Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.8.2012 23:09

MŠ: Tak ještě také mohl být alespoň nějaký symbol (např. "/") či slovo (jako "nebo") mezi těmi dvěma možnými konečnými - u symbolu (protože konečné jsou každá v samostatném řádku) jeden za 1. a 2. před druhou!

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.8.2012 23:02

MM: A to se tam právě nevejde. U těch špičkových výjimek bylo něco jako "ve špičkách prac dnů". A jelikož 10 jede ve všech obdobích v celé trase, jen část spojů končí dříve, tak je konečná pouze vyznačena velkým písmem. Spolu s časem 6-20, infem, že jde o pracovní dny a textem o každém druhém spoji se to tam opravu nevejde. Od toho máme JŘ.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.8.2012 22:13

Martin Šubrt píše:MM: Půlku spojů na Kotlářce stejně nikdo neví, jak sem napsat...
#-o - přece podobně, jako u 16 (Kotlářka - Sídl. Řepy) či 4 případně dříve 20 (Smíchovské nádr. - Sídl. Barrandov), kdy bylo napsáno něco jako:
"V úseku Kotlářka-Sídl. Řepy v provozu pouze v ranní špičce pracovních dnů." či "V úseku ..... v provozu pouze ve špičce pracovních dnů."
U současné l/m 10 mělo být (vycházejíc z tohoto ZJŘ) uvedeno cca toto:
"V úseku Kotlářka-Sídl. Řepy v prac. dnech mezi 6. až 20. hod. jede jen polovina spojů."

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 27.8.2012 21:45

MM: Měl by si návrh jak to vyznačit? U cedulových 17 to je ošéfované teploměrem, ale tady mě opravdu nenanapadá nic extra

MŠ: Jo to bude libové. 15T to asi nedá do řádku když dává Černokolosteckou?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od willyjeff » 27.8.2012 21:43

Símvás, co je na tý ceduli blbě?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.8.2012 21:34

MM: Půlku spojů na Kotlářce stejně nikdo neví, jak sem napsat...

9001: Hlavně Výstaviště Holešovice vypadá skoro stejně jako Vozovna Kobylisy...pro lidi s jednou dioptrií bez brýlí... To si zase zbytečně zaběhám na pásmované spoje.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.8.2012 21:31

Teprve dnes si jeden ze zdejších kolegů všiml jednoho značného nedostatku na bočních cedulých výlukové l/m10 Zvonařka - Kotlářka/Sídl. Řepy.
Večer se mi ji podařilo potkat a vyfotit (omlouvám se za sníženou kvalitu) - pozná někdo, co tam skutečně značně chybí uvedeno?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Láďa » 27.8.2012 19:07

A u metrobusů se nám zmenší velikost čísla...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 27.8.2012 16:07

Jsem se trochu zamyslel a vznikají nám na čelech tramvají pěkné blechy. Krásně čitelné Výstaviše bude od soboty na dva řádky.
Ortenovo náměstí to samé v bledě modrém...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 23.8.2012 20:43

MM-Mikulovsky píše:...
Pane, referování o jakémsi svodidle taky nebyl zrovna profesionální výkon. Jsme jen lidi. V tomto případě lidi svázaní manuálem a webovými programy. Někteří možná ještě pamatují doby kdy se j.ř. psal na papír.
Omezte prosím počet smajlíků a každou chybu prosím pište jednou.

Ještě bych k tomu dodal, že bych taky mohl psát, že jsem dnes jel od Anděla v Nádražní ke konci pěší zóny směr Újezd na 12 nášlapů (RP) a sekce před světly byla projeta pod jízdou. :(

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Jenda1989 » 23.8.2012 15:56

MM-Mikulovsky píše:
#-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o - velmi se omlouvám za množství smajlíků, ale opravdu mne vrrrrrrrrrrrrrrrrrrtá v hlavě značně nekompletní hodnocení, protože na příslušné stránce dpp (http://jrportal.dpp.cz/jrportal/LineList.aspx?mi=4&t=2) nevidím např. vůbec linku č.6 (nyní mimo provoz), zářijové ZJŘ nyní odkloněných l.4 s 10, 16 či l. 18 (jež má druhé ZJŘ zveřejněny jen od 27.8.2012 - kvůli otočení výluky na Botanické zahradě, ale v PD zachovaný prázdninový interval), 14 se 24 (majících také druhý ZJŘ od 27.8.2012) a pak HLAVNĚ V ZÁŘIJOVÉM ZJŘ L.11 PÁSMOVÁNÍ NA NBS!
Ovšem l.26 tam je správně uvedena jen se ZJŘ od 1.9.2012.
Ještě je "vtipné", že u 14 je uvedena na oné stránce dpp trasa "Sídliště Barrandov - Ortenovo náměstí" a u 24 "Dělnická - Kubánské náměstí" = tramvaje asi jedou mezi Ortenovým náměstím a Dělnickou manipulačně bez cestujících! =D> :lol:
Pokud byste se pane kolego dobře podíval na ZJŘ od 1.9.2012 pak zaručeně zjistíte, že l.č. 16 je i nadále vedena z Flory po odklonové trase přes Jiřího z Poděbrad, Muzeum, I.P.Pavlova a Bruselskou na konečnou Nám. Bří Synků. Z toho důvodu není l.č. 11 tou metrolinkou a stane se jí až po dokončení poslední etapy výl. křiž. Flora (otevření úseku mezi Nám. Míru - Orionkou a Florou).

T3_6892
problémový jedinec
Příspěvky: 135
Registrován: 29.1.2012 19:09
Bydliště: Doma :D někde blízko Tramvají

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od T3_6892 » 23.8.2012 15:23

Tak 8009 má už digi panely.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.8.2012 12:08

gabuliatko: Ano, DPP si změny nevymyslel a na jejich zrealizování má minimum času, ale prostě se tu zase ukazuje (jako už "tisíkrát" na zástávkových označnících), že při práci mnozí jeho pracovníci nemyslí (ale proč myslet - za myšlení placeni nejsou a ti co jo, tak to nedělají a podnik/jeho vlastníka okrádají) a proto:
a) dělají přímo chyby (viz ty "tisískrát" pokažené ozančnícky či teď chybějící "okénko" pro ZJŘ l.6 od 1.9.2012)
b) si nedovedou "pomoci" a obejít technická omezení (jako to, že v "okénku" pro linku můžou být odkazy jen na ZJŘ od dvou datumů), tím že uvedou linku v "okénkách" dvou - navíc nyní ve dvou případech k 1.9. 2012 (l. 14 a 24) a někdy později ve 3 případech k nějakému pozdějšímu zářijovému datu (l. 4, 10, 16) se se změnou JŘ mění trasa včetně jedné konečné, tak že by "okénko" s takovou rozdílnou informací mělo být opravdu zvlášť a tuplem v předstihu (než JŘ linek, jimž se změní jen intervaly)!

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2256
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 21.8.2012 11:58

Což babička, jen aby to chápal dědeček (-X

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 21.8.2012 11:38

na obranu DPP musím uvést že si nevymyslel ani linkové vedení ani uvádění konkrétní trasy (sice by se dalo polemizovat, že když do shodně označených zastávek, ale nějaký šťoural by v tom mohl šťourat). Takže kritika je hezká, ale zkus to navrhnout v software CHAPS lépe a tak, aby to babička pochopila

Odpovědět