Poznáte místo na fotografii? (Odpovědi pomocí Soukr.Zpráv)

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od mixik » 09.4.2009 13:48

pánové, nešlo by popřípadě správných odpovědí dodat fotografie jak to vypadá dnes? je to taky zajímavý jak se to za ten čas změní.

je to jen nápad

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 09.4.2009 10:50

opět něco
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MOp » 09.4.2009 10:36

Tak, tak, 26.8.1901 elektrizace koňky.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 09.4.2009 10:34

On to tam pan Mop zapomněl napsat, v roce 1901 proběhla elektrifikace té trati.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3157
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od trainzjohny » 09.4.2009 9:53

A ona koňka potřebovala troleje ??? Já si nemůžu pomoc, ale vidím tam jasně vpravo dole dvojici závěsů a i nad tratí jsou kousky vidět :-k

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 09.4.2009 9:39

Pane Mope, mně to trvalo dvě minuty...
Opravdu je to Linhartská ulice, ale dovolil bych si tvrdit, že fotografie byla pořízena ještě před rokem 1908, neboť v letech 1908-1911 byly domy na obrázku vpravo asanovány a na jejich místě vyrostla Nová radnice.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MOp » 09.4.2009 9:18

Konecne neco super tezkeho, tak to ma byt..

Tak se zminenou fotkou si lamu hlavu cele rano. Da se poznat jedine dle one veze. Snazim se ji identifikovat, pripada mi to na tuto (vizo prilozene foto). Myslim si, že se jedná se o hvězdářskou vež Klementina. Tudiz jsem presvedcen, ze se jedna o Linhartskou ulici pohledem od Maleho náměstí (oblouky vlevo dole) k Marianskemu namesti (prave oblouky v pozadi snimku s tramvajovym vozem).
Trať vedla z Křižovnického náměstí – Platnéřskou – Mariánské náměstí – Staroměstské náměstí – Celetnou k Prašné bráně. Zprovozněna byla v prosinci 1883 jako součást tratě koňky na Žižkov. Při přestavbě v letech 1911–1913 přeložena z Linhartské do ulice U radnice a východní části Platnéřské. Zrušena 1925. Tudíž se jedná o unikatni foto mezi roky 1901-1911.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 09.4.2009 1:52

polepším se a omlouvám se za nedorozumění
Místo na této fotografii neznám a nechám se poučit ,kde to je
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 08.4.2009 20:37

Pro příště bychom tedy prosili používat současné názvy (a pokud ne, budiž výslovně uvedeno), ne každý zná dokonale historii a je schopen odpovědět správně podle příslušného data pořízení dané fotografie.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 08.4.2009 19:47

možná neznám historii,ale to misto se tak jmenovalo jako mnoho jiných.vycházel jsem z doboveho nazvu náměstí. Tak bychom mohli pitvat nazvy všeho viz. divadlo Z.Nejedleho, Nadraží Praha střed. Možná jsem se jen nešťasně vyjádřil. Podle mě oba názvy jsou pravda.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od syverin » 08.4.2009 15:21

On egee nezná ani moc Prahu. Jinak by věděl, že na Smíchově jsou akorát tři náměstí a žádné z nich se nejmenuje Jakubské (Kinských, Arbesovo, 14. října). A mám dojem, že tržnice, co je z ní teď supermarket a pobočka městské knihovny, stojí vedle Národního domu na náměstí 14. října.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od MOp » 08.4.2009 14:28

Arbesovo náměstí = dříve Jakubské náměstí.

Egee jen nezná historii..

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od krysarr » 08.4.2009 13:09

Uff, marne patram v pameti, kde je v Praze Jakubske namesti? Respektive spis nejmenuje se jinak? :)

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 08.4.2009 12:30

Naši vietnamští spouobčané tam měli donedávna tržnici a Arbesovo náměstí to není.Je to podle dochované pohlednice Jakubské náměstí
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 740
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Poznáte místo na fotografii?

Příspěvek od Tedy » 06.4.2009 20:35

ano souhlas
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět