Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 13.9.2010 12:45

MM-Mikulovsky píše:Metro využívám poměrně málo a pravděpodobně prvně jsem v něm dnes po osmé večer na hlaváku (a poté Muzeu, IPP) slyšel hlášení "prosíme urychlete výstup a nástup do soupravy"
Vzhledem k tomu, že jsem se pracovně pohyboval včera v tomto úseku tak jsem touto soupravou jel ale evidentně si to tam nastavil strojvedoucí aby v nedělní špičce v úseku FR/C-IP nenabral zpoždění. Ale přitom v porovníní s GVD byl o 20 sek. předjetej.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Tonda Ježek » 13.9.2010 4:13

MM-Mikulovsky píše: Já byl ve voze a počítám, že hlášení šlo z něj, protože stejný text byl napsán -roloval na vnitřních INFO PANELECH z červených diod.
Hlášení o urychlení výstupu a nástupu umíme pouštět jak v soupravě, tak i ve stanici. Do soupravy to pouští strojvedoucí, do stanice pak staniční personál nebo vlakový dispečer. Ten to může k určené zpožděné soupravě nastavit programu dispečerského řízení (ASDŘ) a té se to pak hlásí automaticky v každé stanici.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské metro

Příspěvek od gabuliatko » 12.9.2010 22:49

MM-Mikulovsky píše:
Jake píše:(...) Když už i v metru alespoň při mimořádnostech užíváme angličtinu, tak proč to furt nejde u TRAM - zejména při "vlak jede do vozovny"?!
Protože staniční rozhlas je o ničem jiném než hlásič v tramvaji (minimálně co se datového prostoru týče).
když se mohlo hlásit na každý zastávce, že Městská policie ..., tak mi neříkejte že nejde todle.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.9.2010 22:39

Jake píše:
MM-Mikulovsky píše:(...) Když už i v metru alespoň při mimořádnostech užíváme angličtinu, tak proč to furt nejde u TRAM - zejména při "vlak jede do vozovny"?!
Protože staniční rozhlas je o ničem jiném než hlásič v tramvaji (minimálně co se datového prostoru týče).
Já byl ve voze a počítám, že hlášení šlo z něj, protože stejný text byl napsán -roloval na vnitřních INFO PANELECH z červených diod.

Jake
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 27.4.2009 20:14

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jake » 12.9.2010 22:28

MM-Mikulovsky píše:(...) Používá se to při nějakých zpožděních (jak tam někdo z cestujících svému známému řekl)? (...)
Ano.
MM-Mikulovsky píše:(...) Když už i v metru alespoň při mimořádnostech užíváme angličtinu, tak proč to furt nejde u TRAM - zejména při "vlak jede do vozovny"?!
Protože staniční rozhlas je o ničem jiném než hlásič v tramvaji (minimálně co se datového prostoru týče).

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Pražské metro

Příspěvek od Láďa » 12.9.2010 22:25

MM-Mikulovsky píše:Metro využívám poměrně málo a pravděpodobně prvně jsem v něm dnes po osmé večer na hlaváku (a poté Muzeu, IPP) slyšel hlášení "prosíme urychlete výstup a nástup do soupravy" a následně pravděpodobně to samé dokonce anglicky! Ví o tom někdo něco? Používá se to při nějakých zpožděních (jak tam někdo z cestujících svému známému řekl)? Když už i v metru alespoň při mimořádnostech užíváme angličtinu, tak proč to furt nejde u TRAM - zejména při "vlak jede do vozovny"?!
To hlášení jsem slyšel už několikrát a nějaký ten pátek se už používá, anglicky jsem to ještě, ale neslyšel. Jinak, jiný význam, než při zpoždění to IMHO nemá.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.9.2010 22:19

Metro využívám poměrně málo a pravděpodobně prvně jsem v něm dnes po osmé večer na hlaváku (a poté Muzeu, IPP) slyšel hlášení "prosíme urychlete výstup a nástup do soupravy" a následně pravděpodobně to samé dokonce anglicky! Ví o tom někdo něco? Používá se to při nějakých zpožděních (jak tam někdo z cestujících svému známému řekl)? Když už i v metru alespoň při mimořádnostech užíváme angličtinu, tak proč to furt nejde u TRAM - zejména při "vlak jede do vozovny"?!

