Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Fořtík » 19.9.2011 13:26

Podle původního léstra jsme měli být v ÚDu cca 3 týdny na přelomu říjence a listopadce.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1085
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 7080 » 19.9.2011 9:34

MM-Mikulovsky píše:Konečně už vím, co jsem chtěl:
Budou teda letošní podzim (jak se tu kdysi psalo a pak dementovalo) nějaké výluky na PA?
- Za zastávkou Na Veselí ZC je zaměřený oblouk TT a pak rozjezdové výhybku do obratiště PA.
- U zastávky Otakarova je zaměřen kolejový trojúhelník s čepovými výhybkami do Zámecké.
Počítejte tak minimálně týden v ÚDu. Docela se na ty výluky těším, ale při mém štěstí mě 18 mine širokým obloukem :(

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Absolut » 19.9.2011 7:15

Ano, výluky v oblasti Otakarovy by měly na více etap vypuknout po 22.10.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.9.2011 4:20

Konečně už vím, co jsem chtěl:
Budou teda letošní podzim (jak se tu kdysi psalo a pak dementovalo) nějaké výluky na PA?
- Za zastávkou Na Veselí ZC je zaměřený oblouk TT a pak rozjezdové výhybku do obratiště PA.
- U zastávky Otakarova je zaměřen kolejový trojúhelník s čepovými výhybkami do Zámecké.

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od martyn » 19.9.2011 0:07

Výluka u Právnické fakulty je o týden zkrácena: trať se otevírá 24. září.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 12.9.2011 7:41

Bobik píše:Chceš odpověď třeba hned? Stačí říct. :lol: Beztak tipuju něco ve smyslu - moc práce, moc drahý, na tu chvíli se to nevyplatí, kaštani si poraděj a navíc je to na webutj číst a zajímat se.
Akorát to bude delší a hezky zabalený do krásnejch slov. Vsaď se. 8-)
Tohle se dá dobře odpálkovat. Kaštan je klient, chtějící pořádnou službu, na webu tři řádky, že to nepojede a že tam někde bude NAD, nikoli klasický výpis, tak to je taky o ničem.

Spíš mě zarazilo, jak se prý pořád šetří, ale přenosné "sloupky" už nebyly na místě v neděli večer. Argument, že by to lidi mátlo. Pochybuji, stejně z papír ani netušili, že se něco děje...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 12.9.2011 5:35

Chceš odpověď třeba hned? Stačí říct. :lol: Beztak tipuju něco ve smyslu - moc práce, moc drahý, na tu chvíli se to nevyplatí, kaštani si poraděj a navíc je to na webu, maj číst a zajímat se.
Akorát to bude delší a hezky zabalený do krásnejch slov. Vsaď se. 8-)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 12.9.2011 1:07

Neboj, "odbyt" jsem se nechal v pripadu SSZ Zahradak, protoze tam se to mezitm spravilo. V tomhle pripade v napravu driv, nez prijde odpoved, neverim (vlastne ani potom :D ).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Fořtík » 12.9.2011 0:53

kruťák píše:Jen bych ještě rád doplnil pro případné hnidopichy, že jsem odeslal v tomto smyslu i stížnost na DPP. O reakci na ní se tu samozřejmě do 30 dnů podělím, byť si nemyslím, že má valného významu. No aspoň si můžu říct "snaha byla" 8-)
Buď v tomto smyslu důsledný jako OMH, ten nebyl s obecně tlachavou odpovědí spokojen a tak dostal fundovanější. Nenech se odbýt. :-)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 11.9.2011 23:24

Jen bych ještě rád doplnil pro případné hnidopichy, že jsem odeslal v tomto smyslu i stížnost na DPP. O reakci na ní se tu samozřejmě do 30 dnů podělím, byť si nemyslím, že má valného významu. No aspoň si můžu říct "snaha byla" 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 11.9.2011 22:09

Tak si řikám, že pokud by bylo odd. zastávek (nebo kdo se o to stará) bylo za své "prohřešky" trestáno stejně jako řidiči, tak by místo výplaty museli do práce peníze ještě nosit. Holt jsme si v podniku všichni rovni, jen někteří jsou rovnější....

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od pawel » 11.9.2011 21:41

tady na břevnově se taky chystá krátkodobá výluka. infomateriály na dočasných zastávkách X57 (resp. dočasné zastávky jako celek) jsou udělané pěkně, otázkou je pak samozřejmě konkrétní provedení výluky a nasměrování cestujících do těchto zastávek.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od kruťák » 11.9.2011 20:35

No ja mel totiz posledni dobou (zejmena letni vyluky) pocit zlepseni situace. Bohuzel vse je zpet ve starych kolejich...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Informovanost při výlukách

Příspěvek od Martin Šubrt » 11.9.2011 19:23

kruťák: Evergreen, píšu o tom 15 let. Poslední dobou nemám čas to na vlastní pěst napravovat. Je to pořád dokola. DP nechápe, že obrázek o něm si z valné většiny cestující udělají při těchto krátkodobých akcích. A ten obrázek se pak těžko napraví kinobusem...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Informovanost při výlukách

Příspěvek od kruťák » 11.9.2011 18:23

Už to bylo řečeno tisíckrát, ale řeknu to potisícíprvý: Kurňa to nejde udělat info o výluce pořádně?
Dnes výluka Nádr.Hostivař - Strašnická, v provozu NAD X26 (Hotliner). Při příjezdu busem od Petrovic koukám na sloupek (zastávka 154/183/271 DC) a na něm žádné info. Odtud tedy X26 asi nejede, vydávám se tedy dolů do smyčky, cestou míjím dispečerské auto, jehož osazenstvo mi mohlo vše říct, ale jen projelo kolem. Můžete namítnout, že když smyčka není tram obsazena, tak to lidi může napadnout - nenapane, protože prázdná smyčka je běžný metrolinkový standard. Tady na příchozí cestě do smyčky mohla třeba stát tabule "tram nejezdí, vrať se na zastávku 271" nebo páskou zabráněný vstup, pak by to mohlo někoho trknout, ale nic. Došel jsem tedy 200m k zastávce tram a přečetl si info o výluce. O NAD bylo psáno, že jede, cituji: "Ze zastávky 154 směr Skalka v ulici P. Mráze". Kdo nezná názvy ulic, je vedle, kdo zná aspoň zastávky busů, má vyhráno a vrací se 200m zpět. Malá mapa by nezaškodila, nebo tiskárna neumí obrázky? Na sloupku 154 žádné info nebylo, ale X26 tam opravdu zastavila. Na dalších sloupcích bus byly JŘ X26 v klasickém formátu = žlutá A5 přivázaná provázkem dozadu nebo na stranu sloupku.
Po celé dráze tram bylo jediné info na sloupkách žlutá A4 nad JŘ, čísla linek nepřeškrtnutá, JŘ beze změny, prostě na celém Zahraďáku se zastávky tvářily, jakoby se normálně jezdilo.
To je kruci problém vyrobit (nebo ukrást před hospodou) 4 tabule, který se daj před sloupek a každý (většina) se jich všimne a bude vědět, že něco je jinak? Nebo koupit 10 černých pytlů na odpadky a zakrýt jimi označníky zastávek?
Za tuhle etudu* posílám Dopravnímu podniku @3643 @3643 @3643 @3643 @3643 @3643

_
(slovensky ostuda :))

Odpovědět