Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 11.11.2009 18:33

opocenskylukas píše:Takže už je to jisté od konce listopadu 17 jako metrolinka s tím že Levského-Výstaviště sóla.A 21 v ranní špičce pd v soupravách.
Ty změny ještě nejsou 100% jisté.

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od opocenskylukas » 11.11.2009 17:52

Takže už je to jisté od konce listopadu 17 jako metrolinka s tím že Levského-Výstaviště sóla.A 21 v ranní špičce pd v soupravách.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od pawel » 11.11.2009 0:08

bude mít průzkum i nějaké následky? třeba proložení 3/5 (25 tři min. po 1)? protože současný stav je 6/2 (tj. kapacitní 1 jede dvě minuty po sólo 25!!). to by došlo i mě, že takový genitální "proklad" nemůže fungovat.

nebýt ukončení na špejcharu, tak je 25ka na stupni 5N.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2492
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 10.11.2009 20:28

Proxy píše:Na lince 25 ve směru ZC má dnes odpoledne probíhat přepravní průzkum, pak se ukáže jestli je plná nebo ne :wink:
Takže se potvrdilo, co jsem říkal :roll: měřeno dnes v zastávce Kamenická ZC 14 - 18 h:
Obsazenost linky 25 se pohybovala v průměru okolo 80 cestujících na vůz. Podle staré metodiky by to tedy byl stupeň 4-5. Linka č. 1 pak jezdila zhruba na stupních 2-3, což v odpolední špičce znamená dostatečně volnou kapacitu. Linka č. 15 velmi proměnlivá a linka č. 26 jezdila na průměrném stupni 3.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od pawel » 10.11.2009 16:11

ad 25:
jara - to, že končí na špejcharu, je jedině dobře, protože prodloužení dál na P6 by znamenalo další zatížení tratě kolem pražského hradu (která byla už před spuštěním badeniho kapacitně na hraně a teď tam jede navíc ještě 26 a 15). takže řeči o "dlouho budované kvalitě MHD", která "půjde k ledu kvůli jedné organizaci", sis mohl odpustit (nebo aspoň napsat bez tolika chyb). ostatně kdo dal v posledních 10 letech jako první 25 do sól? starý ropid... (viz níže).

svoje obavy z přeplňování 25 od VL nahoru jsem tu psal už v říjnu a vypadá to, že se vyplnily. jako již tradičně se totiž ukazuje, že linka v sólech nemá na VL směr letná (nebo obecně: na silných tazích od metra) co dělat. 25 byla sólizovaná už několikrát (vzpomeňme na zavedení 15/25 z dílny zde do nebe vynášeného starého ropidu) a vždycky se proti tomu zdvihla vlna nevole. tohle je další zpackaný pokus.

takže raději 25 ve dvojicích (a jen na špejchar) a v budoucnu metrolinku P6-letná-tržnice-palmovka-vysočany. ropid plánuje/plánoval M1 podbaba-vysočany (a M18 na petřiny), já bych raději M1 petřiny-vysočany a 18 podbaba-spořilov v intervalu 6 minut, protože další plnou metrolinku už centrum města (křižovatky Karl.n., Lazarská, Rudolfinum a zejména ND, Klárov) kapacitně neunese.

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od krysarr » 10.11.2009 15:20

martyn píše:
MOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
Jistě, že výhledově to výhledově v plánu je. Jen konečné se jí trochu změní 8-)
Chapu spravne, ze i na zizkovske strane? A prislo by na Spojovaci misto ni neco jineho?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MOp » 10.11.2009 14:45

Pan MOp iba vravel, ze dla informaci, ktore ma k dispozici sa s metrolinkizaci jednicky nerata. Dale to odmita komentovat.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od jara » 10.11.2009 14:39

martyn píše:
MOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
Jistě, že výhledově to výhledově v plánu je. Jen konečné se jí trochu změní 8-)
On pan MoP se prostě nechce rozloučit s tím, že mu bude místo sněhuláčka (8) jezdi na podbabu něco jiného tak na to opakovaně zapomíná ......

Uživatelský avatar
matti
ovocnář
Příspěvky: 187
Registrován: 07.9.2009 18:55
Bydliště: 140

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od matti » 10.11.2009 14:29

Vy ste se asi zbláznili? Rušit 25..

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od martyn » 10.11.2009 14:11

MOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
Jistě, že výhledově to výhledově v plánu je. Jen konečné se jí trochu změní 8-)

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od OMH » 10.11.2009 13:57

opocenskylukas píše:
MOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
jednička by nemusela být metro v celém úseku metro by se dala dát v úseku Špejchar-Vápenka aby zajistila vypadnuvším 26.A zároveň by se díky tomu mohla zrušit 25.
No, to je opravdu supr nápad #-o

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od opocenskylukas » 10.11.2009 12:14

MOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
jednička by nemusela být metro v celém úseku metro by se dala dát v úseku Špejchar-Vápenka aby zajistila vypadnuvším 26.A zároveň by se díky tomu mohla zrušit 25.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MOp » 10.11.2009 11:10

Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2492
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 10.11.2009 11:00

jara píše:
radek31 píše:25 - mimo všedního dne 5-21 jen na Palmovku - sólo
Včera jsem asi 10 minut čekal na zastávce Letencké náměstí a stačil jsem vidět příjezd dvou pořadí linky 25 z centra. Velmi se mi libí jak přijíždí plná lidí a lidé vystoupí a čekají na něco co je doveze dál. Ale ve své podstatě je dost zbytečná protože za tím přijela 1, která byla opět plná :-). Hold kvalita MHD, která se dlouho v Praze budovala díky jedné organizaci pujde k ledu.
Na lince 25 ve směru ZC má dnes odpoledne probíhat přepravní průzkum, pak se ukáže jestli je plná nebo ne :wink:
Minulý týden se na této lince dělal průzkum ve směru DC a sice u některých spojů zjistilo přeplňování, ale jen když v těsném následu jela linka 1, která to v pohodě odvezla. Celková nabízená kapacita v úseku Kamenická - Strossmayerovo náměstí je podle mne dostačující.

Je ale fakt, že v úseku Vltavská - Stross nyní chybí linka 26, která je odkloněná jinam, však to by se mělo vyřešit, pokud z linky 1 bude páteřní linka...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od jara » 10.11.2009 10:00

radek31 píše: 25 - mimo všedního dne 5-21 jen na Palmovku - sólo
Včera jsem asi 10 minut čekal na zastávce Letencké náměstí a stačil jsem vidět příjezd dvou pořadí linky 25 z centra. Velmi se mi libí jak přijíždí plná lidí a lidé vystoupí a čekají na něco co je doveze dál. Ale ve své podstatě je dost zbytečná protože za tím přijela 1, která byla opět plná :-). Hold kvalita MHD, která se dlouho v Praze budovala díky jedné organizaci pujde k ledu.

Odpovědět