Jak vidím, tak i pomalu bude rychlejší fárat do B než poskakovat přes centrum tramvají a nebo pro chodivší to proběhnou Příkopy.gabuliatko píše:Proto máme nově zřízenou zastávku na Karlově náměstí, aby se dalo ušetřit a pěším pochodem dohnat několik pořadí na M22.petr91 píše:Tramvaje čekají v řadě občas až k Lazarské a jedna po druhé stanicují.
Tramvajové tratě a příslušenství
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Proto máme nově zřízenou zastávku na Karlově náměstí, aby se dalo ušetřit a pěším pochodem dohnat několik pořadí na M22.petr91 píše:Tramvaje čekají v řadě občas až k Lazarské a jedna po druhé stanicují.
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Zastávka přesunuta na základě rozhodnutí MHMP ze dne 12.12. (jeho obsah neznám). Odstranit sloupek není tak jednoduché jako přemístit JŘ, podle mých informací měl být sundán dnes.
von Špilberk píše:Ano, navíc původní provizorní sloupek zůstal na místě, i když na něm nejsou jízdní řády. Ale stále u něj čekají lidi. Někdo má asi potřebu dělat z cestujících i řidičů Tram blbce.petr91 píše:Doufám, že to tady ještě někdo nepsal a já tedy již nezmíním probrané téma, ale proč se zastávka Národní třída ZC zkrátila a je dlouhá pouze na dva vozy? (zastávkový sloupek se vrátil před vchodové dveře do Máje, ale značka konce zastávky zůstala na lampě a znemožňuje odstanicování druhé soupravy). Tramvaje čekají v řadě občas až k Lazarské a jedna po druhé stanicují.![]()
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Ano, navíc původní provizorní sloupek zůstal na místě, i když na něm nejsou jízdní řády. Ale stále u něj čekají lidi. Někdo má asi potřebu dělat z cestujících i řidičů Tram blbce.petr91 píše:Doufám, že to tady ještě někdo nepsal a já tedy již nezmíním probrané téma, ale proč se zastávka Národní třída ZC zkrátila a je dlouhá pouze na dva vozy? (zastávkový sloupek se vrátil před vchodové dveře do Máje, ale značka konce zastávky zůstala na lampě a znemožňuje odstanicování druhé soupravy). Tramvaje čekají v řadě občas až k Lazarské a jedna po druhé stanicují.
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Doufám, že to tady ještě někdo nepsal a já tedy již nezmíním probrané téma, ale proč se zastávka Národní třída ZC zkrátila a je dlouhá pouze na dva vozy? (zastávkový sloupek se vrátil před vchodové dveře do Máje, ale značka konce zastávky zůstala na lampě a znemožňuje odstanicování druhé soupravy). Tramvaje čekají v řadě občas až k Lazarské a jedna po druhé stanicují. 
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Také jsem ve středu navštívil v Berlíně InnoTrans. Velmi mne (mimo vystavených kolejových vozidel) zaujaly technologie stavby i opravy kolejových konstrukcí - včetně přestavníků (TRAM i železničních). Zajímavá mi připadá třeba posuvná srdcovka http://issuu.com/contextodecomunicacion ... ia-email/2 od španělského výrobce http://www.amufer.es/desvios/. Ovšem přemýšlím o jejích kladech (odbourání jízdy TRAM po okolku, hluků a deformací srdcovek způsobovaných propadem kola s nízkým okolkem ...) i záporech (i ji, jako každé jiné pohyblivé části v TT, může něco bránit v jejím pohybu či dosednutí na správné místo - např. jako hrotům výhybky sníh).
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Časem :]]]
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Když už zase řešíme informování cestujících na zastávkách (viz. Postřehy z terénu), tak mám jeden dotaz: Kdy bude nějaký digitální sloupek na zastávkách schopen zobrazovat aktuální mimořádnosti v reálném čase
Tedy např. info o přerušení provozu, zavedení NAD atd.
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Poklopem odspoda.Honza píše:Kde se nachází vstup do chodby v tramvajové estakádě Krejcárek? Nikdy jsem si tam žádných vrat nevšiml.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
http://www.youtube.com/watch?v=ISiUD2kj ... re=channel
Jsem na netu narazil na video, kde je Radošovická pojížděna směrem od Nádraží Hostivař.
Jsem na netu narazil na video, kde je Radošovická pojížděna směrem od Nádraží Hostivař.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Ano, máš pravdu - všiml jsem si toho již nejen já, ale i Karosák (vím to, páč jsem si poslali o této problematice vzájemně několik SZ).petr91 píše:(MMM:) Jen pro doplnění. Po několika týdnech se tam opět zrcadlo vrátilo, hranaté typ co je na Strašnické.
Můžeš ještě hádat proč (za čího přispění) se tam to zrcadlo vrátilo!
Karosák píše:...no uvidíme, kdyžtak brnknem nahoru. Nebo, že by ani Milan ještě nevolal, to bych se divil ještě víc.
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
Jen pro doplnění. Po několika týdnech se tam opět zrcadlo vrátilo, hranaté typ co je na Strašnické.MM-Mikulovsky píše:No nějak jsem si po čase jezdil s l.7 a po hodně dlouhé době se mi podařilo jednou stanicovat na Průběžné DC jako druhý a ejhle - nějak jsem neměl možnost se pomocí tohoto nainstalovaného zrcadla podívat na dění vpravo od zádě mé TRAM (případně kousek za tento prostor - jestli se nesnaží někdo o doběhnutí a nezachytává se TRAM).
Nejenže zrcadlo zcela fuč a jedinou stopou jeho někdejší existence byl sloupek, ale navíc mezi ním a sousedním sloupem VO byl napnutý transparent s nějakou reklamou![]()
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Tramvajové tratě a příslušenství
To je hooodně předražený, ne?