Orientační a informační systémy
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Orientační a informační systémy
Chtělo by to něco údernějšího, třeba "this is the last stop, get OUT!"
A mohl by to namluvit Jim Parsons
A mohl by to namluvit Jim Parsons
- trainzjohny
- Moderátor
- Příspěvky: 3157
- Registrován: 10.9.2006 15:06
- Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
No, ono čistě anglicky vzato, je ten termitus přesnější, ale jelikož znalost angličtiny není u většiny turistů na vyšší úrovni,bylo "Final stop" což má své obdoby v mnoha jazycích velmi podobné znění asi srozumitelnější. Ale pokud bychom chtěli hodnotit hlášení čistě gramaticky, je toto mnohem lepší.MM-Mikulovsky píše:díky za opravu původního stavu - byť mnou uvedené by bylo lepší než původní a o současném ani nemluvěRadek píše:Bylo Final stop, nyní je Terminus.kdesi "v hlouby" slovníku jsem to našel jako "základní frázi", ale viditelně NIKDO TOMU NEROZUMÍ
![]()
![]()
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
9001 píše:..........
A nebo to spíš bude tím, že turisté hlášení neposlouchají;-). Jako bonus pokud je turista echt blb, tak stejně mu to musíš říct přímo...
MM-Mikulovsky píše:........cizinci mi proti minulosti zůstávají v tramvaji sedět a nejdou se zeptat, jak se dostanou do jimi požadovaného cíle ......
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
A nebo to spíš bude tím, že turisté hlášení neposlouchají;-). Jako bonus pokud je turista echt blb, tak stejně mu to musíš říct přímo...MM-Mikulovsky píše:díky za opravu původního stavu - byť mnou uvedené by bylo lepší než původní a o současném ani nemluvěRadek píše:Bylo Final stop, nyní je Terminus.kdesi "v hlouby" slovníku jsem to našel jako "základní frázi", ale viditelně NIKDO TOMU NEROZUMÍ
![]()
![]()
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
díky za opravu původního stavu - byť mnou uvedené by bylo lepší než původní a o současném ani nemluvěRadek píše:Bylo Final stop, nyní je Terminus.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Já dnes zase zjistil (a volal PDT), že DPP (zastávková služba) Na Knížecí ZC v Nádražní ul. (asi podle, ve vlepce, původně naplánovaného konce do 18.7.) již zrušil dočasně posunutou zastávku (její dočasný označník) cca o 40m ve směru jízdy (a zkrácenou na jednu soupravu), byť výkopy a hlavně dočasné/přenosné DZ - včetně začátku té dočasně posunuté zastávky jsou stále v okolí stálého označníku oné zastávky s opět vyvěšenými ZJŘ (navíc teď jsem získal podezření, že ZJŘ jsou tam na bílých papírech nikoliv na zelených = prázdninových)
- Karosák
- Uživatel
- Příspěvky: 3896
- Registrován: 07.2.2008 18:49
- Bydliště: Wydzielone korytarze
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
A při dnešním odklonu linky 7 do Hostivaře, byly letáčky A3 všudemožně, jen na Průběžné ne. Asi by hyzdily vznikající krásno. Nakonec to jistila lidová tvořivost a A5 popsána modrým fixem přilepená izolepou na okénko s jř. Skvělá práce hoši, to je na potlesk

- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
Jo, opět se zastávkový službě daří. Na IPP směr Štěpánská na sloupku JŘ 51 pro tu větev k Muzeu a na Floru. (voláno na PD).
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Orientační a informační systémy
Tak nenapínej a pochlub se, co je tam pěkného k vidění.ZXS91 píše:Fandům zastávkové služby doporučuji navštívit zastávku Chotkovy Sady DC
- ZXS91
- Uživatel
- Příspěvky: 1058
- Registrován: 23.3.2010 19:11
- Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Fandům zastávkové služby doporučuji navštívit zastávku Chotkovy Sady DC
- Radek
- Uživatel
- Příspěvky: 1578
- Registrován: 19.7.2004 10:00
- Bydliště: Tento vlak tam končí
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Bylo Final stop, nyní je Terminus.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
ještě to tu asi nikdo nezmínil, tak to píši - týden (od návratu z dovolené) pozoruji, že
bylo změněno AJ HLÁŠENÍ "KONEČNÁ, PROSÍME VYSTUPTE!"
1.) namluvil jiný hlas - výrazně odlišný od ostatního hlášení
2.)
obrat "ENDE STOP" byl nahrazen jiným termínem, kterému moc nerozumím a zní mi jako "TREMLINS"
, dle slovníku "konečná = terminal (station)/end of the line" to má být asi "TERMINAL", ale pro (možná nejen) špatné angličtináře to je viditelně nepochopitelné a cizinci mi proti minulosti zůstávají v tramvaji sedět a nejdou se zeptat, jak se dostanou do jimi požadovaného cíle
dle mne pochopitelné by bylo (původní) "ENDE STOP" / (jazykově správné) "END OF THE LINE" / (zkráceně "konec linky") "END LINE" 
bylo změněno AJ HLÁŠENÍ "KONEČNÁ, PROSÍME VYSTUPTE!"
1.) namluvil jiný hlas - výrazně odlišný od ostatního hlášení
2.)
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Po dobu výluky Karláku ano.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Orientační a informační systémy
Syrda - oni denní staví i ve Spálený? (nevím, ptám se)
Re: Orientační a informační systémy
na první dobrou...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.