Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
52
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 365

Filip

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Filip » 09.12.2014 13:03

Ze strany JPT nezvládnutá situace, snad už konečně budou padat hlavy. Mně tedy nepřišlo žádné poděkování, myslím si, že pořád platí, že řidiči jsou u podniku vnímáni negativně. Tak co se o ně starat. :zadnice

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 09.12.2014 10:17

honza z Mo píše::) ...Tak jsem myslel, že se tady na webu někdo zmíní o mimořádné situaci z minulého pondělka (námraza na troleji). Já třeba byl na voze 14 hodin. Nechci ,aby mi někdo děkoval, ale dělat jako že ten minulý pondělek byl vlastně úplně normálka , že se vlastně nic nedělo, mi nepřijde, že je úplně O.K. Čágo H. :D
Mě do mobilu nějaká děkovačka od JPT přišla, visí nám i ve výpravně.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 09.12.2014 8:39

Karosák píše: ke křiku OO úměrnému jejich myšlenkovému niveau :-P
No, alespoň, že řvou. Že to bylo v mnoha věcech a směrech nezvládnutý, je snad jasný. A že náprava taky vpodstatě nebude žádná a taknějak to vyšumí, to je počítám jasný taky.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od thriller2 » 09.12.2014 8:32

honza z Mo: tak se poděl se zážitky (víc detailněji, než jen byl sem u toho)..

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3858
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 09.12.2014 6:26

Dělej jak umíš. My jsme srdcaři a tady toho moc nevyřešíme. Jestli někdo stojí o zviditelnění, může se přidat ke křiku OO úměrnému jejich myšlenkovému niveau :-P

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od honza z Mo » 09.12.2014 5:33

:) ...Tak jsem myslel, že se tady na webu někdo zmíní o mimořádné situaci z minulého pondělka (námraza na troleji). Já třeba byl na voze 14 hodin. Nechci ,aby mi někdo děkoval, ale dělat jako že ten minulý pondělek byl vlastně úplně normálka , že se vlastně nic nedělo, mi nepřijde, že je úplně O.K. Čágo H. :D

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od thriller2 » 27.11.2014 15:05

Že nemáš fyzičku a do schodů se zadýcháš ještě neznamená, že jsi obézní.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobek » 27.11.2014 13:37

BMI má význam jako statistická veličina, aplikovat šablonovitě na jednotlivce nelze.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 27.11.2014 13:12

MM-Mikulovsky píše: 2.) Nemohu souhlasit (byť, dle nejen mne - dokonce i některých odborníků, nesmysl zvaný BMI "říká opak"), že chlap při výšce 195cm a váze 120cm má obecně nadváhu (či dokonce obezitu) = pokud má hmotu rozloženou rovnoměrně, tak poměr jeho šířky/obvodu k výšce nemůže být horší než člověka vysokého do 170cm a plnícího tzv. BMI!
3.) Naopak člověk při výšce 195cm plnící tzv. BMI je dle poměru šířky/obvodu k výšce objektivně podvyživený v porovnání se znatelně nižšími osobami plnícími BMI - což je důvod již zmíněné nesmyslnosti BMI (respektive jej možno nazvat nepřesnou orientační pomůckou, ale nesmí se považovat za dogma - jak někteří dělají).
Nevím s čím nesouhlasíš, ale mám 201cm vážím 115kg a jsem obézní. (nevím jak dle BMI ale vím jak dle fyzické námahy). Leda že bych nebyl chlap.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.11.2014 11:20

kruťák píše:Z praktického hlediska: je V DP švec, jehož hmotnost přesahuje 120 kg? Pokud ne, má smysl to řešit? :)
Pokud ano, jak se to řeší? Nemůže dostat 15T, nebo se na tu cedulku s nosností zkrátka nehledí?
podle mne tací jsou (jen na PA jsem věděl určitě o 2 a počítám, že v HL jich musely být desítky)- dostali při letošních LPP potvrzení nikoliv na 1rok, ale jen na 1/2roku a do ní měli shodit alespoň 5 kilo, ale již nevím, co se pak dělo dál, pokud uvedené nesplnili.

