Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1076
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od thriller2 » 29.10.2010 12:25

Co to je? Platí od 1.11. a zároveň mezi 1. a 3. 10. #-o

Uživatelský avatar
matti
ovocnář
Příspěvky: 187
Registrován: 07.9.2009 18:55
Bydliště: 140

Re: Humor

Příspěvek od matti » 24.10.2010 16:49

po chodníku jsem jel :D, ale to byl jenom mžik, kdy sem se nekoukal dopředu. Když to vemu kolem a kolem, je to 1:0 pro mě, páč se značka radši podvolila a obkroutila se kolem sloupu.. :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Karosák » 24.10.2010 16:03

MF napsal: Nevím jak Karosák, ale pro mne je důležitá shoda v tom, že sedim pri-sudku s podmětem jej vypít :-)
chemik napsal: Asi budu taky zalej na puntik, leč musim se zeptat. To v půl devátý ráno už máte potřebu vylemtávat soudek? To se mi líbí ;)

Nemám problém s alkoholem...až bez něj začínám mít problémy :lol: :lol:
(vtípek, doufám, že pochopili)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.10.2010 15:41

MF píše:MM-M se narodil v horách ve srubu, který si pro tento účel sám postavil :)
Na horách nikoliv -to bych napsal "chalupa", ale jsem rozený Královehradečák a v okolí tohoto krásného města (díky zachovalým stopám geniality architektů jako byli pánové Kotěra a Gočár) je hned několiko původně trampských chatových osad - v jedné z nich jsem pravidelně trávíval kolem poloviny prázdnin s mamčinými rodiči. No a nejen děda kdysi postavil (respektive upravil a rozšířil) chatu tak, že na několika místech byla průchozí výška mnohem nižší než 200cm. Úplně stejné to bylo i v několika mnou navštívených zahrádkářských koloniích různě po republice, v nichž také stojí různé chatky.
matti píše:Když už jsou do toho zatažený i značky, je sice pěkný, že spodní hrana bývá v 210 cm, ale co taková návěstní deska? Kdyby nebyla tak nízko, mohl jsem si ušetřit přímý zásah při jízdě na kole. Pravda koukal jsem zrovna jinam... Proč nejsou všechny značky stejně vysoko?
Obdobně se stal mne v kurzu úraz na té Zámecké - ohlédl jsem se zpět, udělal krok zešikma vpřed a při následném otáčení hlavy vpřed jsem trefil sloup TV, tak "šikovně", že jsem si značně roztrhl pravé obočí.
chemik87 píše:Ale Milane, kdo by to obcházel? Ale ještě jsem nenašel nikoho, kdo by se dokázal vym*dat o napínací závaží
Někdo to prolézá skrz zábradlí, já měl zas jednou pěkně blbý nápad chodit tou nejširší škvírou v zábradlí nad níž visí to napínací závaží. A opakuji nejméně dvakrát mi vyšlo projít pod ním bez úhony a naráz pak nikoliv - jak se říká "mnohokrát můžeš jít se džbánem pro vodu až jednou se ti naráz ucho utrhne". Dnes se tomu všemu spíše zasměji - a proč ne znám lidi co opakovaně měli zlomenu nějakou z končetin, ale mne se zase tento typ úrazů vyhnul - že by platilo "Kdo s čím zachází na to také schází"? (Já cca do deseti let se vyloženě bál např. víšek, takže jsem narozdíl od spolužáků nelezl po stromech, ale až jsem začal, tak protože jsem měl stále z víšek respekt, tak jsem byl narozdíl od nich násobně obezřetný a nespadl jsem. Oni však poměrně často a občas to skončilo zlomeninou.)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2049
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Petr » 24.10.2010 12:13

chemik87 píše:cyklista = ucastnik silnicniho provozu => ze zakona 361 plyne "plne se venovat rizeni", kdybych byl zlej, napsal bych, ze je to tvoje blbost, ale neudelam to ;)

ps: kdepak jsi na tom kole jel? po chodniku, po chodniku? ;)
Problém je, že tyhle nízko usazené značky jsou na chodníku... V místě cyklostezky :lol: I já dost často drhnu helmou o spodní hranu značky

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 24.10.2010 12:00

cyklista = ucastnik silnicniho provozu => ze zakona 361 plyne "plne se venovat rizeni", kdybych byl zlej, napsal bych, ze je to tvoje blbost, ale neudelam to ;)

ps: kdepak jsi na tom kole jel? po chodniku, po chodniku? ;)

Uživatelský avatar
matti
ovocnář
Příspěvky: 187
Registrován: 07.9.2009 18:55
Bydliště: 140

Re: Humor

Příspěvek od matti » 24.10.2010 11:18

Když už jsou do toho zatažený i značky, je sice pěkný, že spodní hrana bývá v 210 cm, ale co taková návěstní deska? Kdyby nebyla tak nízko, mohl jsem si ušetřit přímý zásah při jízdě na kole. Pravda koukal jsem zrovna jinam... Proč nejsou všechny značky stejně vysoko?

