taková šichta sice splňuje příslušné nařízení vlády povolující u řidičů MHD až 13h, ale porušuje Zákoník práce (nadřízený i vládě a jejímu nařízení) povolující plánovat smě ny v max. délce 12h = NEBYLO BY TOHO PROTIPRÁVNÍHO OBSAHU NAŘÍZENÍ VLÁDY, V ROZPORU SE ZÁKONÍKEM PRÁCE, A TÍM OMEZENOU PRAVOMOCÍ VLÁDY - DANOU JÍ ÚSTAVOU,TAK PROSTĚ TA"ŠICHTA" - RESP. VYPRAVENÍ VOZU NA TAKOVOU DOBU NEVZNIKLOZXS91 píše:Lidi by možná i byli, pokud nebude šichta v délce 12:38 rozdělená na dva cancoury...
1.) stídané přestávky jsou:Bobik píše:To si nemyslím, bo blbnout se šichtama se začalo už kdysi, kdy lidi ještě byli. To začaly střídaný přestávky, šejdry a podobně. Zrušili se plánovači na vozovnách a vzniklo centrální plánování. Kvůli jakejmsi mystickejm "úsporám", na lidi se kašlalo. No a tohle je taky výsledek. Jenže problém je spíš v tom, že by se to muselo komplet překopat, což nejde, bo nemá kdo, bo nejsou lidi.von Špilberk píše:To je prostě kruh: když nejsou lidi, jsou horší šichty....
V tom problém nevidím, holt zajišťujem nějakou dopravní obslužnost. Problém - a velký spíš vidím v prasárnách typu po týdnu takových polonocí (a jednom dni volna) ranní a nástupy 3:30. Evidentně někomu nedochází, že člověk není stroj, že má taky nějakej biorytmus a že když má vstávat (a bejt čilej a pozornej) v době, kdy předtím chodil spát asi nebude to pravý. Ale "zákonný odpočinek" přece proběhl, tak co. A za prasárnu nejvyššího kalibru považuju MD (manipulační den).ZXS91 píše:....zmíněné poslední spoje jsou taky kapitolka sama pro sebe, poslední VO 26 z Hostivaře 0:04, poslední 1 ze Spojovací 0:07... obojí odstup až po půl druhé, vesměs se vezou jednotky cestujících, pokud vůbec
- nutnost pro dodržení ZÁKONNÉHO ZÁKAZU VYKONÁVAT PRACOVNÍ ČINNOST V MINIMÁLNÍCH DÉLKÁCH PŘESTÁVKY (BP=15min a B = 10min)
- vhodné (až zdravé) pro časté/většinové čerpání v místech s možností sehnání teplých jídel
2.) a) JENŽE PRO ZAJIŠTĚNÍ DOPRAVNÍ OBSLUŽNOSTI je otázka, JESTLI NENÍ PRAKTIČTĚJŠÍ/LEVNĚJŠÍ A DOSTAČUJÍCÍ JI ZAJISTIT (o 15min.) DŘÍVE ZAČÍNAJÍCÍM PROVOZEM NOČNÍCH LINEK
b) špatná skladba směn - 100%souhlas (popsáno možné řešení v doplnění mého předchozýho příspěvku zde)