.2020 16:54
než případná negativa?
Fajn: sem s těmi negativy. Ale pěkně doloženými statistikami a důkazy, a ne jen pocity, že to třeba škodí.

A abych zas nebyl chycen za slovo: uznávám, že jsou lidi, kterým může rouška dělat potíže, např. astmatik. Takže pokud má někdo na problém s rouškou razítko od doktora, nemám s tím problém já.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 05.10.2020 17:29

von Špilberk píše:
05.10.2020 17:24
To není zkreslování faktů, to je nepochopení naspaného textu, kombinované s tím, že nepíšu všechno předem s přípravou, že mne někdo chytne za slovo.
von Špilberk píše:
05.10.2020 7:16
Jiné účinky roušky: ano, souhlas. Já mám každý rok v zimě (někdy mezi prosincem a březnem) zánět dutin. I když nosím šálu na krku a kulicha na hlavě mám naraženého až do čela, tak vždycky ten zánět dutin dostanu, protože chodit po městě v lyžařské kukle nejde. Ale letos, když byl mrazivý vítr, jsem po x x letech zánět dutin nedostal. Proč :?: No protože to bylo v době, kdy se musely nosit roušky i venku a mně ten ksicht nenastydl. :lol: :lol: :lol:
Takže jo, roušky jsou děsné zlo. :wink:
Podle mě jsi to psal jasně, každý rok máš zánět dutin a letos jsi ho kvůli rouškám neměl. Ale roušky se v uvedené době nenosily, takže mi prosím vysvětli, co jsem nepochopil ? Nechtám tě za slovo, ale prostě jsi napsal, že letos byla mírná zima a nedostal jsi zánět dutin, což ale s nošením roušek nijak nesouvisí, ale třeba mi opravdu něco uniklo.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.10.2020 17:24

trainzjohny píše:
05.10.2020 16:46
von Špilberk - povinné roušky byly od půlky března, takže jestli jsi v zimě, jak sám uvádíš od prosince do března (když mrzlo) neměl zánět dutin, rouška tomu nepomohla, protože nařízená byla až po zimě. Tohle právě vytváří zbytečné plošné odmítání roušek, jejich zastánci i odpůrci totiž hrají na city těch druhý a zkreslují fakta a lidi pak mají tendence se vyhraňovat.
To není zkreslování faktů, to je nepochopení naspaného textu, kombinované s tím, že nepíšu všechno předem s přípravou, že mne někdo chytne za slovo. Napsal jsem:
von Špilberk píše:
05.10.2020 7:16
Já mám každý rok v zimě (někdy mezi prosincem a březnem) zánět dutin.
Tím myslím, že opravdu každý rok, ale každý rok jindy, podle vývoje počasí. Roušky přišly v půlce března, já měl právě celou druhou půlku března polonoce, chodil jsem domů v 1 noci, kolem půlnoci a podobných časech. Původně jsem na roušku venku v tuhle doby dlabal, protože jsem byl sám na ulici. Jenže když pak pár dní foukal v noci studený vítr (což je přesně to, co mi vždycky způsobí problém s dutinami), tak jsem přišel na to, že je blbost mít roušku v ruce a je lepší si ji dát na obličej, ne kvůli covidu, ale kvůli teplu. Takže to není žádná pohádka, ani výmysl, je to čistá pravda. A je to pro mne výhoda, protože teď když bude ledový vítr přes den, tak si budu moct dát roušku na obličej zas. Protože i když není povinná venku, tak ji občas někdo má, a přitom ho už nikdo nepovažuje za exota. :wink:

O roušku se starat umím, mám jich několik. Pravidelně peru, žehlím denně, a když jdu někam na delší dobu, mám náhradní pro případ provlhnutí té první. Jestli to někdo neumí, jeho problém. Že je někdo :prase , není obecný argument proti rouškám.
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 05.10.2020 17:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 05.10.2020 16:54

TJ - naprostý souhlas.
von Špilberk píše:
05.10.2020 7:16
Rouška omezuje šíření kapének, které vypouští každý = rouška omezuje šíření covidu. Tečka. Hotovo dvacet.
No a to jsme právě u toho dogmatismu. Kam se ztratilo ono doktorské "Primum non nocere"? Vážně to jenom pomáhá a vůbec neškodí, resp. přínos je vyšší, než případná negativa? Nebo to spíš bude, jak píše Trainzjohny?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 05.10.2020 16:46

Tady bych si dovolil malou vsuvku.

