Poznáte místo na fotografii? (Odpovědi pomocí Soukr.Zpráv)

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MF » 14.4.2009 11:09

krysarr píše:Lidicky kopnete me, ale kde presne to bylo s tim Heydrichem? Sice jsem zagooglil, ze by to mela byt krizovatka V Holesovickach x Zenklova, ale prvni ted vypada trochu jinak a nejak si nedokazu predstavit, kde to tam presne bylo :(
Dnes se to už úplně přesně na metry nedá najít. Když se tam půjdeš podívat, tak jak je zastávka bus 186 Vychovatelna dc., tak těsně před ní je pomník. Tam někde bývala kdysi zatáčka ze Zenklovy ulice do ulice K Holešovičkám. Ulice Zenklova byla víc blíž, než je dnes. Také opodál byla smyčka Vychovatelna.

Ale dobře je to vidět tady http://wgp.praha-mesto.cz/tms/html/wgp_ ... er=of2003m

Stačí přepnout na rok 1975 a máš tam krásně vidět posun zatáčky vůči dnešku do prostoru dnešní zastávky o nějakých 30M vpravo

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od krysarr » 14.4.2009 10:59

Lidicky kopnete me, ale kde presne to bylo s tim Heydrichem? Sice jsem zagooglil, ze by to mela byt krizovatka V Holesovickach x Zenklova, ale prvni ted vypada trochu jinak a nejak si nedokazu predstavit, kde to tam presne bylo :(

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od DavidD » 13.4.2009 21:22

8098 píše:Že by Královská obora?
Ne ne, to by mělo být na Letné..

8098

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od 8098 » 13.4.2009 20:14

Že by Královská obora?

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 13.4.2009 20:08

znalci jsou znalci, a kde je toto ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 13.4.2009 19:48

Schanzengasse od Blindethor - názvy roku 1845, fotografie je pochopitelně o nějaké století a čtvrt mladší
;)

8098

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od 8098 » 13.4.2009 19:45

Sokolská x náměstí I. P. Pavlova

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 13.4.2009 19:26

pro někoho snadné ..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 13.4.2009 18:52

Dobré, jak jsem tehdy tipoval tuhle fotografii, tak jsem ji tipoval správně.
Viz zde :)

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 13.4.2009 16:25

název dobové fotografie
Nádraží císaře Františka Josefa z roku 1900 (dnešní Hlavní nádraží)...
zdroj by bylo taky dobré uvádět co vy na to ??
http://www.virtualnipraha.cz/cs/stranka/7

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 13.4.2009 12:32

Karotka píše:Ten první jsou (mě dle) dnešní Sady Emila Frídy vulgo Sherwoodský lesík, na obzoru s nádražím. Tady měl zub času pořádný zákusek.
S původní podobou nádraží ze 70. let předminulého století. Současnou Fantovu budovu postavili až na počátku století minulého :-)

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Karotka » 13.4.2009 10:56

Ten první jsou (mě dle) dnešní Sady Emila Frídy vulgo Sherwoodský lesík, na obzoru s nádražím. Tady měl zub času pořádný zákusek.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od mixik » 13.4.2009 10:13

egee píše:přidám 2 obrázky ten druhý nevím ...
to druhý je třída snb ve vršovicích v místě kde je benzínka

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MF » 13.4.2009 7:50

egee píše:přidám 2 obrázky ten druhý nevím ...
Já zase nějak nemůžu přijít na tenn první. Druhý bych typnul Vršovice, třída SNB, tramvaje jedou od Nádraží Vršovice k Otakarové.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MF » 13.4.2009 7:48

mixik píše:jeden výřez, když ono pro vás je vše lehký :cry:
c379b87f2fe6f7c02.jpg
Národní třída, konečná koňky před dnešním Mostem Legií.

Odpovědět