Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Bobek
Šťoura

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobek » 23.6.2011 12:28

kasme píše:již třetí den jsou SSZ Petrohradská a Sportovní zhasnuté...
Spíš se v tom někdo vrtá, včera i dnes, co jsem viděl, tak šly.

kasme
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kasme » 23.6.2011 11:32

nové SSZ u NNŽ již v provozu - preferenci jsem nezaznamenal :( viděl jsem zatím jen jednu tramku zc a ta byla zastavena... :)
pár fotek bude zachvíli na http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/smes/1106/nnz/

za to na Vršovické u Bohemky funguje absolutní preference :)
již třetí den jsou SSZ Petrohradská a Sportovní zhasnuté...

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 22.6.2011 20:13

9001 píše:Že by to bylo tím, že pracovníK DP je samostatně nemyslící.
Opravdu si myslíš, že tyhle tvé slinty jsou nutné ? Vždyť už to neni ani vtipný...
Rozhodně se to nerušilo kvůli DP a v civilizovaném světě by o tom nikdo ani nepřemýšlel, to jen tady si páni kapitalisté typu Švarc, Stehlík a jim podobní, vydupali změnu.
Tak proto...

Karosák
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karosák » 22.6.2011 18:27

Další tyčový hájek roste u zastávky Malý Břevnov. Když jsem jel s kolem kolem poprvé, těšil jsem se, že bude jen pro výjezd ze sídliště, ale je to tam i s přechodem a přejezdem :?

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 22.6.2011 16:47

To sice máš, ale s jedním se snáz zamete než se skupinou. Takže tady roli odborů vidím a že jim sebrali toto právo považuju za chybu. I když myslím že skulinka by se našla.

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 22.6.2011 12:11

demon píše:
Bobik píše:Kým? Proč? Ze strachu že by po Praze nejelo ani kolo? Že by z oprávněného strachu?
Zákonodárci. Ze strachu z možnosti zasahování do "práv" zaměstnavatelů poslat své zaměstnance vykonávat nebezpečné a zákonem zapovězené činnosti.
Pár lidí už na to dojelo životem, ale co, lidí je dost...
Že by to bylo tím, že pracovníK DP je samostatně nemyslící. V zákoníku práce máš právo odmítnout výkon práce pokud si myslíš, že tě ohrozí na životě a zdraví.

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 22.6.2011 11:30

Bobik píše:Kým? Proč? Ze strachu že by po Praze nejelo ani kolo? Že by z oprávněného strachu?
Zákonodárci. Ze strachu z možnosti zasahování do "práv" zaměstnavatelů poslat své zaměstnance vykonávat nebezpečné a zákonem zapovězené činnosti.
Pár lidí už na to dojelo životem, ale co, lidí je dost...

Bobik
Uživatel

Příspěvek od Bobik » 22.6.2011 7:19

demon píše:...Možnost zastavení provozu při ignoraci bezpečnostních pravidel zaměstnavatelem, byla v minulosti odborům odňata...
Kým? Proč? Ze strachu že by po Praze nejelo ani kolo? Že by z oprávněného strachu?

demon
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 21.6.2011 20:35

9001 píše:Jinak nejsou náhodou od tohohle odborové organizce, aby hájily práva zaměstnanců. Kvůli tomuhle by měli dělat bengál...
A prozradíš mi, jak dle tebe souvisí hájení práv zaměstnanců, se závadami na veřejném SSZ, vůbec nepatřícím do kompetencí zaměstnavatele ?
Nic to samozřejmě nemění na tom, že při jednáních v příslušných komisích OO podněty zaměstnavateli dávají, leč jejich vyřešení je zcela na vůli a schopnostech zástupců zaměstnavatele, potažmo příslušných orgánů státní správy.
Možnost zastavení provozu při ignoraci bezpečnostních pravidel zaměstnavatelem, byla v minulosti odborům odňata, takže jediná možnost jsou právě příslušné komise.
Ale musím uznat, že velká část podnětů OO je zaměstnavatelem skutečně akceptována a řešena.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.6.2011 20:02

kasme píše:
MM-Mikulovsky píše:Jó, a kde vlastně budou umístěny "čočky" DC, jež na fotce dosud nevidím?
neviděls je dobře, už tam jsou :)
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 8.JPG.html
Tak TRAM SSZ dobrý, ale hrozba zakrytí výhledu IAD na její tříbarevnou SSZ, dle mne stále hrozí = hrozba její srážky s chodcem.

kasme
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kasme » 21.6.2011 15:43

MM-Mikulovsky píše:Jó, a kde vlastně budou umístěny "čočky" DC, jež na fotce dosud nevidím?
neviděls je dobře, už tam jsou :)
http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/sm ... 8.JPG.html

ještě další foto i z NNŽ http://ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/smes/1106/

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.6.2011 11:42

9001 píše:Jinak nejsou náhodou od tohohle odborové organizace, aby hájily práva zaměstnanců. Kvůli tomuhle by měli dělat bengál...
Představ si, že OO u DPP (alespoň některé) jsou v této problematice velmi činné. Když se o "věci" doví (páč každý řidič není jejich členem), tak často jednají, ale né vždy se jim vede - např. dvoukolejné obratiště ÚD DP s ukončenou jednou denní (na vnitřní koleji) a jednou noční (na vnější koleji) linkou. Poslední dobou je na vnitřní koleji OR "POMALU" - logika by řekla, že je pro zvýšení bezpečnosti a životnosti obratiště velmi rozumné až žádoucí "poslat" maximální počet vlaků po té lepší koleji (při výjezdu/zatažení se vlaky musí předjet, či na vnější se z NP TRAM nedá vyklopit plošina), ale u DPP v tomto případě podnět OO neprošel.

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 21.6.2011 10:57

Jenom jsem se ptal na to focení. Děkuji za osvětlení.

Jinak nejsou náhodou od tohohle odborové organizce, aby hájily práva zaměstnanců. Kvůli tomuhle by měli dělat bengál...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.6.2011 0:15

Takže, ve středu minulého týdne - jsem jezdil se třemi pořadími l.11 - po ránu větev "čočky" nezakrývala, dopoledne díky prohnutí větve již částečný překryv a nejasnost signálů byl a stav sem okamžitě hlásil a před koncem směny jsem hlásil, že viditelnost SSZ se ještě výrazně zhoršila, načež mi bylo "odštěknuto", že závadu stačí hlásit jednou!
PS: První foto pořízeno během stanicování, třetí během stání "na SSZ" a představ si, že i kvůli pořízení 2. fotky jsem si cca v půli cesty ještě jednou zastavil. (Skutečně jsem fotil mobilem, ale ten i při rychlosti chůze by mi to zachytil mázlé.)

9001
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 20.6.2011 23:05

MM- A hlásil si to znovu? Šel si za tím?

Jinak tady ti může být dost nápomocná trojbarevka, protože máte společný směr a bude to padat totožně s tvou jízdou.

Jenom jedna rýpavá. Ty dokážeš sledovat provoz na komunikaci když fotíš signalizaci? Já myslel, že zákony o nepoužívání mobilního telefonu platí pro všechny řidiče. :wink:

Odpovědět