Demon - pokud něco mám a jsem na základě toho "odstaven" abych to nešířil, tak je to jasná ochrana většina na úkor práv jednotlivce/menšiny. Ale tady funguje "kolektivní vina" tedy mohu to mít a tak už restrikce a zcela plošná, i když reálně to nemá ani 0,5% obyvatel ... to není moc demokratické, když ani není podložené proč a kde se mají nosit, když o tom rozhoduje Hrabiš podle voličů.

von Špilberk - povinné roušky byly od půlky března, takže jestli jsi v zimě, jak sám uvádíš od prosince do března (když mrzlo) neměl zánět dutin, rouška tomu nepomohla, protože nařízená byla až po zimě. Tohle právě vytváří zbytečné plošné odmítání roušek, jejich zastánci i odpůrci totiž hrají na city těch druhý a zkreslují fakta a lidi pak mají tendence se vyhraňovat.

Podle mě je problém v informovanosti (jak se ten vir opravdu šíří, jak tomu bránit, jak roušky používat, kdy je používat) a v chaosu co předvádí jak vláda tak "odborníci" kteří jsou buď pro roušky stále, nebo roušky vůbec. Ona pravda je někde mezi a kdyby se rozumně lidem vysvětlilo proč a kde je nosit na dobrovolné bázi, věřím, že by to možná udělalo větší službu než tohle neustále měněné nařizování. Ona rouška funguje docela dobře jen omezenou dobu, pak se stává skoro by se dalo říci semeništěm virů a její nošení je pro majitele možná i horší než její absence. V březnu bylo vidět, že lidé nepochybují a roušky během necelého dne měl každý, proč asi najednou tolik lidí proti nim protestuje ? Protože vidí, že něco je špatně, že se nic od března nezměnilo a pořád se jen nařizuje, uzavírá, zakazuje a nikam to nevede. Ten vir tady bude už asi navždy tak je třeba se s ním nějak naučit žít a ne jen rozhazovat náhubky a zákazy.

Ale to se tu točíme pořád v kruhu toho že jedni jsou pro ať se děje co se děje a druhý jsou jen proti a domluvit se nedá, protože obě přehánějí a dávají argumenty kterým oni věří, ale nejsou pravda.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.10.2020 7:16

Bobík: pořád se dožaduješ argumentů a když je máš, tak je zpochybníš.
Já to mám jednoduché: covid je respirační infekční nemoc, která se šíří kapénkově. Rouška omezuje šíření kapének, které vypouští každý = rouška omezuje šíření covidu. Tečka. Hotovo dvacet. Co je na tom citového :?: Nic.
Naproti tomu tvrzení, že rouška omezuje svobodu a demokracii, je čistě pocit (zcela bez argumentů). A já tento pocit nemám. 8-)
Stejně tak tvrzení, že roušky jsou nejvyšší dobro, že všechno řeší a že jsou 100%, vypouští odpůrci roušek a tvrdí, že mají pocit, že to říkají příznivci roušek, i když ti nic takového netvrdí. :wink:

Jiné účinky roušky: ano, souhlas. Já mám každý rok v zimě (někdy mezi prosincem a březnem) zánět dutin. I když nosím šálu na krku a kulicha na hlavě mám naraženého až do čela, tak vždycky ten zánět dutin dostanu, protože chodit po městě v lyžařské kukle nejde. Ale letos, když byl mrazivý vítr, jsem po x x letech zánět dutin nedostal. Proč :?: No protože to bylo v době, kdy se musely nosit roušky i venku a mně ten ksicht nenastydl. :lol: :lol: :lol:
Takže jo, roušky jsou děsné zlo. :wink:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 05.10.2020 6:23

Ale to dogma (a pravda mimochodem) je, ne že nás zachrání, to si zase trochu přibarvuješ, ale rozhodně šíření brání a hlavně neškodí (to už je zase taková lidová tvořivost a rebelie).
Co to má sakra společnýho se svobodou ? Když dostaneš dýmějovej mor, tuberu nebo jsi HIV pozitivní, taky se dle svého rozhodnutí můžeš chovat naprosto svobodně ? Je známkou svobody platit daně a nejezdit na červenou ?
Že nemůžeš při chřipkový epidemii za stařečkama do důchoďáku je svobodné, ale když totéž nesmíš při epidemii Covidu, je to hned ztráta svobody a ohrožení demokracie ?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 04.10.2020 19:25

