Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 02.1.2007 22:26

2217 píše:Když už se tady bavíme o nacpanosti a nenacpanosti tramvají: V centru linka 9: Ať je kolik chce a ať jezdí tramky sebe víc za sebou, pořád je to nacpaný, že se to sotva zavře. Nedaly by se udělat trojice? :lol:
Jedině by tomu pomohla ta 29(Vápenka-Kotlářka)...

Uživatelský avatar
arny
Uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 20.11.2006 18:57
Bydliště: Praha je mi velká

Příspěvek od arny » 02.1.2007 22:25

Mapl píše:Taky jsem slyšel že by bylo dobré sloučit linky 22 a 23.... :)
S tím osobně bych neosuhlasil.
Já jsem pro 23 zrušit a posílit 22 :lol: aspoň když jedu z "knajpy" tak mě to nevyhodí na Kůbáni :oops: Ale dovezlo by mě to každých 10 minut aspoň o kus dál :lol:

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 02.1.2007 22:18

Když už se tady bavíme o nacpanosti a nenacpanosti tramvají: V centru linka 9: Ať je kolik chce a ať jezdí tramky sebe víc za sebou, pořád je to nacpaný, že se to sotva zavře. Nedaly by se udělat trojice? :lol:

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 02.1.2007 22:04

Situace v Braníku kolem 19.00:
Pobřežní cesta:
přijela l.21 přeplněná
hned za ní l.16,kterou jsem jel až na Podolskou vodárnu sám v celé soupravě

Na druhou stranu z Palačáku:

l.3(np kachna) plná
za 2 minuty l.17,dalo se i sednout
hned za ní l.16 skoro prázdná(asi 3 cestující) od Dvorců prázdná

Takže 16 by se klidně mohla ukončit na Dvorcích(nikoliv celodenně,ale mimo přepravní špičku třeba každý druhý spoj v PD)

A stejně tu Bílou Horu-22 stále na BH
25 ukončit mimo špičku na Vypichu

Ty Ďáblice...ty by potřebovaly vyřešit co nejdřív

l.10 z Kobylis na vozovnu Kobylisy
l.17 ukončit každý druhý spoj v Kobylisích(alespoň mimo špičku)
l.24 nechat do Ďáblic

...možná by to chtělo změnit ty trasy trochu víc...pozměnit l.14,15,25

Protože zase táhnout na vozovnu Kobylisy l.10,14,25 a do Ďáblic l.(17),24 to taky není nejlepší a nic to skoro neřeší

Nebo něco ukončit na Palmovce...

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.1.2007 16:45

mění se VJŘ linek 8,15,22,24,25,55,57 - díky martyne!

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 02.1.2007 16:33

uf, no to je teda debata. jinak provoz na BH není až tak slabý, jak mapl vypráví. téměř denně se pohybuju v oblasti Vypichu, takže obsazenost z/na BH je mi známá dost. ostatně jsou to koncové stanice, tak se ani přeplněnost ani nedá očekávat. a jestli je nacpaná sólo T3 žádoucím obrazem MHD na krajích města, tak musím nesouhlasit.

jinak ale zpět k nějakému plodnějšímu tématu - ví někdo, jaké budou změny ve vypravení od 8/1? v pdf zatím JŘ dostupné nejsou, jen na idosu, kde ale nelze vyčíst vše. zatím jsem pochopil následující: 25 - VO,KO,HL; 15 - nadále v Pd také MO (3x). dále se změny asi dotknou 10, 19, 24,...?

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 02.1.2007 15:53

Ono je takovejch míst víc. Ty Ďáblice samozřejmě taky.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 02.1.2007 14:37

A kdo řiká že vše jezdí všude podle JŘ. A vůbec, napsal si sem nějakej příklad že jo. Ale večer myslíš že je lidský aby v úseku Bílá Hora - Vypich jezdila jen 22 v intervalu 20 minut? To je fakt krutý.

Nevim proč se to tady tak strašně řeší, jak se tam projezdí peněz. Ale v Ďáblicích... jo tam jsou tři dvouvozový linky potřeba.