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 24.10.2010 10:42

Ale Milane, kdo by to obcházel? Ale ještě jsem nenašel nikoho, kdo by se dokázal vym*dat o napínací závaží

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Humor

Příspěvek od MF » 24.10.2010 8:46

MM-M se narodil v horách ve srubu, který si pro tento účel sám postavil :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.10.2010 8:18

Ještě jsem neviděl jedinýho kolegu/yni, kteří by na Braníku šli mezi zastávkami DC a ZC podchodem - vždy nějakým způsobem překonají přímo trať (něco jiného je na/z místnosti v obratišti). Každej si vybral nějakou osvědčenou cestu vzhledem ke své tělesné konstituci, protože si o to zábradlí mezi kolejemi nechce (někteří již opakovaně) zašpinit či poškodit oděv (případně batožinu).
Jó a propó ohledně té mé tamní šlupy "z vlastní neopatrnosti" najde někdo nějaký oficiální dokument o úraze? Ne - nemůže!!!

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od BerryML » 24.10.2010 5:24

Když už je řeč o podlézání, co pan kolega moralista řekne na to, že tam nemá co podlézat? :D

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od tramvajka » 24.10.2010 2:52

Tak jak normálně tyto romány od MM-M nečtu, tak tenhle jsem si přečetl :D :D :D .

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.10.2010 2:25

chemik87 píše:a kdopak že to napálil do toho závaží a kdo napálil ten sloupek? Vždyť to snad není v lidskejch silách, to je jak z americké grotesky z éry němých emerických filmů. Moment, není snad hlavním aktérem obou historek jeden a ten samej řidič z pankrácké vozovny?
1.) No já se tedy přiznám - pokud to ještě za ty dva roky kupodivu někdo neví, ale upozorňuji že historky jsou vždy jen nepřesným odrazem skutečné události. Já na Zámecké nikdy nevrazil do zastávkového sloupku (to by po střetu se mnou možná spíš potřeboval "ošetřit" on než já), ale sloupu TV a v Braníku jsem minimálně třikrát podlézal napínací závaží a až naposled jsem se ohnul málo. Jinak jsem názoru, že obě události svědčí o mé tvrdé palici - myslím, že minimálně polovina jiných by při takovém nárazu omdlela. Jinak i zde na TF jsem sám již např. cca v 3. řádku od konce tohoto příspěvku viewtopic.php?f=21&t=747&p=134767&hilit=#p134767 uváděl, že to nebyly mé první fyzické karamboly "Jednou jedinkrát jsem však naprosto kapituloval od narození mi vlastním snahám jít hlavou proti zdi (obrazně i skutečně)..." Byť výškou 186 cm nemám nárok patřit do klubu vysokých, tak jsou různé stavby (např. chaty či historické) případně stroje/dopravní prostředky (jako dveře do kabin T3) s méně či více výrazně menší průchozí výškou. Ať mi nikdo netvrdí takové nesmysly, že jsem jedinej na celém světě, kdo se občas ohne při podlézání něčeho málo (či se předčasně zvedá) a tedy se uhodí. Samozřejmě většinou takové případy skončí jen boulí a já osobně si s úsměvem říkám: "Bylo tam napsáno: Blb..,ohni se pořádně." Jinak doma o mne kolují historky, že když jsem byl skutečně malý, tak jsem se vzepřel rukama o skříň a (i přes mé nenarození ve znamení berana) jsem hlavou o ní mlátil. Mohu také vzpomenout událost cca z mých necelých 15-ti, kdy při hře v pokojíku jednoho kámoše (jehož rodiče jsem tehdy již narozdíl od svých přerostl) jsem couval až do momentu nárazu hlavou do nejníže zavěšené ze tří skleněných baněk lustru - ta následně ťukla do další, jež se roztříštila. Proč asi tak existují různé normy, jako že minimální výška (budovaných) dveří je 200 cm či kolmá silniční dopravní značka umístěná nad prostorem pro chodce má mít dolní hranu 210 cm nad jeho povrchem? No protože vychází z ergonomie člověka jemuž mají ulehčit a zbezpečnit automatičnost jeho pohybu prostorem.
2.) Když jsme u grotesek v provozu TRAM vzpomínám si také na osobně viděné:
a) nemalé množství rozpáraných služebních kalhot nejen mých ale i mnoha kolegů. Ať již praskly švy v rozkroku (např. po větším kroku, dřepu, ujetí nohy na ledě) či se něco rozervalo na boku (díky zachycení poutka na pásek o zobáček zámku dveří do kabiny RPéček).
b) i dosti hrozivě vypadající pády - uklouznutí ze schodů TRAM (zejména RP) nejen cestujících, ale i kolegů.
Přiznávám, že už i já jsem se jednou v pozici cestujícího (ovšem v uniformě - už ani nevím jestli již či ještě) svezl při vystupování ze schodů po prdeli, ale snad již i zde na TF jsem několikrát četl, že mokrý ten reliéfní plech, z něhož ty schody v RP jsou, velmi klouže.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od kruťák » 23.10.2010 20:58

Neboj, to se zvedne :lol: Já jsem zkoušel stabilitu 3CX (podobně jako na tomhle videu), už jsem byl po** až za ušima, že už se to převrátí, ale majitel říkal, že jsem tam měl ještě dost prostoru :D

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Re: Humor

Příspěvek od 8750 » 23.10.2010 20:13

Dnešní "nehoda" na Horoměřické :D Obrázek

Odpovědět