No a to je přesně ono. Tady se vyvolalo dogma, že rouška je nejvyšší dobro, která nás všechny zachrání. Jakýsi svatý grál, jež nás spasí. A kdo si dovolí to jakkoli zpochybňovat, jde se proti němu nikoli argumenty, nýbrž přes city. Prostě rouška je věc, která "zachraňuje", nebo alespoň "neškodí" (vážně? co vysušený sliznice, respirační problémy), tak přece vám to "neublíží". Logika jak u aluminiovej čepiček proti Aštaru Šeranovi. Však ty taky neškodí, ne, tak komu ublíží, je nosit?
Hezky se tý svobody dobrovolně vzdáváme, ve jménu jakéhosi "vyššího dobra". Bez přemýšlení. No, až o ní přijdem, dobře nám tak, zasloužili jsme si to.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.10.2020 7:54

Bobik píše:
04.10.2020 7:18
9001 píše:
03.10.2020 21:42
Náš systém veřejného zdravotniho pojištění má taky své limity.... Prostě za 13,5% z našich platů má svoje limity a nejde z toho platit všechno a všem...
Já to chápu velmi dobře.
Já si myslím, že to chápu taky. Proto jsem pro roušky, aby se vysoce infekční nemoc nešířila volně a nekontrolovaně, a nezahltila zdravotnictví, které má své limity.
Bobik píše:
04.10.2020 7:18
A právě proto mi silně vadí, pokud někdo vyvolává dojem, že máme zdravotnictví "zadarmo" a navíc, že je potřeba zachránit každýho za každou cenu.
Tenhle dojem nemám. Ani nemám dojem, že někdo tento dojem vyvolává. 8-)
Bobik píše:
04.10.2020 7:18
viz noste roušku, nebo zabijete babičku - je hnus humus. Tu babičku nezabije to, jestli roušku nosím, nebo ne, tu zabije to, že stát "v rámci úspor" rezignuje na svoje základní funkce...
Zajímavé: roušku nosit nechci, chci šířit infekční nemoc, a když někdo onemocní, tak je to selhání státu. Stát není jen vláda, stát jsou lidi. Nenošení roušky nepoškozuje Babiše, nenošení roušky poškozuje a ohrožuje všechny, což asi ještě někdo nepochopil.
Navíc kdo tu pořád šíří, že na covid se neumírá :?: Umírá se přeci s covidem, takže kdo umře, umřel by stejně, protože už měl plno dalších nemocí, a každého zachraňovat za každou cenu nemá smysl, takže žádný problém. Nebo má babička z téhle teorie výjimku :?: :wink:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 04.10.2020 7:18

9001 píše:
03.10.2020 21:42
Náš systém veřejného zdravotniho pojištění má taky své limity.... Prostě za 13,5% z našich platů má svoje limity a nejde z toho platit všechno a všem...
Já to chápu velmi dobře. A právě proto mi silně vadí, pokud někdo vyvolává dojem, že máme zdravotnictví "zadarmo" a navíc, že je potřeba zachránit každýho za každou cenu. A kdo že si dovolí mít "tu drzost" tvrdit něco jinýho, tak je asociál a veřejnej nepřítel. Zdravotnictví na to nemá a mít nebude, ani kdybychom odevzdávali 100% platů, "každýho" prostě zachránit nedokážeme. A ten, kdo rozhoduje o tom, koho ještě a koho už ne, jsou právě politici, oni byli zvoleni a tohle je část odpovědnosti, kterou to sebou nese. Však kandidovat nemuseli, jestli se jim to nelíbí, vždyť je nikdo nenutil. Ale na jednu stranu vyvolávat dojem, že zachránit každýho je normální a správné a zároveň svojí odpovědnost házet na ostatní - viz noste roušku, nebo zabijete babičku - je hnus humus. Tu babičku nezabije to, jestli roušku nosím, nebo ne, tu zabije to, že stát "v rámci úspor" rezignuje na svoje základní funkce - viz "nemocní", co vlastně nemocní ani nejsou, jenom zbytečně zabírají místa v nemocnicích, protože jednak je není kam dát a jednak se o ně nemá kdo starat. Což je přesně to selhání státu. Kolik je to let, kdy se zdravotnickej personál začal bouřit, že "takhle to dál nejde" (děkujeme, odcházíme)? A co se od té doby změnilo? Přišla krize, která ukázala, co všechno nefunguje. Poučili jsme se? Co jsme udělali pro to, aby se na podzim neopakovala jarní situace? Ale kdo chce kam...si plně zaslouží, aby tam taky došel. Takže na shledanou v :zadnice :D

Odpovědět