Jinak já jsem pochopil, že max. nosnost 120kg mají sedačky ve všech kabinách řidiče = i T3.
Jde mi však o následující skutečnosti:
1.) kolik lidí (jak velké %) dorůstalo 190cm a víc v době konstruování T3 a kolik lidí té výšky dosahuje v dnešní době.
2.) Nemohu souhlasit (byť, dle nejen mne - dokonce i některých odborníků, nesmysl zvaný BMI "říká opak"), že chlap při výšce 195cm a váze 120cm má obecně nadváhu (či dokonce obezitu) = pokud má hmotu rozloženou rovnoměrně, tak poměr jeho šířky/obvodu k výšce nemůže být horší než člověka vysokého do 170cm a plnícího tzv. BMI!
3.) Naopak člověk při výšce 195cm plnící tzv. BMI je dle poměru šířky/obvodu k výšce objektivně podvyživený v porovnání se znatelně nižšími osobami plnícími BMI - což je důvod již zmíněné nesmyslnosti BMI (respektive jej možno nazvat nepřesnou orientační pomůckou, ale nesmí se považovat za dogma - jak někteří dělají).

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 27.11.2014 10:41

Bobik píše:No právěže v tom rozdíl je a velkej. U tý sesle v tramvaji bych čekal lepší kvalitu. Přecijen dostává díky tomu hopsání a houpání víc zabrat a to i od lidí mojí muší váhy, natož od nějakýho metrákovýho chlapa.
Proto ji srovnávat se seslí pro rybáře je trošku mimo mísu. (kvalitu pilotova křesla nehodnotím).
PS: Už začínám chápat proč všemi obdivovaný zaměstnanec muzea jezdí ve stoje s historikama. :D

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od kruťák » 27.11.2014 10:40

Z praktického hlediska: je V DP švec, jehož hmotnost přesahuje 120 kg? Pokud ne, má smysl to řešit? :)
Pokud ano, jak se to řeší? Nemůže dostat 15T, nebo se na tu cedulku s nosností zkrátka nehledí?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 27.11.2014 7:58

No právěže v tom rozdíl je a velkej. U tý sesle v tramvaji bych čekal lepší kvalitu. Přecijen dostává díky tomu hopsání a houpání víc zabrat a to i od lidí mojí muší váhy, natož od nějakýho metrákovýho chlapa.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od gabuliatko » 27.11.2014 7:44

MM-Mikulovsky píše:v ČR jedna rodinná firma vyrobila batoh s vestavěnou skládací stoličkou (obdobou tzv. rybářské), která má nosnost až 130kg![/url]
Není trocha rozdílu mezi rybářskou židličkou stojící na zemi a odpruženou certifikovanou seslí v tramvaji jedoucí max. povolenou rychlostí? #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.11.2014 23:16

Právě jsem se po čase (i díky dnešnímu dílu pořadu Gejzír na ČT1) podíval na portál Hit-hit (ten díky němuž se, před pár měsíci,podařilo vybrat peníze i na zprovoznění poslední části úzkorozchodné průmyslové železnice v Mladějově) a zjistil jsem díky tomu, že v ČR jedna rodinná firma vyrobila batoh s vestavěnou skládací stoličkou (obdobou tzv. rybářské), která má nosnost až 130kg!
VE VZTAHU K PRÁVĚ UVEDENÉ SKUTEČNOSTI SE MUSÍM PTÁT, KDO ROZHODL, ŽE #-o DO KABIN PRO ŘIDIČE NEJNOVĚJŠÍCH TRAMVAJÍ DPP JSOU INSTALOVÁNY SEDAČKY POUZE S NOSNOSTÍ 120KG, KTERÉ MAJÍ V PRAXI VIDITELNĚ SNADNOU OPOTŘEBOVATELNOST (nebál bych se to nazvat rozložitelností - někdy možná i záměrnou, ale dle mne v nejednom případě i dotyčným nechtěnou) :?:

Odpovědět