Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
MF
- Uživatel
- Příspěvky: 4273
- Registrován: 04.3.2007 19:28
Příspěvek
od MF » 14.4.2009 11:09
krysarr píše:Lidicky kopnete me, ale kde presne to bylo s tim Heydrichem? Sice jsem zagooglil, ze by to mela byt krizovatka V Holesovickach x Zenklova, ale prvni ted vypada trochu jinak a nejak si nedokazu predstavit, kde to tam presne bylo

Dnes se to už úplně přesně na metry nedá najít. Když se tam půjdeš podívat, tak jak je zastávka bus 186 Vychovatelna dc., tak těsně před ní je pomník. Tam někde bývala kdysi zatáčka ze Zenklovy ulice do ulice K Holešovičkám. Ulice Zenklova byla víc blíž, než je dnes. Také opodál byla smyčka Vychovatelna.
Ale dobře je to vidět tady
http://wgp.praha-mesto.cz/tms/html/wgp_ ... er=of2003m
Stačí přepnout na rok 1975 a máš tam krásně vidět posun zatáčky vůči dnešku do prostoru dnešní zastávky o nějakých 30M vpravo
-
krysarr
- Uživatel
- Příspěvky: 452
- Registrován: 18.2.2009 22:45
- Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od krysarr » 14.4.2009 10:59
Lidicky kopnete me, ale kde presne to bylo s tim Heydrichem? Sice jsem zagooglil, ze by to mela byt krizovatka V Holesovickach x Zenklova, ale prvni ted vypada trochu jinak a nejak si nedokazu predstavit, kde to tam presne bylo

-
DavidD
- Uživatel
- Příspěvky: 1625
- Registrován: 10.5.2006 17:36
Příspěvek
od DavidD » 13.4.2009 21:22
8098 píše:Že by Královská obora?
Ne ne, to by mělo být na Letné..
-
8098
Příspěvek
od 8098 » 13.4.2009 20:14
Že by Královská obora?
-
Tedy
- Uživatel
- Příspěvky: 740
- Registrován: 08.10.2006 12:19
- Bydliště: Praha
Příspěvek
od Tedy » 13.4.2009 20:08
znalci jsou znalci, a kde je toto ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
-
syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od syverin » 13.4.2009 19:48
Schanzengasse od Blindethor - názvy roku 1845, fotografie je pochopitelně o nějaké století a čtvrt mladší

-
8098
Příspěvek
od 8098 » 13.4.2009 19:45
Sokolská x náměstí I. P. Pavlova
-
Tedy
- Uživatel
- Příspěvky: 740
- Registrován: 08.10.2006 12:19
- Bydliště: Praha
Příspěvek
od Tedy » 13.4.2009 19:26
pro někoho snadné ..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
-
syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od syverin » 13.4.2009 18:52
Dobré, jak jsem tehdy
tipoval tuhle fotografii, tak jsem ji tipoval správně.
Viz
zde 
-
syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od syverin » 13.4.2009 12:32
Karotka píše:Ten první jsou (mě dle) dnešní Sady Emila Frídy vulgo Sherwoodský lesík, na obzoru s nádražím. Tady měl zub času pořádný zákusek.
S původní podobou nádraží ze 70. let předminulého století. Současnou Fantovu budovu postavili až na počátku století minulého

-
Karotka
- Uživatel
- Příspěvky: 1180
- Registrován: 09.2.2005 20:59
- Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.
Příspěvek
od Karotka » 13.4.2009 10:56
Ten první jsou (mě dle) dnešní Sady Emila Frídy vulgo Sherwoodský lesík, na obzoru s nádražím. Tady měl zub času pořádný zákusek.
-
mixik
- Uživatel
- Příspěvky: 617
- Registrován: 07.10.2008 23:04
- Bydliště: Přívory - Všetaty
-
Kontaktovat uživatele:
Příspěvek
od mixik » 13.4.2009 10:13
egee píše:přidám 2 obrázky ten druhý nevím ...
to druhý je třída snb ve vršovicích v místě kde je benzínka
-
MF
- Uživatel
- Příspěvky: 4273
- Registrován: 04.3.2007 19:28
Příspěvek
od MF » 13.4.2009 7:50
egee píše:přidám 2 obrázky ten druhý nevím ...
Já zase nějak nemůžu přijít na tenn první. Druhý bych typnul Vršovice, třída SNB, tramvaje jedou od Nádraží Vršovice k Otakarové.
-
MF
- Uživatel
- Příspěvky: 4273
- Registrován: 04.3.2007 19:28
Příspěvek
od MF » 13.4.2009 7:48
mixik píše:jeden výřez, když ono pro vás je vše lehký

c379b87f2fe6f7c02.jpg
Národní třída, konečná koňky před dnešním Mostem Legií.