Tramvajové tratě a příslušenství

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od 9001 » 24.3.2013 18:54

Bobik píše:
thriller2 píše:Pružné jazyky - časovaná bomba
Mohu se zeptat, co přesně mám pod tím chápat?
Pozor - výměnné pružné jazyky. Původně "dobrá myšlenka", která se ale v praxi neosvědčila a od níž se upouští, neboť jak psal MM-M, praskaj v kořenu. Časovaná bomba je v tom, že jich ještě něco zbývá a neví se kdy se rozsypou.
Takže se postupně mění za nevýměnné pružné jazyky, což se ovšem neobejde bez kopání a výluk. :D
Jestli to byla stejná akce jako na Průběžné, tak se v 10 začne a ráno je hotovo. To bych neviděl jako problém

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od Bobik » 24.3.2013 17:59

thriller2 píše:Pružné jazyky - časovaná bomba
Mohu se zeptat, co přesně mám pod tím chápat?
Pozor - výměnné pružné jazyky. Původně "dobrá myšlenka", která se ale v praxi neosvědčila a od níž se upouští, neboť jak psal MM-M, praskaj v kořenu. Časovaná bomba je v tom, že jich ještě něco zbývá a neví se kdy se rozsypou.
Takže se postupně mění za nevýměnné pružné jazyky, což se ovšem neobejde bez kopání a výluk. :D

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od P_V » 24.3.2013 15:57

Od toho jsou snad výměnné, aby se daly snadno vyměnit, ne? :) Bez kopání a výluk.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.3.2013 14:53

T2: Jsem přesvědčen, že MOpovi šlo zejména o specifikaci "VÝMĚNNÉ pružné jazyky" - prostě jejich slabinou není pružnost hrotů, ale jejich uchycení u "kořene"!!!
Jinak ty myslíš, že v Praze máme vyhybky či jiné kolejové konstrukce od jiného výrobce než Pražské strojírny = dceřiné firmy DPP, aby se dala relevantně (vzhledem ke způsobu opotřebení - např. jiná šíře kol TRAM než v Ostravě ...) porovnávat jejich kvalita?

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1076
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od thriller2 » 24.3.2013 14:44

Pružné jazyky - časovaná bomba
Mohu se zeptat, co přesně mám pod tím chápat? Je vidět v poslední době nějaký větší problém s jazyky - zlomy nebo jiné vady? nebo se vyskytuje nějaký problém s přestavováním? nebo mám problém vidět v tom, že jazyky nejsou vyměnitelné ale svařované (nebo je to opačně)? A problém je jenom s výrobky Pražských strojíren nebo i u jiných výrobců?
Opět, děkuji předem za odpovědi:)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od Karosák » 24.3.2013 12:14

MOp píše:Výhybek je libových vícero, zejména veškeré výměnné pružné jazyky jsou taková malá časovaná bomba. Jedna taková tiká i na sjezdové výměně křižovatky Hradčanská směr Prašný most.
Tady si dovolím poznámku z terénu-pokud jde o tuto výhybku, tak ta je, co se týče stavu upevnění jazyků a jejich přechodové části naprosto fresh! Pokud tušíte problém pouze podle zvukového projevu výměny při průjezdu 1. podvozku vlaku ze směru do kterého nebyla výhybka přestavena, jedná se o klapání výhybkového mechanismu. Některé to dělají, vím, že sjezdova na Palmovce-dolní směr Balabenka se takto také ozývala. Jinak musím souhlasit, že dost pružných výhybek s výměnnými jazyky je časovaná bomba, něco jako tratě BKV, jen naštěstí v menším rozsahu a je výhoda, že máme šikovný borce výhybky zvládáme přes noc, ale chce to být ve střehu 8-[

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od 9001 » 17.2.2013 21:21

http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=13020713593

Konečně trochu změna k lepšímu na mastodontech

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od kasme » 11.1.2013 11:54


Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od Absolut » 04.1.2013 16:22

Tak zrovna na zast. Apolinářská mě to vůbec nepobuřuje.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od DG7021 » 04.1.2013 15:42

Nebo před porodnicí u Apolináře, kde se historická budova porodnice a prázdná plexizastávka esteticky velice zajímavě snoubí...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od willyjeff » 04.1.2013 14:41

pawel píše:smlouva prahy s jcdecaux je asi doopravdy nevýhodná, když čekárny nadále nejsou ani na vytížených a přitom dispozičně pro umístění čekárny vhodných zastávkách typu ND, mal. nám., muzeum, malovanka zc apod.
PROČ?
Tak hlavně že je krásný a pravidelně umývaný přístřešek (i s výměnou reklam) ve zrušené autobusové zastávce Nový Hloubětín v Kolbenově ulici (u severní brány vozovny HL), která je v provozu jen při přerušení tramvajového provozu.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od pawel » 03.1.2013 21:53

smlouva prahy s jcdecaux je asi doopravdy nevýhodná, když čekárny nadále nejsou ani na vytížených a přitom dispozičně pro umístění čekárny vhodných zastávkách typu ND, mal. nám., muzeum, malovanka zc apod.
PROČ?

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od chemik » 03.1.2013 3:22

už jsem se dlouho neptal - bude se něco dělat s těma hloupejma mastodontama na nově rekonstruovanejch tratích na staroměstské a v podolí? Při stanicování oslňujou ledky, neni vidět v zrcátku dění podél vozu. Chtělo by to snížit jas...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4550
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od von Špilberk » 19.12.2012 8:31

gabuliatko píše:
petr91 píše:Tramvaje čekají v řadě občas až k Lazarské a jedna po druhé stanicují. #-o
Proto máme nově zřízenou zastávku na Karlově náměstí, aby se dalo ušetřit a pěším pochodem dohnat několik pořadí na M22.
ROPID by ještě mohl zprovoznit zastávky Lazarská ve Spálené ulici pro denní linky. (Stejně tam ta tramvaj stojí, tak co. :lol: ) Potom už bude MHD v centru naprosto dokonalá a jistě přiláká řadu dalších zákazníků do aut. 8-)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Tramvajové tratě a příslušenství

Příspěvek od Martin Šubrt » 18.12.2012 17:14

9001: Není třeba fárat, aktuálně vyzkoušena z Radhošťské k Muzeu procházka podél jednoho z vozů sólo jedenáctky ;-) Nicméně je to kupodivu i při podobné koloně aut loterie, jak se tramvaj probije. Za mnou vyprovázeným sólem už byla v závěsu dvojice a další sólo ;-).

Odpovědět