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 11.9.2010 13:58

MOp píše:Po volbach to v ramci "setreni" skonci, do te doby musis hovinka a zvratky prezit.
Já doufám,že po volbách a ne až při změně grafikonu. :-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4767
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MOp » 11.9.2010 13:53

Po volbach to v ramci "setreni" skonci, do te doby musis hovinka a zvratky prezit.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 11.9.2010 13:51

Tak jsem si o noční udělal takovej menší dopravní průzkum. Při něm jsem došel k zamyšlení, jestli se opravdu vyplatí provozovat prodloužený provoz pro 10 souprav s maximem 50 lidív jedné? A k tomu od 0:20-1:20 došlo u nás na stanici k pozvracení a "nakakání" některých z těch 40 jedinců, kteří stanicí prošli.

Atreid
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 23.8.2010 13:27

Re: Pražské metro

Příspěvek od Atreid » 27.8.2010 13:34

demon píše:
P_V píše:demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
Hmmm, tak psychologie...
Osobně mě teda informace, že na zelenou budu čekat ještě dvě minuty vůbec neuklidní, spíš mě "nakopne" k tomu, abych přešel na červenou.
Jiná situace by byla s odpočtem na semaforu pro auta nebo tramvaje, jako je to často k vidění za hranicemi, tam bych přínos viděl, ale jelikož doplňování takovýho zařízení nebude zadarmo, dokážu se bez toho obejít.
cwapa píše:Tak to je, podle Tebe taky zbytečný dávat informační sloupy na tramvajové zastávky s informacemi o příjezdu tramvaje? Proč to tam vlastně dělají a zbytečně vyhazují peníze, když podle tebe jsou ty informace zbytečný? Jak čtu tady diskuzi tak jsem si všiml, že Ti to vadí. Jen mi uniká důvod proč?
To jsi špatně pochopil, nevadí mi to, je mi to totiž naprosto volný. Jen jsem se ohradil proti tomu, že absence odpočtu v metru je ostuda !
V metru to totiž, narozdíl od povrchové dopravy, považuju za zbytečný, jelikož tam stejně svoje plány nemůžeš upravit podle aktuální situace a nezbyde ti nic jinýho než počkat, zatimco třeba u tramvají můžeš použít jinou variantu. :wink:
Demone, já myslím, že jak s tou informací člověk naloží je jeho věc. Já jí zbytečnou určitě nepovažuju a umím si představit řadu situací, kdy se to hodí i v metru. Samozřejmě je otázka kolik peněz má smysl za tuhle prima informaci navíc utratit, ale podle mně je dokonce tak užitečná, že by měla nejenom někde být, ale měla by být vidět lépe než jen někde dole na obrazovkách. Jen příklady:
*Metrem jezdí v Praze spousta turistů, kteří netuší ani řádově, kdy tak asi může metro jet. Já přežiju tu nejistotu jestli za 30 nebo za 55 sekund, ale oni neví ani jestli do 10 minut. To už může měnit plány i pocit komfortu při cestování.
*Moje babička (a asi spousta cizích babiček) špatně chodí. Když má stát na perónu někde v Letňanech třeba 8 minut, tak pro ní je to století a potřebuje si sednout. Když si sedne a najednou to zničehon nic přijede, tak je pro ní zase bojovka to stihnout než jí cvaknou dveře.
*Já sám to prostě chci vědět kvůli spoustě drobností. Nehrabu se v baťohu, když je už metro před stanící, vím přesně, kdy dorazim na Muzeum a jestli jdu pozdě atp.
Tak asi to neni přímo ostuda, ale je to každopádně škoda...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 26.8.2010 23:09

Karosák píše:každý, kdo vystoupí z autobusu a vidí koncová světla soupravy si zasportuje a "dobíhá" soupravu, ve které pak ještě 1-2 minutky sedí :)
Kdyby 1-2, to spíš tak 6-7 minutek... #-o

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Pražské metro

Příspěvek od P_V » 26.8.2010 23:05

gabuliatko píše:u dynamicky řízených křižovatek časomíra nelze
pročpak ne? ukazatel v metru na plátně je také dynamický, občas čas poskočí dopředu i dozadu podle aktuální předpovědi.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Karosák » 26.8.2010 22:53

Odpočet by mě potěšil, ale obejdu se bez něj. Kde by se však sklidil zaručený úspěch, je stanice Depo Hostivař, kdy snad každý, kdo vystoupí z autobusu a vidí koncová světla soupravy si zasportuje a "dobíhá" soupravu, ve které pak ještě 1-2 minutky sedí :)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské metro

Příspěvek od gabuliatko » 26.8.2010 21:37

u dynamicky řízených křižovatek časomíra nelze
v exLeningrade meli casomiru do zavreni dveri, coz bych v M ocenil mnohem vic (a nikdo si tam nedovoli drzet dvere, protoze ty plechovy na nastupisti se zaviraly v zapeti), nez cas do prijezdu (obzvlast na konecny), ale souhlas s Demonem, jsou dulezitejsi veci

Odpovědět