Ty změny ještě nejsou 100% jisté.opocenskylukas píše:Takže už je to jisté od konce listopadu 17 jako metrolinka s tím že Levského-Výstaviště sóla.A 21 v ranní špičce pd v soupravách.
Linkové vedení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Tonda Ježek
- Uživatel
- Příspěvky: 1080
- Registrován: 30.11.2003 22:54
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
-
opocenskylukas
- problémový jedinec
- Příspěvky: 436
- Registrován: 27.3.2009 19:40
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Takže už je to jisté od konce listopadu 17 jako metrolinka s tím že Levského-Výstaviště sóla.A 21 v ranní špičce pd v soupravách.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
bude mít průzkum i nějaké následky? třeba proložení 3/5 (25 tři min. po 1)? protože současný stav je 6/2 (tj. kapacitní 1 jede dvě minuty po sólo 25!!). to by došlo i mě, že takový genitální "proklad" nemůže fungovat.
nebýt ukončení na špejcharu, tak je 25ka na stupni 5N.
nebýt ukončení na špejcharu, tak je 25ka na stupni 5N.
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Takže se potvrdilo, co jsem říkalProxy píše:Na lince 25 ve směru ZC má dnes odpoledne probíhat přepravní průzkum, pak se ukáže jestli je plná nebo ne![]()
Obsazenost linky 25 se pohybovala v průměru okolo 80 cestujících na vůz. Podle staré metodiky by to tedy byl stupeň 4-5. Linka č. 1 pak jezdila zhruba na stupních 2-3, což v odpolední špičce znamená dostatečně volnou kapacitu. Linka č. 15 velmi proměnlivá a linka č. 26 jezdila na průměrném stupni 3.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
ad 25:
jara - to, že končí na špejcharu, je jedině dobře, protože prodloužení dál na P6 by znamenalo další zatížení tratě kolem pražského hradu (která byla už před spuštěním badeniho kapacitně na hraně a teď tam jede navíc ještě 26 a 15). takže řeči o "dlouho budované kvalitě MHD", která "půjde k ledu kvůli jedné organizaci", sis mohl odpustit (nebo aspoň napsat bez tolika chyb). ostatně kdo dal v posledních 10 letech jako první 25 do sól? starý ropid... (viz níže).
svoje obavy z přeplňování 25 od VL nahoru jsem tu psal už v říjnu a vypadá to, že se vyplnily. jako již tradičně se totiž ukazuje, že linka v sólech nemá na VL směr letná (nebo obecně: na silných tazích od metra) co dělat. 25 byla sólizovaná už několikrát (vzpomeňme na zavedení 15/25 z dílny zde do nebe vynášeného starého ropidu) a vždycky se proti tomu zdvihla vlna nevole. tohle je další zpackaný pokus.
takže raději 25 ve dvojicích (a jen na špejchar) a v budoucnu metrolinku P6-letná-tržnice-palmovka-vysočany. ropid plánuje/plánoval M1 podbaba-vysočany (a M18 na petřiny), já bych raději M1 petřiny-vysočany a 18 podbaba-spořilov v intervalu 6 minut, protože další plnou metrolinku už centrum města (křižovatky Karl.n., Lazarská, Rudolfinum a zejména ND, Klárov) kapacitně neunese.
jara - to, že končí na špejcharu, je jedině dobře, protože prodloužení dál na P6 by znamenalo další zatížení tratě kolem pražského hradu (která byla už před spuštěním badeniho kapacitně na hraně a teď tam jede navíc ještě 26 a 15). takže řeči o "dlouho budované kvalitě MHD", která "půjde k ledu kvůli jedné organizaci", sis mohl odpustit (nebo aspoň napsat bez tolika chyb). ostatně kdo dal v posledních 10 letech jako první 25 do sól? starý ropid... (viz níže).
svoje obavy z přeplňování 25 od VL nahoru jsem tu psal už v říjnu a vypadá to, že se vyplnily. jako již tradičně se totiž ukazuje, že linka v sólech nemá na VL směr letná (nebo obecně: na silných tazích od metra) co dělat. 25 byla sólizovaná už několikrát (vzpomeňme na zavedení 15/25 z dílny zde do nebe vynášeného starého ropidu) a vždycky se proti tomu zdvihla vlna nevole. tohle je další zpackaný pokus.
takže raději 25 ve dvojicích (a jen na špejchar) a v budoucnu metrolinku P6-letná-tržnice-palmovka-vysočany. ropid plánuje/plánoval M1 podbaba-vysočany (a M18 na petřiny), já bych raději M1 petřiny-vysočany a 18 podbaba-spořilov v intervalu 6 minut, protože další plnou metrolinku už centrum města (křižovatky Karl.n., Lazarská, Rudolfinum a zejména ND, Klárov) kapacitně neunese.
