Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.1.2007 15:31

Káem píše:Aktuálním problémem tramvají v Praze je, že se používají k přepravě líného substrátu...
Máš pravdu, lidi sou dneska strašně líný, dřív když chtěl někdo k moři, tak vyrazil do světa na zkušenou a zaskočil si tam, to už dneska nějak néjni...
Možná tě to překvapí, ale lidi sou prostě pohodlný a za svý prachy chtěj určitý služby a nejsou zvědavý na někoho, kdo jim řekne "kdepak, barevná televize je moc drahá, musí vám stačit černobílá".
S tou výlukou Vodičkový to je trochu jinak než tady dokola prezentuješ. Opravdu tam jezdila jedna linka ale neni pravda že by stačila a že by to bylo pro substrát nějaký terno. Ona prostě nebyla jiná možnost.
Jasně že můžeš omezit provoz v Ječný, část lidi se tomu přizpůsobí tak, že bude skutečně jezdit tak, jak si představuješ ty, ale druhá část se ti na to vybodne a přestane ti jezdit tramvají, protože to pro ní bude znamenat zhoršení služby.
Nevidim v tom smysl, pokud ovšem účelem neni likvidace MHD...

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 04.1.2007 15:23

No promiň, Káeme, ale devítka v sólu a standartních intervalech... To se mám houpat na pantografu?? @3646
A ta Ječná, panebože dyť knížecí je ÚPLNĚ JINDE!!!TAk jakápak 118 v oněch místech??

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 04.1.2007 15:22

Prosím?
Takže 118 Na Knížecí by odlehčila Ječné? To snad není možné!
To je jako kdybys napsal že když postavím TT do Slivence odlehčím busy v Čakovicích! :wink: :roll: :roll: :roll: :roll: :x :x :evil: :!: :idea:

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 04.1.2007 15:13

hahaha :D :D :D

Káeme, já zkousnu opravdu hodně.

Ale ta Ječná, to je fakt výkon.

:D :D :D :D :D :D

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.1.2007 15:00

Káem píše:Podobně předstíráme, že Ječná je přecpaná, ale kdybychom se podívali na přepravní proudy (na to stačí stát na IPP deset minut) víme, že Ječné by neodlehčil Václavák, ale 118 na Knížecí a 148 na Palačák. Z:idea:
Jenže na IPP nastupují lidé z céčka od jižního města, a vystupují na Karláku a na béčko směr Zličín... Nikomu se nechce zajíždět na Florenc. Jinak opravdu citelně v širším centru města chybí autobusy. Jako tomu bylo za socialismu, to se Vám líbit nemusí, ale je to tak. Takové 134, 148, 199 a co já vím co dalších by se určitě uživilo...

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.1.2007 14:54

trainzjohny píše:Komunistický názor, že metro je vhodné do centra prosím vynech. Jak je vidět na úseku Národní třída-Můstek-Náměstí republiky (trasa metra) je vhodnější tramvaj. Metro je dobré na dopravu na větší vzdálenosti, na dopravu v centru je nejlepší tramvaj (popřípadě trolejbus). Je veliká (proti autobusu), neprodukuje žádný smrad (o to se starají auta) a narozdíl od metra staví na "každém rohu". Pokud by jsi chtěl jet řekněme z OD Máj (vím že už to má někdo jiný, ale pro mě je to Máj) do Národní Banky, půjdeš pěšky nebo pojedeš dvakrát tak dlouho metrem (musíš lízt dolů, čekat než přijede, pak lízt nahoru..)
Nenálepkuj laskavě názory, o nichž prd víš a nedokážeš je sledovat vcelku. Dokonce si je ani nedokážeš přečíst vcelku. :evil: Jasně jsem psal KAPACITNÍ doprava do centra. Aktuálním problémem tramvají v Praze je, že se používají k přepravě líného substrátu z jednoho konce města na druhý a tím se vytváří dojem jejich přeplněnosti a ubírají se jim síly na službu jinde. Na místní popojíždění typu Národní-Hlavní nádr. samozřejmě tramvaj ano, ale stačila by na to jedna linka sólo ve standardních intervalech. Opět tu máme příklad z nedávné reality, nemusím si nic vymýšlet ani kombinovat, stačí pozorovat, kdy pro MÍSTNÍ dopravu na VN (tedy lidí co tam mají cíl či začátek cesty) bohatě stačila jedna linka (ukončení u pošty, 3 při výluce, protože lenoši museli jinudy - asi metrem) Ovšem jinak provážíme přes VN 5 plných linek. Podobně po Chotkových sadech NAD metrem jezdí 4 poloprázdné linky, jejichž vozy pak chybí na Evropské jako napaječe k metru. Podobně předstíráme, že Ječná je přecpaná, ale kdybychom se podívali na přepravní proudy (na to stačí stát na IPP deset minut) víme, že Ječné by neodlehčil Václavák, ale 118 na Knížecí a 148 na Palačák. Z:idea:

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 04.1.2007 14:13

spuhůas s Trainzjohnym. Kdo má cestou na Wisloňák lézt přes tu pitomou Florenc, když může jet devítkou a ještě je tam o polovinu dřív?Myslím cestu z Národky.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3157
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 04.1.2007 13:49

