Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 02.1.2014 17:15

Láďa píše:Dnes jsem měl tu čest jet přes Palackého nám... Přijíždí 14 od Jiráskova nám., auta jedoucí po nábřeží mají zelenou, pak padne červená a SSZ pustí směr Výtoň -> most a opačně, pak padne červená a následuje zelená pro auta jedoucí po nábřeží. Pak se teda SSZ uráčilo a pustilo 14 na most..
To je teď normální stav, nebo nějaká abnormalita? Dlouho jsem tam nejel, tak nevím...
Palackého náměstí. Tam bys našel těhle absurdit vícero...Třeba jedu s linkou 17 od Výtoně na Jiráskáč. Hodí mi to stůj a červenou autům. Červenou mají i auta z mostu. V tu chvíli padá zelený panáček pro chodce u metra a z mostu k té pizerii na rohu a tak tam všichni svorně čekáme. Pak padne zelená iad odbočující od Výtoně vlevo na most. Potom to teprv hodí volno rovně pro mě...

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Láďa » 02.1.2014 14:13

Dnes jsem měl tu čest jet přes Palackého nám... Přijíždí 14 od Jiráskova nám., auta jedoucí po nábřeží mají zelenou, pak padne červená a SSZ pustí směr Výtoň -> most a opačně, pak padne červená a následuje zelená pro auta jedoucí po nábřeží. Pak se teda SSZ uráčilo a pustilo 14 na most..
To je teď normální stav, nebo nějaká abnormalita? Dlouho jsem tam nejel, tak nevím...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 31.12.2013 18:11

Večer je obvykle tma. Na SSZ je videodetekce, která umožňuje autobusům NAD za metro odbočení na čočky do smyčky vlevo. Ke vzniku nároku BUS dochází při obsazení detekční plochy na určitou dobu a současně nezablokované výhybce. Světla z reflektorů TRAM jsou v noci registrována kamerou ještě dříve než vlastní vozidlo, takže se v podobných případech může stát, že se tramvaj přihlásí jako BUS. Je třeba to ladit.

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 27.12.2013 11:40

Grossák píše:Nemyslím, že by tam bylo zásadně jiné řízení ve dne a v noci. Spíše to vypadá na technický problém a možná tuším v čem. Výběr volna do smyčky je vždy pouze na výzvu. Podíváme se na to.
A proč by to tedy ve dne fungovalo jinak než večer?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 27.12.2013 10:08

Nemyslím, že by tam bylo zásadně jiné řízení ve dne a v noci. Spíše to vypadá na technický problém a možná tuším v čem. Výběr volna do smyčky je vždy pouze na výzvu. Podíváme se na to.

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 23.12.2013 18:31

willyjeff píše:SSZ Střelničná: jo beru, jde jen o pár vteřin zdržení, ale i tak mě to neustále svítící Stůj vytáčí. Tohle SSZ bych i klidně vyhlásil vítězem v kategorii Semafor Svítící Zbytečně za rok 2013. Beru, že to pomáhá tramvajím odbočit do smyčky, ale .... no škoda slov.
No ve dne to projedeš bez čekání, ale večer tam stojíš jak trubka... na přechodu pro chodce svítí zelená, nikde nikdo, auta na Ďáblice si vesele jezdí, nejdřív to padá do smyčky, pak dlouho nic a pak teprve tě to laskavě pustí na Ďáblice. To tam musí být denní a noční cyklus? navíc ten noční cyklus nezačíná vždy ve stejnou dobu :evil:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 23.12.2013 14:13

Aha, takže semafor se tam stavěl, protože 2 pruhy, ale po jeho postavení tam zbyl už jen jeden.
Mazec. :lol:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 23.12.2013 11:54

Bývaly 2 pruhy, po výstavbě semaforku je skutečně obousměrně jeden.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 23.12.2013 8:22

U Vinohradských hřbitovů je jen jeden pruh.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.12.2013 2:29

Karosák píše:Z toho toho mi vychazi, ze na Vinohradskych hrbitovech a Okrouhlicke je proste k h#vnu. Hotel Golf a Postovka snad kvuli navaznosti na 2 pruhy? Vopruz...
pozor na Vinohradských hřbitovech jsou snad také 2 pruhy IAD (a to na obou stranách), ale na druhou stranu mohla tam být šikana - vyosení přechodu přes TT od těch přes IAD (nejlépe o šíři přechodu směrem k centru)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 22.12.2013 20:43

Z toho toho mi vychazi, ze na Vinohradskych hrbitovech a Okrouhlicke je proste k h#vnu. Hotel Golf a Postovka snad kvuli navaznosti na 2 pruhy? Vopruz...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 22.12.2013 20:03

Protože u Kabešovy z centra je to jen přes jeden pruh, přes TT být nemusí, nepokračuje-li přes dva pruhy přímo, což nepokračuje, protože je tam udělaná šikana. Proto je SSZ jen přes dva pruhy do centra.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.12.2013 18:39

willyjeff píše:Dobře dobře a teď otázka, o níž jste se tu možná bavili, když se opravovala Poděbradská. Jak je možný, že u Kabešovic zastávky není semtamfor?
myslí, že tu padlo, že každý zainteresovaný úřad (úředník) má jiné požadavky- někdo "nic", jiný "šikanu" a 3. SSZ

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 22.12.2013 18:37

Jéje, na Střelničné je těch zbytečných pajduláků... Můj kandidát na nejzbytečnějšího je ten trvalezelený v manipulačním oblouku vozovna - Ďáblice. Ten je navíc zákeřný v tom, že kdo jde od rybí restaurace, vidí ho přímo před sebou, a napochoduje tak pod auto vyjíždějící zpoza rohu, protože bližší automobilová větev křižovatky pro změnu signalizovaná není.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 22.12.2013 18:35

Dobře dobře a teď otázka, o níž jste se tu možná bavili, když se opravovala Poděbradská. Jak je možný, že u Kabešovic zastávky není semtamfor?

Odpovědět