Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Marek B. » 19.9.2009 16:14

Co by se mi v projektu líbilo je zachování tvaru stávající smyčky pomocí dvou půlkruhových obrubníků - v místě stávajících vnitřních obrubníků smyčky - rozetnutých novou tratí, aby si tramvajoví a urbanističtí archeologové přišli na své.

Ta smyčka je z šotohlediska doopravdy skvělá(Výstaviště je jedna z mých nejoblíbenějších smyček), bohužel výsledek prodloužené trati (s tím, že konečná bude dost nedaleko stávající a dost daleko od vlaků a mezi automobilovými koridory a zároveň bude zrušena stávající konečná, kde se velmi příjemně čeká na lavičce uprostřed zeleně) je je velmi sporný.

Ideálně bych to udělal tak, že by se zast. Lotyšská DC posunula naproti zast. ZC, Zelená by zůstala tam, kde je a Podbaba by zůstala v místě smyčky a vznikla by nová zast. Nádraží Podbaba v podjezdu pod 090, aby byla vazba Tram - vlak co nejkratší. Ale toto řešení samozřejmě předpokládá TT rovnou do Suchdola. Jeho jasná nevýhoda je v tom, že pokud by byla u vlakové zastávky smyčka, tak by tramvaje odjíždějící z ní jely z jiné zast., než tramvaje od Suchdola. A také by se musel rozšířit stávající podjezd.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MF » 17.9.2009 12:13

Proxy píše:Jestli ke zvláštnosti trati přispívají estakády, tunely či významný převýšení a sklon trati, tak suchdolská trať na tom bude podobně jako ta barrandovská...
Jo to jsem myslel. Vím, že se tady o technické stránce trati psalo, ale já to nestudoval. Pokud tedy tam budou panovat podmínky jako na Geologickou a zpět, tak má opodstatnění. Hlavně aby v budoucnu vůbec bylo kam odstavovat vadné vozy a vozy po nehodách.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2492
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Proxy » 17.9.2009 12:04

MF píše:Zrovna si říkám, že po prodložení na Suchdol by se nová smyčka mohla zrušit a místo ní náhradou vystavět smyčku kolem kulaťáku jak již kdysi bývala. Asi dost lidu pojede na metro A, takže jakýsi napaječ ála 13ka... Smyčka u autobazaru asi bude k ničemu, ledaže by trať dále měla zvláštní karakter (jako na Barrandov).
Jestli ke zvláštnosti trati přispívají estakády, tunely či významný převýšení a sklon trati, tak suchdolská trať na tom bude podobně jako ta barrandovská...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od P_V » 17.9.2009 11:44

Té smyčce u trati asi nejvíc překáží ta plynová stanice. Kdyby se ulice Pod Paťankou přeložila na místo Máslovy ulice, mohla by smyčka být o pár metrů větší a s druhou kolejí v celé délce. Možná by se tam vlezla i zastávka.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MF » 17.9.2009 11:26

Zrovna si říkám, že po prodložení na Suchdol by se nová smyčka mohla zrušit a místo ní náhradou vystavět smyčku kolem kulaťáku jak již kdysi bývala. Asi dost lidu pojede na metro A, takže jakýsi napaječ ála 13ka... Smyčka u autobazaru asi bude k ničemu, ledaže by trať dále měla zvláštní karakter (jako na Barrandov).

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od krysarr » 17.9.2009 10:55

A iluze jsou fuc :) Jeste ze jsou ty kompromisy...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 17.9.2009 10:46

Nezoufejte, existují kompromisní modely. Třeba model "bez peněz a bez kytary" nebo model "s dětmi a bez kytary" se vyskytuje poměrně často a nemá problémy s kompatibilitou.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2049
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Petr » 17.9.2009 10:32

Absolut píše:(..)Realita je vždycky kompromis. Něco jako že neexistuje holka, která by byla mladá, ale zkušená, krásná, chytrá, bezdětná, měla by peníze, nevadilo by jí focení tramvají a uměla by hrát na elektrickou kytaru.
Vzal jste mi iluze :roll: , to se nedělá :roll:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 17.9.2009 10:29

Od stolu i z terénu se často zdá, že jde něco udělat o hodně lépe. Já se nechci kolegů zastávat, je jistě hodně věci, které Metroprojektí skoromonopol hodně zkazil, ale taky je dost věcí, které jsou udělané dobře. A zrovna do malé smyčky o R=20 bych vůbec nerejpal, ta je tam úplně geniální. A snad bude jednou manipulační jako dneska Hlubočepy.

