Tramvajové tratě a příslušenství
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Tramvajové tratě
Co by se mi v projektu líbilo je zachování tvaru stávající smyčky pomocí dvou půlkruhových obrubníků - v místě stávajících vnitřních obrubníků smyčky - rozetnutých novou tratí, aby si tramvajoví a urbanističtí archeologové přišli na své.
Ta smyčka je z šotohlediska doopravdy skvělá(Výstaviště je jedna z mých nejoblíbenějších smyček), bohužel výsledek prodloužené trati (s tím, že konečná bude dost nedaleko stávající a dost daleko od vlaků a mezi automobilovými koridory a zároveň bude zrušena stávající konečná, kde se velmi příjemně čeká na lavičce uprostřed zeleně) je je velmi sporný.
Ideálně bych to udělal tak, že by se zast. Lotyšská DC posunula naproti zast. ZC, Zelená by zůstala tam, kde je a Podbaba by zůstala v místě smyčky a vznikla by nová zast. Nádraží Podbaba v podjezdu pod 090, aby byla vazba Tram - vlak co nejkratší. Ale toto řešení samozřejmě předpokládá TT rovnou do Suchdola. Jeho jasná nevýhoda je v tom, že pokud by byla u vlakové zastávky smyčka, tak by tramvaje odjíždějící z ní jely z jiné zast., než tramvaje od Suchdola. A také by se musel rozšířit stávající podjezd.
Ta smyčka je z šotohlediska doopravdy skvělá(Výstaviště je jedna z mých nejoblíbenějších smyček), bohužel výsledek prodloužené trati (s tím, že konečná bude dost nedaleko stávající a dost daleko od vlaků a mezi automobilovými koridory a zároveň bude zrušena stávající konečná, kde se velmi příjemně čeká na lavičce uprostřed zeleně) je je velmi sporný.
Ideálně bych to udělal tak, že by se zast. Lotyšská DC posunula naproti zast. ZC, Zelená by zůstala tam, kde je a Podbaba by zůstala v místě smyčky a vznikla by nová zast. Nádraží Podbaba v podjezdu pod 090, aby byla vazba Tram - vlak co nejkratší. Ale toto řešení samozřejmě předpokládá TT rovnou do Suchdola. Jeho jasná nevýhoda je v tom, že pokud by byla u vlakové zastávky smyčka, tak by tramvaje odjíždějící z ní jely z jiné zast., než tramvaje od Suchdola. A také by se musel rozšířit stávající podjezd.
Re: Tramvajové tratě
Jo to jsem myslel. Vím, že se tady o technické stránce trati psalo, ale já to nestudoval. Pokud tedy tam budou panovat podmínky jako na Geologickou a zpět, tak má opodstatnění. Hlavně aby v budoucnu vůbec bylo kam odstavovat vadné vozy a vozy po nehodách.Proxy píše:Jestli ke zvláštnosti trati přispívají estakády, tunely či významný převýšení a sklon trati, tak suchdolská trať na tom bude podobně jako ta barrandovská...
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Jestli ke zvláštnosti trati přispívají estakády, tunely či významný převýšení a sklon trati, tak suchdolská trať na tom bude podobně jako ta barrandovská...MF píše:Zrovna si říkám, že po prodložení na Suchdol by se nová smyčka mohla zrušit a místo ní náhradou vystavět smyčku kolem kulaťáku jak již kdysi bývala. Asi dost lidu pojede na metro A, takže jakýsi napaječ ála 13ka... Smyčka u autobazaru asi bude k ničemu, ledaže by trať dále měla zvláštní karakter (jako na Barrandov).
Re: Tramvajové tratě
Té smyčce u trati asi nejvíc překáží ta plynová stanice. Kdyby se ulice Pod Paťankou přeložila na místo Máslovy ulice, mohla by smyčka být o pár metrů větší a s druhou kolejí v celé délce. Možná by se tam vlezla i zastávka.
Re: Tramvajové tratě
Zrovna si říkám, že po prodložení na Suchdol by se nová smyčka mohla zrušit a místo ní náhradou vystavět smyčku kolem kulaťáku jak již kdysi bývala. Asi dost lidu pojede na metro A, takže jakýsi napaječ ála 13ka... Smyčka u autobazaru asi bude k ničemu, ledaže by trať dále měla zvláštní karakter (jako na Barrandov).
