Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 08.3.2015 11:34

MM-Mikulovsky píše:porušování DPP (jeho vedoucích pracovníků) nejen zákoníku práce
V minulém zaměstnání jsem pracoval na směny. Práce bylo tak na 4 hodiny a byl anepsaná domluva že se odpoledne odpracovalo a šlo se dom. Až nastoupila dcera personálního náměstka a napsala stížnost, že se ve 21:30 nikdo nenachází na pracovišti a my přišli o prémie. Ona sama v práci šila na stroji ale my museli díky její iniciativě čumět do blba. Též díky ní skončil trojboj (odpolední, noční, ranní) protože řekla že to odporuje zákoníku práce.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 08.3.2015 10:04

MM-Mikulovsky píše:porušování DPP (jeho vedoucích pracovníků) nejen zákoníku práce, ale i trestního zákoníku.
Předpisy se porušovaly a budou porušovat vždy a všude. Pokud si podnik a zaměstnanci dokážou vyjít vstříc, nevidim na tom ani nic špatného. Já třeba přehlídnu, že už jsem desatý den v práci, ale pak zas dostanu dva dny volna, když je potřebuju. Například. Samozřejmě toto neplatí v zaměstnáních, kde jde o bezpečnost lidí.

PS: Není mi jasné, jak může DP porušovat Trestní zákoník :D V těhlectěch právnickejch kličkách máš drobátko hokej. Trestní zákoník je takový manuál pro orgány činné v trestním řízení, aby věděly, co je trestný čin a jak se trestá. DP může maximálně porušovat primární předpisy.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 08.3.2015 6:38

No vidíš MMM, překážky máš podle toho co cituješ neprodleně odstranit, ne volat na PDT :D
Ale už jsem pochopil, proč máš často v textu cosi tučné a k tomu podtržené, to je to co by jsi v běžném hovoru či relaci s PDT řval ;)

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od cwapa » 08.3.2015 1:51

Ono i na velké dráze se vše nedělalo do puntíku podle předpisu, ale snad nikdy se nenašel takový šťoural jako je MMM. Myslím si, že to moc žere, to za prvé a za druhé si myslím, že si takto může jedině dost uškodit. Když se chce tak se vždy něco najde.

Filip

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Filip » 08.3.2015 0:18

Souhlasím s MMM, že ne vždy je třeba si všechno nechat líbit.
Souhlasím s 9001, že je to akorát tohle o problémy a možná bude lepší některé věci přehlížet a dělat, že nic nevidím.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 08.3.2015 0:09

MM-Mikulovsky píše:9001: Ono, když to porušování je značně skryté a nemám hmotné/hmatatelné důkazy, tak je nesmysl jít tzv. do protiútoku - to by mi ještě více ublížilo!
Tak se těším, až tě někdo z DPP vyhmátne a naprosto oprávněně zažaluje tebe za očernování dobrého jména firmy...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.3.2015 0:06

9001: Ono, když to porušování je značně skryté a nemám hmotné/hmatatelné důkazy, tak je nesmysl jít tzv. do protiútoku - to by mi ještě více ublížilo!
A jinak v 1. uvedené instituci se pleteš - kompetentní je místo ní Inspektorát práce a potažmo v dané věci může jednat i "za" (respektive před) PČR, jíž jen předá podklady/důkazy usvědčující konkrétní fyzické osoby.
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 08.3.2015 0:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 07.3.2015 23:59

MM-Mikulovsky píše:9001: No, něco v mírnější podobě jsem již zažil a "přežil", ale kéž by udělali tebou uvedené - získal bych náramný důkaz porušování DPP (jeho vedoucích pracovníků) nejen zákoníku práce, ale i trestního zákoníku.
Takže veřejně píšeš, že v DPP se porušuje zákoník práce a trestní zákoník?

S prvním by ses měl okamžitě obrátit na Úřad práce a s druhým podat trestní oznámení na PČR.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 07.3.2015 23:52

9001: No, něco v mírnější podobě jsem již zažil a "přežil", ale kéž by udělali tebou uvedené - získal bych náramný důkaz porušování DPP (jeho vedoucích pracovníků) nejen zákoníku práce, ale i trestního zákoníku.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 07.3.2015 23:40

MM: Ty jednou skončíš tak, že k tobě od vstupu do výpravny přijde člověk z DK a bude Tě kontrolovat co neděláš podle předpisů a za všechno Tě bude pérovat :lol: Myslím, že po konci šichty dáš sám výpověd :lol:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 07.3.2015 23:35

MM-Mikulovsky píše:Petrpes: když je reakce PDT přiměřená = "rozumím (a konec)" a následně si s podanou informací vytře :zadnice , tak s tím nic nenadělám a je mi to do jisté míry ukradené = neřvu!

