Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od mart337 » 23.10.2009 20:35

Tak a další otázka následuje : jaký je rozdíl mezi těmito úseky, po uzavření jednoho směru na invalidovně (a to z centra) pro silniční dopravu? Je někde v zákoně uvedeno jak se vyznačuje "oddělený tramvajový pás", kde teda můžou jezdit tram až 60 km.h-1?[/quote]

Tak toto jsem si taky myslel a proto jsem se nato taky ptal. Myslím tím Karlín. Bylo mi řečeno, že je to problém toho, jak je tento úsek odkolaudován. Jestli jako území mimo vozovku a nebo součást vozovky.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od willyjeff » 23.10.2009 20:30

mart337 píše: První dva úseky 60, třetí dle školy 50.
Tak a další otázka následuje : jaký je rozdíl mezi těmito úseky, po uzavření jednoho směru na invalidovně (a to z centra) pro silniční dopravu? Je někde v zákoně uvedeno jak se vyznačuje "oddělený tramvajový pás", kde teda můžou jezdit tram až 60 km.h-1?

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od mart337 » 23.10.2009 20:28

willyjeff píše:Jakou maximální rychlostí může jet tramvajový vlak v úsecích Královský Letohrádek -> Pražský hrad, Brusnice -> křižovatka před Pohořelcem, Urxova -> Invalidovna?
První dva úseky 60, třetí dle školy 50.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od willyjeff » 23.10.2009 19:48

Jakou maximální rychlostí může jet tramvajový vlak v úsecích Královský Letohrádek -> Pražský hrad, Brusnice -> křižovatka před Pohořelcem, Urxova -> Invalidovna?

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od mart337 » 10.10.2009 14:22

Myslím, že Chotkovy sady by taky tu OR30 snesly. 20 je hodně málo, když tam večer nic nejzdí, tak se tam sunu jako šnek. A když je špička, tak se jede stejně přiměřeně pomalu situaci v IAD pruhu.

A taky by někdo odpovědný mohl dát podnět k zákazu předjíždění nákl. vozů a autobusů mezi Let. tunelem a Čechovým mostem. Ve čtvrtek to byla paráda, když se proti mně vyvalila předjíždějící Tatrovka. Pak jsme si hezky pár minut počkali, než se mu v pravém pruhu uvolnilo místo a já mohl projet směr Stross.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1085
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od 7080 » 09.10.2009 23:33

Fořtík píše:
willyjeff píše:Vsadil bych se, že kvůli tomu samému jako je OR 30 z Ohrady na Krejcárek pod mostem...
No a to je jaký důvod? Přiznám se, že netuším...
Důvodem OR 30 je především bezpečnost provozu. Protože není přes celý oblouk vidět, tak je tam snížená rychlost, aby byl prostor pro eventuelní bezpečné zastavení vozu, kdyby byla za obloukem nějaká překážka na trati.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Fořtík » 09.10.2009 22:15

willyjeff píše:Vsadil bych se, že kvůli tomu samému jako je OR 30 z Ohrady na Krejcárek pod mostem...
No a to je jaký důvod? Přiznám se, že netuším...

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od fricoolinek2 » 09.10.2009 17:26

Pokud to už někde proběhlo, tak se omlouvám, ale zajímalo by mne, jaké jsou výhody a nevýhody dřevěných pražčů ve srovnání s betonem. Mým laickým pohledem se mi to jeví tak, že betonový pražec je lepší v tom, že zřejmě déle vydrží a uchycení kolejnice je pevnější, protože je těžší. Jak je to ve skutečnosti?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Karosák » 09.10.2009 15:33

Dnes navařovali od Kubáně před Průběznou v levém oblouku před zastávkou něco jako lom kolejnice v důsledku propadlého panelu. Nemohlo to být ono Z:idea: :?:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od willyjeff » 09.10.2009 14:22

Karosák píše:A ještě bych se zeptal na důvod OR 20 v pravém oblouku pod Chotkáči směrem na Malostranskou :?: ď
Vsadil bych se, že kvůli tomu samému jako je OR 30 z Ohrady na Krejcárek pod mostem...

A další věc, hele teď mi přišla tajná SMS, že prej bude nějaká omezenka do 10km.h-1 mezi Kubání a Průběžnou, doufám, že jen na tom propadly panelu na křižovatce a né celý úsek :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 09.10.2009 8:38

Fořtík: železo na celé křižovatce Myslékova - Spálená je v plánu udělat s reko Myslíkovy ulice v r. 2010

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Fořtík » 08.10.2009 22:42

Karosák píše:A ještě bych se zeptal na důvod OR 20 v pravém oblouku pod Chotkáči směrem na Malostranskou :?: ď
Asi ohoblovaná kolej. Nicméně za tu dobu, co tam ta OR je, se to mohlo už milionkrát navařit. To ojetí je moje domněnka, nikoliv správná odpověď. nz

Když už jsme u těch OR - spíš by mě zajímalo, jak dlouho se bude jezdit přes ten hnůj, co je na sjezdu Myslíkova x Spálená? Chápu, tuhle vexli vyměnit je ořech, ánžto to nejde ve dne, ani v noci. Ale opravit by se to mělo, je to ostuda... :roll:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od Karosák » 08.10.2009 15:52

A ještě bych se zeptal na důvod OR 20 v pravém oblouku pod Chotkáči směrem na Malostranskou :?: ď

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od krysarr » 07.10.2009 22:52

Ono to mozna prijde driv, kolem voleb do zastupitelstva bych to navraceni kosu videl taky celkem realne ;)

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1568
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Tramvajové tratě

Příspěvek od XSC » 07.10.2009 17:57

V každém případě to má všechny znaky další hurá akce. Na Barrandově u ateliérů takhle namontovali několik hnusných umělohmotných držáků košů. Namísto sloupku to přišroubovali k přístřešku zastávky přesně v místech, kde mohou nejvíc překážet - vystrčené do chodníku.

Odpovědět