Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 29.8.2016 13:01

Já jsem stále toho názoru, že 99 % cestujících inverzi vůbec neřeší a ani neví, co má označovat (občas si ani neuvědomí, že tam je). Nebo snad byla alespoň jednou jedinkrát za ty roky nějaká osvětová kampaň mezi běžným cestujícím lidem? Na mě to pořád působí, že jde jen o to plnit nějakou nesmyslnou vnitropodnikovou normu. Rád se samozřejmě nechám vyvést z omylu.

Hovořím samozřejmě o inverzi čísla linky, ne o inverzním "Vozovna".

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 29.8.2016 12:57

Jo, bohužel taky celkem běžně potkávám třeba inverzní 8 jedoucí do HL. :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.8.2016 12:37

Pepa píše:
9001 píše:To už neplatí, že pokud se jede celá trasa tak se inverze nedává?
Platí, ale je malé procento řidičů, kteří ji umí používat :?
a proto tvrdím, že její použití má být v každém příslušném VJŘ "výslovně" v poznámkách poznačeno :!:
ale nějak se mi to nedaří prosadit #-o

nedávo mě kolegyně jezdící cca 1 rok přesvědčovala, že si DLE ŠKOLNÍHO ODDĚLENÍ inverzi čísla mohou zadat i na l.18 zatahující na PA [-o<

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Pepa » 29.8.2016 8:33

9001 píše:To už neplatí, že pokud se jede celá trasa tak se inverze nedává?
Platí, ale je malé procento řidičů, kteří ji umí používat :?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 29.8.2016 6:47

No a právě proto tam ta inverze buď je, nebo není. Není inverze, jede celou trasu. :wink:

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od vencavasek » 29.8.2016 6:19

A neméně matoucí to musí být, když projíždí kolem Náměstí Republiky...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 29.8.2016 6:00

DG7021 píše:
pawel píše:dnes vecer kousek po desate na ipp: 6 (neinv.) s konecnou vozovna zizkov, malem jsem do toho vlez v domneni, ze je to zatah pres korunni...
A inverze by včasnému rozpoznání pomohla?
Ne, inverze by pomohla akorát totálnímu zmatení. Pokud byla neinverzní a jela přes Kubáň, pak je to samozřejmě v pořádku.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 28.8.2016 23:49

pawel píše:dnes vecer kousek po desate na ipp: 6 (neinv.) s konecnou vozovna zizkov, malem jsem do toho vlez v domneni, ze je to zatah pres korunni...
A inverze by včasnému rozpoznání pomohla?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od pawel » 28.8.2016 23:07

dnes vecer kousek po desate na ipp: 6 (neinv.) s konecnou vozovna zizkov, malem jsem do toho vlez v domneni, ze je to zatah pres korunni...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 28.8.2016 22:46

To už neplatí, že pokud se jede celá trasa tak se inverze nedává?

Jediné plus je, že na Palmě stojí tak, že to většina lidí dojde. 8-)

dejvk
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 08.8.2012 11:39

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dejvk » 28.8.2016 22:11

https://ctrlv.cz/shots/2016/08/28/etqT.png

Samozřejmě už z Palmovky s cílem ŽI a inverzní linkou. :(

ORu
Uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 05.9.2012 12:08

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ORu » 28.8.2016 14:45

Mastodont na Hradčanské DC ukazuje u linky 2 přeškrtnuté S - jako short, solo a nebo S -bahn? Z centra to asi neni a 2 se ukazuje normalne.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2256
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 28.8.2016 14:11

Ale možná nechaj 11 a 13 cd/cd čili 5 a 11 nebude večer a víkend M...
Což bych asi taky nechal, jen na 5 dvojice a k ÚD poslat o víkendu 13 ;)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Karosák » 28.8.2016 13:41

Dobře, vzdávám to :lol:

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od vencavasek » 28.8.2016 6:59

Ropid na FB píše:V souvislosti s konstrukcí nových prokladových schémat jsme se rozhodli do trvalého stavu zapracovat dlouhodobou výluku v Nuselské ulici.
To neznamená, že by v něm ukončili 11 a 14 na NBS. To znamená, že upravili trvalý stav, aby se z něj snáze tvořil výlukový. Takže to, co je na jezevčících, je trvalý stav. I když se v tichosti změnil oproti tomu prezentovanému v červnu.
A Nuselská je sice dlouhodobá, ale s více etapami. Kdybys tam zakreslil současný výlukový stav, už v listopadu by to nebyla pravda.

Odpovědět