Ovšem, když PDT je schopný do vysílačky říct na nahlášení (částečné) překážky (např. nějakého porouchaného OA) v jediném souběžném jízdním pruhu podél vyvýšeného TRAM pásu z BKV (která při příjezdu 1. většího silničního vozidla než dodávka = BUSu či náklaďáku zapříčiní plné zablokování pruhu IAD a tedy následnou podélnou jízdu IAD po zvýšeném TRAM pásu, která je dle zákona o provozu na PK zakázaná) že se to TRAM netýká (= požadovanou MP/PČR na místo nebude "žádat"/posílat), tak mne to fakt naštve =
1.) důrazně zopakuji, že se to TRAM týká, protože budou IAD zdržovány až ohrožovány (toto zejména ty protijedoucí TRAM - jejich levé boky) a to IAD jedoucí po TT v místě, kde nemá co dělat.
2.) v klidu zdělím "Takže jste mi právě řekl, že na rozdíl ode mne, nebudete jednat dle D1/2, §3, odst.2, odrážky c, protože jste placen od hodiny a nikoliv od úkonu, čímž klidně porušujete zákoník práce - povinnosti zaměstnavatele, protože odmítáte vytvořit podmínky podřízeným - včetně mne - pro bezpečné a včasné splnění jejich úkolů?" následně bych také mohl pokračovat "Takže Vám oznamuji, že v souladu se zákoníkem práce, D1/2 a dalšími předpisy při nejbližší následující jízdě daným úsekem odmítnu projet, pokud zpozoruji, že zvýšené riziko MU nastalo/trvá a nesmyslně/zbytečně není ani započata iniciativa v jeho odstranění, protože také (jako Vy) nejsem placen od úkonu, ale od hodiny."

PS: - Žel druhá varianta je pro mne obtížně splnitelná - "pro děravou hlavu" = neschopnou si zapamatovat body příslušných předpisů.
- pro neznalé D1/2, §3 - "Základní ustanovení pro pracovníky provozu", odst.2 - "každý pracovník provozu je povinen", odr. c) "neprodleně odstranit (nebrání-li tomu jiné okolnosti) všechny překážky, které BRÁNÍ PLYNULOSTI A PRAVIDELNOSTI DOPRAVY A OHROŽUJÍ OSTATNÍ ÚČASTNÍKY DRÁŽNÍHO PROVOZU A PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH."
- Jinak můj pohled je takový, že místo toho porouchaného OA tou překážkou může být propadající se vozovka podél TT (jak se před pár lety stalo na Evropské ul.) a ten příslušný PDT by byl schopen říct, že situaci bude řešit až při poškození vlastní TT místo okamžitého řešení = předejití/zabránění větším škodám! Čímž by se opět vědomě dopouštěl porušení jiných bodů D1/2, zákoníku práce a dalších předpisů.
Takže jsem si právě uvědomil, že příslušný PDT výslovným odmítnutím řešení mnou hlášené výše uvedené situace dále porušil:
předpis O4/2 - ŠETŘENÍ A LIKVIDACE MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTÍ NA TRAMVAJOVÉ DRÁZE, §2 - ZÁKLADNÍ POJMY, ODST. 1 "Mimořádnou událostí v drážní dopravě je závažná nehoda, nehoda nebo ohrožení v drážní dopravě, která ohrožuje nebo narušuje bezpečnost, pravidelnost a plynulost provozování drážní dopravy, bezpečnost osob a bezpečnou funkci staveb a zařízení nebo ohrožuje životní prostředí (celý odst. je citací odst 1, § 49, zákona č. 266/1994 Sb.)

VincTheSecond
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 18.1.2010 12:15

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od VincTheSecond » 07.3.2015 20:39

Nemysli! Když už myslíš, tak nemluv! Když už mluvíš, tak nepiš! Když už píšeš, tak nepodepisuj! A když podepíšeš, tak se nediv!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 07.3.2015 20:09

Jenže jak je vidět, většina lidí to moc neumí :wink:

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ZXS91 » 07.3.2015 19:22

9001 píše:Což tak úplně není, když co hodíš na FB, tak je veřejně širitelné bez ohledu na tvoje přání... Navíc když si není většina lidí schopna nastavit soukromí...
O šíření bez souhlasu vím. Soukromí mám nastavený nejpřísněji, jak jen to jde. První předpoklad pro to, si otevírat hubu :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 07.3.2015 19:09

Což tak úplně není, když co hodíš na FB, tak je veřejně širitelné bez ohledu na tvoje přání... Navíc když si není většina lidí schopna nastavit soukromí...

Odpovědět