Poznáte místo na fotografii? (Odpovědi pomocí Soukr.Zpráv)
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- mixik
- Uživatel
- Příspěvky: 617
- Registrován: 07.10.2008 23:04
- Bydliště: Přívory - Všetaty
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
pánové, nešlo by popřípadě správných odpovědí dodat fotografie jak to vypadá dnes? je to taky zajímavý jak se to za ten čas změní.
je to jen nápad
je to jen nápad
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
Tak, tak, 26.8.1901 elektrizace koňky.
- syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
On to tam pan Mop zapomněl napsat, v roce 1901 proběhla elektrifikace té trati.
- trainzjohny
- Moderátor
- Příspěvky: 3157
- Registrován: 10.9.2006 15:06
- Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
A ona koňka potřebovala troleje ??? Já si nemůžu pomoc, ale vidím tam jasně vpravo dole dvojici závěsů a i nad tratí jsou kousky vidět 
- syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
Pane Mope, mně to trvalo dvě minuty...
Opravdu je to Linhartská ulice, ale dovolil bych si tvrdit, že fotografie byla pořízena ještě před rokem 1908, neboť v letech 1908-1911 byly domy na obrázku vpravo asanovány a na jejich místě vyrostla Nová radnice.
Opravdu je to Linhartská ulice, ale dovolil bych si tvrdit, že fotografie byla pořízena ještě před rokem 1908, neboť v letech 1908-1911 byly domy na obrázku vpravo asanovány a na jejich místě vyrostla Nová radnice.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
Konecne neco super tezkeho, tak to ma byt..
Tak se zminenou fotkou si lamu hlavu cele rano. Da se poznat jedine dle one veze. Snazim se ji identifikovat, pripada mi to na tuto (vizo prilozene foto). Myslim si, že se jedná se o hvězdářskou vež Klementina. Tudiz jsem presvedcen, ze se jedna o Linhartskou ulici pohledem od Maleho náměstí (oblouky vlevo dole) k Marianskemu namesti (prave oblouky v pozadi snimku s tramvajovym vozem).
Trať vedla z Křižovnického náměstí – Platnéřskou – Mariánské náměstí – Staroměstské náměstí – Celetnou k Prašné bráně. Zprovozněna byla v prosinci 1883 jako součást tratě koňky na Žižkov. Při přestavbě v letech 1911–1913 přeložena z Linhartské do ulice U radnice a východní části Platnéřské. Zrušena 1925. Tudíž se jedná o unikatni foto mezi roky 1901-1911.
Tak se zminenou fotkou si lamu hlavu cele rano. Da se poznat jedine dle one veze. Snazim se ji identifikovat, pripada mi to na tuto (vizo prilozene foto). Myslim si, že se jedná se o hvězdářskou vež Klementina. Tudiz jsem presvedcen, ze se jedna o Linhartskou ulici pohledem od Maleho náměstí (oblouky vlevo dole) k Marianskemu namesti (prave oblouky v pozadi snimku s tramvajovym vozem).
Trať vedla z Křižovnického náměstí – Platnéřskou – Mariánské náměstí – Staroměstské náměstí – Celetnou k Prašné bráně. Zprovozněna byla v prosinci 1883 jako součást tratě koňky na Žižkov. Při přestavbě v letech 1911–1913 přeložena z Linhartské do ulice U radnice a východní části Platnéřské. Zrušena 1925. Tudíž se jedná o unikatni foto mezi roky 1901-1911.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Re: Poznáte místo na fotografii?
polepším se a omlouvám se za nedorozumění
Místo na této fotografii neznám a nechám se poučit ,kde to je
Místo na této fotografii neznám a nechám se poučit ,kde to je
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
- syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
Pro příště bychom tedy prosili používat současné názvy (a pokud ne, budiž výslovně uvedeno), ne každý zná dokonale historii a je schopen odpovědět správně podle příslušného data pořízení dané fotografie.
Re: Poznáte místo na fotografii?
možná neznám historii,ale to misto se tak jmenovalo jako mnoho jiných.vycházel jsem z doboveho nazvu náměstí. Tak bychom mohli pitvat nazvy všeho viz. divadlo Z.Nejedleho, Nadraží Praha střed. Možná jsem se jen nešťasně vyjádřil. Podle mě oba názvy jsou pravda.
- syverin
- Uživatel
- Příspěvky: 947
- Registrován: 29.11.2004 14:00
- Bydliště: V noci 512
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
On egee nezná ani moc Prahu. Jinak by věděl, že na Smíchově jsou akorát tři náměstí a žádné z nich se nejmenuje Jakubské (Kinských, Arbesovo, 14. října). A mám dojem, že tržnice, co je z ní teď supermarket a pobočka městské knihovny, stojí vedle Národního domu na náměstí 14. října.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
Arbesovo náměstí = dříve Jakubské náměstí.
Egee jen nezná historii..
Egee jen nezná historii..
-
krysarr
- Uživatel
- Příspěvky: 452
- Registrován: 18.2.2009 22:45
- Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poznáte místo na fotografii?
Uff, marne patram v pameti, kde je v Praze Jakubske namesti? Respektive spis nejmenuje se jinak? 
Re: Poznáte místo na fotografii?
Naši vietnamští spouobčané tam měli donedávna tržnici a Arbesovo náměstí to není.Je to podle dochované pohlednice Jakubské náměstí
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.