-
krysarr
- Uživatel
- Příspěvky: 452
- Registrován: 18.2.2009 22:45
- Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
A iluze jsou fuc
Jeste ze jsou ty kompromisy...
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Tramvajové tratě
Nezoufejte, existují kompromisní modely. Třeba model "bez peněz a bez kytary" nebo model "s dětmi a bez kytary" se vyskytuje poměrně často a nemá problémy s kompatibilitou.
- Petr
- Provozovatel
- Příspěvky: 2049
- Registrován: 14.11.2003 8:36
- Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Vzal jste mi iluzeAbsolut píše:(..)Realita je vždycky kompromis. Něco jako že neexistuje holka, která by byla mladá, ale zkušená, krásná, chytrá, bezdětná, měla by peníze, nevadilo by jí focení tramvají a uměla by hrát na elektrickou kytaru.
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Tramvajové tratě
Od stolu i z terénu se často zdá, že jde něco udělat o hodně lépe. Já se nechci kolegů zastávat, je jistě hodně věci, které Metroprojektí skoromonopol hodně zkazil, ale taky je dost věcí, které jsou udělané dobře. A zrovna do malé smyčky o R=20 bych vůbec nerejpal, ta je tam úplně geniální. A snad bude jednou manipulační jako dneska Hlubočepy.
Realita je vždycky kompromis. Něco jako že neexistuje holka, která by byla mladá, ale zkušená, krásná, chytrá, bezdětná, měla by peníze, nevadilo by jí focení tramvají a uměla by hrát na elektrickou kytaru.
Realita je vždycky kompromis. Něco jako že neexistuje holka, která by byla mladá, ale zkušená, krásná, chytrá, bezdětná, měla by peníze, nevadilo by jí focení tramvají a uměla by hrát na elektrickou kytaru.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Ale šlo to udělat i výrazně lépe!
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Tramvajové tratě
Pane MOpe, myslím, že kolegům z Metroprojektu ošklivě křivdíte.
Re: Tramvajové tratě
jen doufám, že můj zelinář zůstane na místě či nedaleko 
-
martyn
- Uživatel
- Příspěvky: 601
- Registrován: 02.12.2006 23:31
- Bydliště: Praha 13-Stodůlky
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
Tuhle informaci máš odkud? V projektu je mezi křižovatkou JPxZelená a stávající smyčkou navrženo pouze přesunutí jedné lípy ze stávající aleje na druhou stranu kolejí kvůli ostrůvku nové zastávky Zelená plus dosázení druhé řady stromů tamtéž (na východní straně ulice). Selský rozum mi říká, že stromů přibude.MOp píše:pokácení všech stromů na Jugo
Dolož. Projekt hovoří jen o přeřešení současných parkovacích stání severně od budoucí smyčky a snížení kapacity cca na půlku s výhledem na stavbu budoucích garáží pod bývalou smyčkou.MOp píše:likvidace parkovani na Jugo
Tvůj subjektivní pohled. Ani současný stav podle mě neodpovídá charakteristice náměstí. Podle projektu přibude zeleně, jen bych subjektivně přidal více cest s lavičkami protínajících nové zelené plochy.MOp píše:likvidace bývalého náměstí Družby
Cituji z projektu: "Dle vyjádření DPP nedojde do roku 2015 k navýšení počtu spojů na trati," tzn. počítá se s jednou denní linkou, navíc v budoucnu z toho bude kvůli trati do Suchdola smyčka mezilehlá. Z mého pohledu navržená kapacita s ohledem na prostorové podmínky stačí, ale je to subjektivní dojem.MOp píše:nepoužitelná nová smyčka
Jako minus hodnotím zrušení zastávky přímo na náměstí, nicméně Zelená je v docházkové vzdálenosti a předpokládám, že autobusové zastávky zůstanou. Pro mě žádný důvod pro koncování se životem. Ovšem, přiznávám, nejsem místní.
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
No s pražskou dopravou to nebude takto pokračovat dál, bude to totiž ještě daleko horší, krizový scénáře už jsou hotový a jestli tě můžu poprosit, jakoukoliv podobnost s Goodovým osudem vynechej a zapomeň.MOp píše:Jestli to s dopravou bude takto dál pokračovat, budu následovat pana Gooda. V tomto světě fakt žít nechci.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě
je mi z toho na BLITí !
Jestli to s dopravou bude takto dáí pokračovat, budu následovat pana Gooda. V tomto světě fakt žít nechci.