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 02.1.2007 14:28

Tak teď jsem se díval na IDOS a třeba odjezdy v PD z Bílé hory

l.108 odjezd 14.00
l.22 odjezd 14.00
l.25 odjezd 14.00

další potom l.25 14.08
l.22 14.10

Takže ty spoje se vůbec nevyužijou...tu 25 by chtělo ukončit na Vypichu na stálo

Stejné je to na druhou stranu:
z Vypichu

l.108 odjezd 14.30
l.22 odjezd 14.30
l.25 odjezd 14.30

To bych chtěl vidět,jak se ty spoje využijou...

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 02.1.2007 13:57

Mapl píše:Např.:


25 PD - 00,04,08,12,16,20,24.....56 (15 zrušena - převedena kap., každý druhý sdpoj po osmi minutách ukončen na Vypichu)
22 PD - 02,10,17,25....55


A o víkendech bych poslal na Bílou Horu pouze linku 22 a linku 25 bych ukončil ve stanici Vypich celodenně (pro nechápavé: ale jen v so-ne+sv.)
Počkat, ta 25 by jezdila jako každá druhá přes vltavskou a každá druhá přes nádr. holešovice? To doufám že ne, ale radši se ptám :wink: .

Každopádně ale nechápu proč jí nedat interval 8 minut. Dávat jí 4 jen proto, aby na BH jel po 8 jeden vůz... to fakt nechápu, ty dvě zastávky že ti za to stojí aby po celý trase jezdila po 4 v jednom voze... to zase neproložíš s 1 - některý 25 budou poloprázdný a některý napráskaný. Fakt dyť je to jenom kousek. FAkt by si měl spíš řešit Kobylisy - Ďáblice. TAm jezdí tři dvojicový linky a nikdo o tom neví že tam je v jednom voze 5 lidí... ale Bílá Hora že tam ve voze nikdo nestojí to ti vadí.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 02.1.2007 13:53

Např.:


25 PD - 00,04,08,12,16,20,24.....56 (15 zrušena - převedena kap., každý druhý sdpoj po osmi minutách ukončen na Vypichu)
22 PD - 02,10,17,25....55


A o víkendech bych poslal na Bílou Horu pouze linku 22 a linku 25 bych ukončil ve stanici Vypich celodenně (pro nechápavé: ale jen v so-ne+sv.)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 02.1.2007 13:50

Ale tady je to nebezpečí těch prokladů linek z různých směrů - různý zpoždění a konvoje. Dyť to vidíme denně na 20,26 a dalších.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 02.1.2007 13:26

Mapl píše:Já si nmyslím, že kdyby to bylo proložené a z obou tramvají tam končil každý druhý spoj, bylo by to nejlepší. :)
No kdyžby jela po 30 obě (22 a 25) na Bílou Horu a byly proložený na 15 tak by zase v úseku Vypich - Malovanka byl interval 15 minut, protože by 22 a 25 jezdili vždy spolu - jedna jen na Vypich a druhá na BH. Jedině že by se to přesně proložilo s 15 ještě tam a bylo tam těch 7,5 teda.

Ale stejně... u tramvají se toho "každej druhej spoj" obávám.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 02.1.2007 13:24

Káem píše:Mapl: no a nebo na BH nechat jezdit jen 25. Jenže to už tu bylo někdy na začátku devadesátek a lidi si vyřvali zase dvě linky (a to tam ještě byla 108). Tak nevím...
No to si myslim by vadilo nejmíň, kdyžby se 108 zkrátila na Bílou Horu. Aspoň by tam tramvaje nejezdily tam tak prázdný a přestalo by to tady někomu vadit :wink: .

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 02.1.2007 13:23

Mapl píše:Pravda k nasrání cestujících to je.... no .... ale nutno uznat, že tramvaje tam jezdí totálně naprázdno. Mělo by se to nějak vyřešit. Řešení by bylo ukončit linku 25 na Vypichu a na BH vést pouze linku 22... Ovšem nevím jestli je to efektivní a hlavně pro lidi stravitelné.
Hodně lidí totiž vystupuje již na zastávce Vypich... :wink:
No oproti úseku Kobylisy - Sídl. Ďáblice tam na Malým Břevnově jezdí spousta lidí :!:

Odpovědět