Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.12.2013 21:45

Včera mi málem do levého boku 1.podvozku 15T, při první jízdě DC křížením TT v Sokolovské s ul. Za Invalidovnou, vrazilo OA, jehož řidička chtěla zleva (= od zástavby včetně historické Invalidovny) odbočit vpravo na TT ve směru k zastávce Invalidovna ZC - čili do zákazu vjezdu mimo MHD, jenž mají v zákrytu DZ dej přednost v jízdě tramvaji.
Protože jsem tam při své následující jízdě ZC v dáli viděl jet po TT další IAD, tak při druhé cestě DC jsem se z kabiny rozhlížel, kde by mohla mít IAD před oním křížením s TT dopravní značky přikazující směr jízdy (případně zakazující odbočení), protože od Rohanského nábř. jsem toto viděl, ale z inkriminované opačné strany nikoliv, tak při třetí jízdě ZC jsem před křížením zastavil, se zapnutými výstražnými světly, a šel se kousek podívat ze směru jízdy IAD. Nejenže jsem hledané DZ neviděl, ale shodou okolností souběžně opět z toho směru na TT odbočilo zase další IAD.
Podezření na chybějící DZ a opakující výskyt IAD na TT v zákazu vjezdu jsem následně z obratiště nahlásil PDT.
Doma jsem zjisti z webu, že ono DZ v místě asi chybně osazeno ani nebylo!

Může někdo zdejší "tlačit", aby byla chyba v DZ opravena/doplněna?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.12.2013 6:44

Tak velká pochvala těm, kterým se podařilo zařídit dnešní noční vypnutí Štrossu během výluky. =D>
P.S. Nešlo by to takhle každou noc? (vypnout, ne výluku :D )

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 13.12.2013 0:17

Dneska dopoledne u Kaufu Eltodo a monter koukal na vyzvy a vsechny prijezdy OK i s predzvesti...tak snad dobry. Jo a na Vladycke se dnes zavazovala signalizace pro nove zabudovaný přechod přes Svehlovu.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MF » 12.12.2013 19:40

Petrpes píše:Chápu fakt že když chtěli semafor, tak si ho zaplatí. A dejme tomu se přičte nějaká částka za údržbu na 10 let. Ale semafor by pak měl přejít do správy, nebo rovnou do majetku toho, komu patří komunikace.
Takhle můžou na SSZ vznikat např. životy ohrožující poruchové stavy, ale o nápravu se bude marně žádat na informacích v Kauflandu...
Tak životu ohrožující stavy nemůžou (neměly by) vznikat. Buď to SSZ zhasne, nebo se to sekne, což je horší. Není to jak odblokovat. Jedině zmíněnou cihlou. Eltodo by možná to dojelo vypnout, ale to je asi tak jediné. A asi by to bylo i o velkém přemlouvání. Podobné to je v Radlicích na konečné. SSZ pro DP je mimo provoz po nehodě, protože ho sice někdo vyrobil, ale DP ho nepřevzal, takže není ničí. A to i přesto, že pokud vím, tak viník poškození je znám a bylo by možné škodu uhradit z pojistky auta #-o

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MF » 12.12.2013 19:36

Bobik píše:Takže když to tam opravím (cihlou), situace po opravě by mohla vydržet dlouho? :lol: Pro jistotu jsem to včera v noci hlásil na PD, ale pochybuju, pochybuju (DP s tím nic nezmůže a Kauf na to ... )
Hlavně tu cihlu tam dej tak, aby byla svisle. Vodorovně by to mohl někdo pochopit jako Stůj! na pražcovém návěstidle :D

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2256
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 12.12.2013 18:37

Chápu fakt že když chtěli semafor, tak si ho zaplatí. A dejme tomu se přičte nějaká částka za údržbu na 10 let. Ale semafor by pak měl přejít do správy, nebo rovnou do majetku toho, komu patří komunikace.
Takhle můžou na SSZ vznikat např. životy ohrožující poruchové stavy, ale o nápravu se bude marně žádat na informacích v Kauflandu...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.12.2013 17:53

MF píše:obě SSZ u Kaufu jsou Kaufu, který (již) nezajišťuje takřka žádnou údržbu.
Takže když to tam opravím (cihlou), situace po opravě by mohla vydržet dlouho? :lol: Pro jistotu jsem to včera v noci hlásil na PD, ale pochybuju, pochybuju (DP s tím nic nezmůže a Kauf na to ... )

