Preference / antipreference MHD
Moderátor: TRAM-FÓRUM
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Tam JE trvalej zelenej pajdulák alá Vinohradský hřbitovy. A taky úplně zbytečnej.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Z mého pohedu bude problém s tím přechodem pro chodce... Jestli tam nebude něco na způsob trvalé zelené, kterou přešuší jenom tramvaj.
- willyjeff
- Uživatel
- Příspěvky: 1761
- Registrován: 30.11.2004 16:11
- Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
SSZ Střelničná: jo beru, jde jen o pár vteřin zdržení, ale i tak mě to neustále svítící Stůj vytáčí. Tohle SSZ bych i klidně vyhlásil vítězem v kategorii Semafor Svítící Zbytečně za rok 2013. Beru, že to pomáhá tramvajím odbočit do smyčky, ale .... no škoda slov.
Re: Preference / antipreference MHD
to zni velmi dobre. a jak bude vypadat lazarska?
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Také v rámci rekonstrukce Lazarské příští rok vídeňská zastávka mizí a bude vybudován klasický zastávkový mys. S rozšířením osové vzdálenosti a rovnou všemi auty na kolejích.
- Absolut
- Moderátor
- Příspěvky: 5319
- Registrován: 21.12.2005 12:28
- Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...
Re: Preference / antipreference MHD
Vodičkova je bohužel typický příklad přístupu "chceme být honem jako na západě". Místo není dobře vybrané ani provedené. Není dobře označené, chtělo by to nějaké jasné svislé značení, je tam hodně špatný povrch a není to tam vůbec přehledné. Zásadní problém a důvod, proč jezdí hodně aut po kolejích je právě v nepřehlednosti situace, je tam na blbém místě čekárna, zpoza které lezou lidi do zvýšeného jízdního pruhu, není na ně dobře vidět a lezou tam i když nejede tramvaj, aby se podívali, zda něco není na obzoru. Dále za koncem zastávky často stojí auto (např. zásobování) a to ztěžuje sjezd ze zvýšené plochy. Každý řidič, který tam někdy měl problém s pěšími vystupujícími zpoza čekárny do vozovky nebo s autem znemožňujícím plynulý sjezd, pojede radši po kolejích. Za dob zásobování kočičího útulku jsme tam často jezdili autem, protože po centru bylo rozsetých pár babiček, co se staraly o nemocné kočky a praxe mě tam naučila Vídeň nerespektovat.
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Preference / antipreference MHD
Vídeňská zastávka Vodičkova má ještě jeden zásadní problém, a to je parkování. Buď někdo parkuje těsně před zastávkou, takže ostatní auta nemohou do zastávky správně najet, nebo někdo parkuje těsně za, a auta nemohou ze zastávky správně sjet. V obou případech to řeší jízdou po kolejích.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Ale prd. Na Leteňáku ty čáry jsou (nebo aspoň byly, než se to částečně smazalo). Jenže je tam zákaz vjezdu, takže lidi moc ochoty uhejbat samozřejmě nemaj. Zásobování uhnou. Na Vodičkový taky stojej bokem a do "silnice" lezou až když se blíží tram. A na tý Vodičkový jsou navíc pruhy a odrazky, co ti napoví, že po kolejích fakt ne.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Vydlážděná vídeňská zastávka Vodičkova DC (potažmo i Letenské nám. ke Strossu) jsou špatný příklad lenosti řidičů IAD jezdit "přes hrbol", protože tyto zastávky (na rozdíl od asfaltových - Albertov ZC či Nádraží Vysočany ZC, nemají vodorovné žluté DZ "zastávka TRAM", tak jsou velmi často "obsazeny" chodci vyčkávajícími TRAM, protože si asi prostor pletou s chodníkem!Bobik píše:Samozřejmě. Viz Vodičkova, kde je každej druhej línej to objíždět pře hrbol vídeňské zastávky a jede po kolejích.
Re: Preference / antipreference MHD
Pozoroval jsem to včera i dnes při čekání na tramvaj. Při prázdné ulici Na Slupi se našlo několik řidičů, kteří jeli po kolejích a vyhnuli se tak nově vzniklé šikaně. Při zacpané ulici všichni řidiči IAD dodržují dopravní značení, ale občas se najde řidič, který překáží v průjezdném profilu tramvaje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Ale jo, taky to nehanim a jsem za to rád.
Jen konstatuju prostý fakt.
Jen konstatuju prostý fakt.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Preference / antipreference MHD
Podle mě ne. Jenom je otázka jak dlouho vydrží značení v tomhle stavu...
Jinak taky jsem za současné řešení rád. Už párkrát jsem si tam málem užil nehodu kvůli nedání přednosti...
Jinak taky jsem za současné řešení rád. Už párkrát jsem si tam málem užil nehodu kvůli nedání přednosti...
- Bobik
- Uživatel
- Příspěvky: 4895
- Registrován: 23.6.2008 21:02
- Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice
Re: Preference / antipreference MHD
Samozřejmě. Viz Vodičkova, kde je každej druhej línej to objíždět pře hrbol vídeňské zastávky a jede po kolejích.
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Preference / antipreference MHD
Podle mne se IAD naučí jezdit po kolejích, uvidíme.
Re: Preference / antipreference MHD
Přijde mi to jako celkem dobré řešení. Nevím, nakolik motoristé ocení tu šikanu, ale protihodnotou k ní je zlepšený rozhled. Pro tramvaje je to řešení zřejmě v danou chvíli maximální, což je nejdůležitější.