Káem píše:Tady jsou dneska ňáký samý rozumný lidi :-) Jistěže každej druh dopravy má mít svůj úkol (podle mě: metro kapacitní přeprava v centru, tramvaje kapacitní přeprava k metru, busy přeprava k tramvajím nebo metru) a když se někdo pokouší dávat jim jiný úkoly (tramvaje nebo busy -kapacitní přeprava přes celý město) tak je obyvkle zabíjí.
Komunistický názor, že metro je vhodné do centra prosím vynech. Jak je vidět na úseku Národní třída-Můstek-Náměstí republiky (trasa metra) je vhodnější tramvaj. Metro je dobré na dopravu na větší vzdálenosti, na dopravu v centru je nejlepší tramvaj (popřípadě trolejbus). Je veliká (proti autobusu), neprodukuje žádný smrad (o to se starají auta) a narozdíl od metra staví na "každém rohu". Pokud by jsi chtěl jet řekněme z OD Máj (vím že už to má někdo jiný, ale pro mě je to Máj) do Národní Banky, půjdeš pěšky nebo pojedeš dvakrát tak dlouho metrem (musíš lízt dolů, čekat než přijede, pak lízt nahoru..)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 04.1.2007 13:48

Do Butovic? Jednoznačně a-130 přes Měchurku :D :D :D

Vážně, metro je potřeba, já to vím. A respektuji. Jen není všespásné.

Gumokolem jsem se dopravoval docela solidně v letech 2002-2005 a často i po Praze. Někdy to má nesporné výhody, jindy zas ne. Nejlepší byla doba po povodních se systémem povolenek - ovšem pouze pro ty, co měli modrý maják - nebo kartičku s písmenem P jako koráb absolutowy :-) Ale časem mi začalo ježdění IAD po městě vadit a dneska už mě štve IGK jezdit i po Libereci nebo Jablonci...

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.1.2007 13:08

Tady jsou dneska ňáký samý rozumný lidi :-) Jistěže každej druh dopravy má mít svůj úkol (podle mě: metro kapacitní přeprava v centru, tramvaje kapacitní přeprava k metru, busy přeprava k tramvajím nebo metru) a když se někdo pokouší dávat jim jiný úkoly (tramvaje nebo busy -kapacitní přeprava přes celý město) tak je obyvkle zabíjí.

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 04.1.2007 12:39

demon píše:No ale vyznělo to jako srovnání - "...bez metra to nejde - bez tramvají by to asi šlo..."
Jestli myslíš tu z roku 1890, tak to jsem zrovna prázdniny neměl (ještě)... :wink:
No takhle, bez metra to opravdu nejde to jsme viděli o povodních. Bez tramvají by to taky asi nebylo kdoví co, ale prostě je to postradatelnější pro Prahu. V celkovém náhledu pochopitelně ani jedno není zanedbatelné.

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 04.1.2007 12:33

No, mohli bychom se shodnout na tom, že se potřeba všechno. Tramvaje, metro i autobusy. Pochopitelně preferuju tramky, ale třeba do takových Butovic jedu radši metrem i za cenu, že se nemravně tlačím na zadky jiných spolucestujících. jízda tramkou na stupni 4-5 se mi taky nelíbí, nemůžu se ani pořádně držet, ani pořádně se natočit slyšícím uchem k hlášení stanic. Ale se nedá nic dělat. Gumokolistka ze mě nikdy nebude a v Praze už tuplem ne!

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.1.2007 12:30

Káem píše:Tak já to předně nezačal srovnávat...já po ní jezdil tys byl zřejmě na prázdninách.
No ale vyznělo to jako srovnání - "...bez metra to nejde - bez tramvají by to asi šlo..."
Jestli myslíš tu z roku 1890, tak to jsem zrovna prázdniny neměl (ještě)... :wink:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 04.1.2007 12:16

demon píše:To jsme byli pravděpodobně každej v jiný Praze !!!
Nerad ti beru poslední zbytky iluzí o tvém oblíbeném metru, ale při povodních se jasně ukázalo, že metro lze v případě nutnosti nouzově nahradit ostatními druhy dopravy, ale ty ostatní druhy metrem nenahradíš ani omylem.
Srovnávat krizové situace z časů povodní s pseudostávkou části tramvajáků může jen fantasta... :lol:
Tak já to předně nezačal srovnávat, za druhé jsem napsal, odkud po povrchu neovezeme vše co je třeba a to byla skutečnost. ano, asi jsi byl v jiné Praze. já po ní jezdil tys byl zřejmě na prázdninách. byl srpen, víš?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 04.1.2007 12:13

Káem píše:Právě povodně ukázaly, že bez metra to nejde. Naopak, stávka tramvájáků poté ukázala, že bez tramvají by to asi šlo... :twisted:
To jsme byli pravděpodobně každej v jiný Praze !!!
Nerad ti beru poslední zbytky iluzí o tvém oblíbeném metru, ale při povodních se jasně ukázalo, že metro lze v případě nutnosti nouzově nahradit ostatními druhy dopravy, ale ty ostatní druhy metrem nenahradíš ani omylem.
Srovnávat krizové situace z časů povodní s pseudostávkou části tramvajáků může jen fantasta... :lol:

Odpovědět