Orientační a informační systémy
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Orientační a informační systémy
Já jsem stále toho názoru, že 99 % cestujících inverzi vůbec neřeší a ani neví, co má označovat (občas si ani neuvědomí, že tam je). Nebo snad byla alespoň jednou jedinkrát za ty roky nějaká osvětová kampaň mezi běžným cestujícím lidem? Na mě to pořád působí, že jde jen o to plnit nějakou nesmyslnou vnitropodnikovou normu. Rád se samozřejmě nechám vyvést z omylu.
Hovořím samozřejmě o inverzi čísla linky, ne o inverzním "Vozovna".
Hovořím samozřejmě o inverzi čísla linky, ne o inverzním "Vozovna".
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
Jo, bohužel taky celkem běžně potkávám třeba inverzní 8 jedoucí do HL. 
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
a proto tvrdím, že její použití má být v každém příslušném VJŘ "výslovně" v poznámkách poznačenoPepa píše:Platí, ale je malé procento řidičů, kteří ji umí používat9001 píše:To už neplatí, že pokud se jede celá trasa tak se inverze nedává?
ale nějak se mi to nedaří prosadit
nedávo mě kolegyně jezdící cca 1 rok přesvědčovala, že si DLE ŠKOLNÍHO ODDĚLENÍ inverzi čísla mohou zadat i na l.18 zatahující na PA
Re: Orientační a informační systémy
Platí, ale je malé procento řidičů, kteří ji umí používat9001 píše:To už neplatí, že pokud se jede celá trasa tak se inverze nedává?
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
No a právě proto tam ta inverze buď je, nebo není. Není inverze, jede celou trasu. 
-
vencavasek
- Uživatel
- Příspěvky: 266
- Registrován: 07.1.2007 15:10
Re: Orientační a informační systémy
A neméně matoucí to musí být, když projíždí kolem Náměstí Republiky...
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
Ne, inverze by pomohla akorát totálnímu zmatení. Pokud byla neinverzní a jela přes Kubáň, pak je to samozřejmě v pořádku.DG7021 píše:A inverze by včasnému rozpoznání pomohla?pawel píše:dnes vecer kousek po desate na ipp: 6 (neinv.) s konecnou vozovna zizkov, malem jsem do toho vlez v domneni, ze je to zatah pres korunni...
Re: Orientační a informační systémy
A inverze by včasnému rozpoznání pomohla?pawel píše:dnes vecer kousek po desate na ipp: 6 (neinv.) s konecnou vozovna zizkov, malem jsem do toho vlez v domneni, ze je to zatah pres korunni...
Re: Orientační a informační systémy
dnes vecer kousek po desate na ipp: 6 (neinv.) s konecnou vozovna zizkov, malem jsem do toho vlez v domneni, ze je to zatah pres korunni...
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
To už neplatí, že pokud se jede celá trasa tak se inverze nedává?
Jediné plus je, že na Palmě stojí tak, že to většina lidí dojde.
Jediné plus je, že na Palmě stojí tak, že to většina lidí dojde.
Re: Orientační a informační systémy
Mastodont na Hradčanské DC ukazuje u linky 2 přeškrtnuté S - jako short, solo a nebo S -bahn? Z centra to asi neni a 2 se ukazuje normalne.
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Ale možná nechaj 11 a 13 cd/cd čili 5 a 11 nebude večer a víkend M...
Což bych asi taky nechal, jen na 5 dvojice a k ÚD poslat o víkendu 13
Což bych asi taky nechal, jen na 5 dvojice a k ÚD poslat o víkendu 13
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Dobře, vzdávám to 
-
vencavasek
- Uživatel
- Příspěvky: 266
- Registrován: 07.1.2007 15:10
Re: Orientační a informační systémy
To neznamená, že by v něm ukončili 11 a 14 na NBS. To znamená, že upravili trvalý stav, aby se z něj snáze tvořil výlukový. Takže to, co je na jezevčících, je trvalý stav. I když se v tichosti změnil oproti tomu prezentovanému v červnu.Ropid na FB píše:V souvislosti s konstrukcí nových prokladových schémat jsme se rozhodli do trvalého stavu zapracovat dlouhodobou výluku v Nuselské ulici.
A Nuselská je sice dlouhodobá, ale s více etapami. Kdybys tam zakreslil současný výlukový stav, už v listopadu by to nebyla pravda.