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 12.12.2013 17:48

Zdá se mi to, nebo došlo na Průběžné k úpravě cyklu? Dnes jsem měl sedmičku a bývalé dlouhé volno pro dvaadvacítkový oblouk se vybírá tempem šup volno - šup stůj, je jen o něco málo delší, než šestadvacítkové volno. Volno přímo tak nějak nastejno. Ne, že by mi to vadilo, naopak, hezky to odsejpá všemi směry. ;)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 10.12.2013 22:14

Ale tohle je průser asi dalekosáhlejší... Viz Hostivař u Intersparu... Lidl taky docela bojoval za SSZ tak mu asi taky nějaká patří...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 10.12.2013 21:53

Dobrá, dobrá =P~

MF
Uživatel
Příspěvky: 4273
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MF » 10.12.2013 21:51

Karosák píše:U Obory Hvězda-výjezd od Kaufu, není vlak detekován ve směru DC (vůbec, čili myslím že chyba v SW, neb nenavolí ani jeden kontakt a všechny mají pacičky OK), sem tam to ukončí i před rozfofrovaným vlakem od Bílky. 3 průjezdy DC a vždy smrček potmě. Přidejte postřehy, ve čtvrtek tam pojedu znova a kdyžtak to brnknu. Díky.
Jak to vypadá se Staroměstskou? Bude program do roka a do dne? Jako není to tam nejhorší, ale pořád to má hodně daleko k vychytanému stavu před obnovou. Třeba mě vypeklo jakési dodatkové volno přímo ZC, které dává, pokud uteče to první a to jako bonus k levému odbočení. Avšak velmi krátce, takže jsem blokoval přechod, protože než jsem našlápl, bylo to na stůj a to už se mi nechtělo riskovat...to jentak aby řeč nestála.
Podolská vodárna DC zjevně už v pořádku :wink:
SIce do SSZ neděkám, ale dovolím si připomenout, že obě SSZ u Kaufu jsou Kaufu, který (již) nezajišťuje takřka žádnou údržbu. Vždyť to není tak dlouho, kdy nepadaly čočky před zastávkou od Vypichu. Muselo se s kličkou, přitom naše vstupy byly OK (odhlašovák Vypichu je zároveň přihlašovák této SSZ). Takže, pokud máte s těmito SSZ problém, tak se obraťte na informace v Kauflandu a vyžádejte si Knihu přání a stížností =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3896
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 10.12.2013 21:42

U Obory Hvězda-výjezd od Kaufu, není vlak detekován ve směru DC (vůbec, čili myslím že chyba v SW, neb nenavolí ani jeden kontakt a všechny mají pacičky OK), sem tam to ukončí i před rozfofrovaným vlakem od Bílky. 3 průjezdy DC a vždy smrček potmě. Přidejte postřehy, ve čtvrtek tam pojedu znova a kdyžtak to brnknu. Díky.
Jak to vypadá se Staroměstskou? Bude program do roka a do dne? Jako není to tam nejhorší, ale pořád to má hodně daleko k vychytanému stavu před obnovou. Třeba mě vypeklo jakési dodatkové volno přímo ZC, které dává, pokud uteče to první a to jako bonus k levému odbočení. Avšak velmi krátce, takže jsem blokoval přechod, protože než jsem našlápl, bylo to na stůj a to už se mi nechtělo riskovat...to jentak aby řeč nestála.
Podolská vodárna DC zjevně už v pořádku :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.12.2013 14:27


Grossák
Uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 09.12.2013 0:59

Na Prašňáku od Vozovny Střešovice je opravdu problém. Nedaří se zcela odlišit BUS a TRAM ve specifických situacích. Ale myslím, že řešení existuje.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4550
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 03.12.2013 10:12

Denní postřeh: Octárna rozhodně citelné zlepšení, přechod u Prašného mostu také. Jen jsem dnes s l.18 stál za l.25, která stála za busem, který odbočoval doleva, ale SSZ Prašný most DC vytrvale házelo volno rovně. :roll: #-o Tam je nějaká chybička. 8-)

Odpovědět