-
krysarr
- Uživatel
- Příspěvky: 452
- Registrován: 18.2.2009 22:45
- Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Chapu spravne, ze i na zizkovske strane? A prislo by na Spojovaci misto ni neco jineho?martyn píše:Jistě, že výhledově to výhledově v plánu je. Jen konečné se jí trochu změníMOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Pan MOp iba vravel, ze dla informaci, ktore ma k dispozici sa s metrolinkizaci jednicky nerata. Dale to odmita komentovat.
-
jara
- Uživatel
- Příspěvky: 2303
- Registrován: 16.11.2003 17:38
- Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
On pan MoP se prostě nechce rozloučit s tím, že mu bude místo sněhuláčka (8) jezdi na podbabu něco jiného tak na to opakovaně zapomíná ......martyn píše:Jistě, že výhledově to výhledově v plánu je. Jen konečné se jí trochu změníMOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Vy ste se asi zbláznili? Rušit 25..
-
martyn
- Uživatel
- Příspěvky: 601
- Registrován: 02.12.2006 23:31
- Bydliště: Praha 13-Stodůlky
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Jistě, že výhledově to výhledově v plánu je. Jen konečné se jí trochu změníMOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
No, to je opravdu supr nápadopocenskylukas píše:jednička by nemusela být metro v celém úseku metro by se dala dát v úseku Špejchar-Vápenka aby zajistila vypadnuvším 26.A zároveň by se díky tomu mohla zrušit 25.MOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
-
opocenskylukas
- problémový jedinec
- Příspěvky: 436
- Registrován: 27.3.2009 19:40
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
jednička by nemusela být metro v celém úseku metro by se dala dát v úseku Špejchar-Vápenka aby zajistila vypadnuvším 26.A zároveň by se díky tomu mohla zrušit 25.MOp píše:Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
- MOp
- Administrátor
- Příspěvky: 4767
- Registrován: 18.1.2007 22:38
- Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Jednička a metro? To fakt není vzhledem ke konečným v plánu.
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Na lince 25 ve směru ZC má dnes odpoledne probíhat přepravní průzkum, pak se ukáže jestli je plná nebo nejara píše:Včera jsem asi 10 minut čekal na zastávce Letencké náměstí a stačil jsem vidět příjezd dvou pořadí linky 25 z centra. Velmi se mi libí jak přijíždí plná lidí a lidé vystoupí a čekají na něco co je doveze dál. Ale ve své podstatě je dost zbytečná protože za tím přijela 1, která byla opět plnáradek31 píše:25 - mimo všedního dne 5-21 jen na Palmovku - sólo. Hold kvalita MHD, která se dlouho v Praze budovala díky jedné organizaci pujde k ledu.
Minulý týden se na této lince dělal průzkum ve směru DC a sice u některých spojů zjistilo přeplňování, ale jen když v těsném následu jela linka 1, která to v pohodě odvezla. Celková nabízená kapacita v úseku Kamenická - Strossmayerovo náměstí je podle mne dostačující.
Je ale fakt, že v úseku Vltavská - Stross nyní chybí linka 26, která je odkloněná jinam, však to by se mělo vyřešit, pokud z linky 1 bude páteřní linka...
-
jara
- Uživatel
- Příspěvky: 2303
- Registrován: 16.11.2003 17:38
- Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Včera jsem asi 10 minut čekal na zastávce Letencké náměstí a stačil jsem vidět příjezd dvou pořadí linky 25 z centra. Velmi se mi libí jak přijíždí plná lidí a lidé vystoupí a čekají na něco co je doveze dál. Ale ve své podstatě je dost zbytečná protože za tím přijela 1, která byla opět plnáradek31 píše: 25 - mimo všedního dne 5-21 jen na Palmovku - sólo