Realita je vždycky kompromis. Něco jako že neexistuje holka, která by byla mladá, ale zkušená, krásná, chytrá, bezdětná, měla by peníze, nevadilo by jí focení tramvají a uměla by hrát na elektrickou kytaru.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MOp » 17.9.2009 9:40

Ale šlo to udělat i výrazně lépe!

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 17.9.2009 8:51

Pane MOpe, myslím, že kolegům z Metroprojektu ošklivě křivdíte.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MF » 17.9.2009 8:33

jen doufám, že můj zelinář zůstane na místě či nedaleko :)

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od martyn » 17.9.2009 0:50

MOp píše: Z:arrow: pokácení všech stromů na Jugo
Tuhle informaci máš odkud? V projektu je mezi křižovatkou JPxZelená a stávající smyčkou navrženo pouze přesunutí jedné lípy ze stávající aleje na druhou stranu kolejí kvůli ostrůvku nové zastávky Zelená plus dosázení druhé řady stromů tamtéž (na východní straně ulice). Selský rozum mi říká, že stromů přibude.
MOp píše: Z:arrow: likvidace parkovani na Jugo
Dolož. Projekt hovoří jen o přeřešení současných parkovacích stání severně od budoucí smyčky a snížení kapacity cca na půlku s výhledem na stavbu budoucích garáží pod bývalou smyčkou.
MOp píše: Z:arrow: likvidace bývalého náměstí Družby
Tvůj subjektivní pohled. Ani současný stav podle mě neodpovídá charakteristice náměstí. Podle projektu přibude zeleně, jen bych subjektivně přidal více cest s lavičkami protínajících nové zelené plochy.
MOp píše: Z:arrow: nepoužitelná nová smyčka
Cituji z projektu: "Dle vyjádření DPP nedojde do roku 2015 k navýšení počtu spojů na trati," tzn. počítá se s jednou denní linkou, navíc v budoucnu z toho bude kvůli trati do Suchdola smyčka mezilehlá. Z mého pohledu navržená kapacita s ohledem na prostorové podmínky stačí, ale je to subjektivní dojem.

Jako minus hodnotím zrušení zastávky přímo na náměstí, nicméně Zelená je v docházkové vzdálenosti a předpokládám, že autobusové zastávky zůstanou. Pro mě žádný důvod pro koncování se životem. Ovšem, přiznávám, nejsem místní.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od demon » 16.9.2009 20:40

MOp píše:Jestli to s dopravou bude takto dál pokračovat, budu následovat pana Gooda. V tomto světě fakt žít nechci.
No s pražskou dopravou to nebude takto pokračovat dál, bude to totiž ještě daleko horší, krizový scénáře už jsou hotový a jestli tě můžu poprosit, jakoukoliv podobnost s Goodovým osudem vynechej a zapomeň. [-o<

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od MOp » 16.9.2009 20:28

Z:arrow: pokácení všech stromů na Jugo
Z:arrow: likvidace předjízdné koleje
Z:arrow: likvidace parkovani na Jugo
Z:arrow: likvidace bývalého náměstí Družby
Z:arrow: nepoužitelná nová smyčka
Z:arrow: nových zastávek:1 (Podbabská)
Z:arrow: zrušených zastávek: 1 (Podbaba)
je mi z toho na BLITí ! :smt078

Jestli to s dopravou bude takto dáí pokračovat, budu následovat pana Gooda. V tomto světě fakt žít nechci.

Odpovědět