Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 22.12.2013 18:16

Tam JE trvalej zelenej pajdulák alá Vinohradský hřbitovy. A taky úplně zbytečnej.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 22.12.2013 18:05

Z mého pohedu bude problém s tím přechodem pro chodce... Jestli tam nebude něco na způsob trvalé zelené, kterou přešuší jenom tramvaj.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 22.12.2013 17:43

SSZ Střelničná: jo beru, jde jen o pár vteřin zdržení, ale i tak mě to neustále svítící Stůj vytáčí. Tohle SSZ bych i klidně vyhlásil vítězem v kategorii Semafor Svítící Zbytečně za rok 2013. Beru, že to pomáhá tramvajím odbočit do smyčky, ale .... no škoda slov.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od pawel » 19.12.2013 14:21

to zni velmi dobre. a jak bude vypadat lazarska?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 19.12.2013 10:33

Také v rámci rekonstrukce Lazarské příští rok vídeňská zastávka mizí a bude vybudován klasický zastávkový mys. S rozšířením osové vzdálenosti a rovnou všemi auty na kolejích.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Absolut » 19.12.2013 9:05

Vodičkova je bohužel typický příklad přístupu "chceme být honem jako na západě". Místo není dobře vybrané ani provedené. Není dobře označené, chtělo by to nějaké jasné svislé značení, je tam hodně špatný povrch a není to tam vůbec přehledné. Zásadní problém a důvod, proč jezdí hodně aut po kolejích je právě v nepřehlednosti situace, je tam na blbém místě čekárna, zpoza které lezou lidi do zvýšeného jízdního pruhu, není na ně dobře vidět a lezou tam i když nejede tramvaj, aby se podívali, zda něco není na obzoru. Dále za koncem zastávky často stojí auto (např. zásobování) a to ztěžuje sjezd ze zvýšené plochy. Každý řidič, který tam někdy měl problém s pěšími vystupujícími zpoza čekárny do vozovky nebo s autem znemožňujícím plynulý sjezd, pojede radši po kolejích. Za dob zásobování kočičího útulku jsme tam často jezdili autem, protože po centru bylo rozsetých pár babiček, co se staraly o nemocné kočky a praxe mě tam naučila Vídeň nerespektovat.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4550
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 19.12.2013 7:54

Vídeňská zastávka Vodičkova má ještě jeden zásadní problém, a to je parkování. Buď někdo parkuje těsně před zastávkou, takže ostatní auta nemohou do zastávky správně najet, nebo někdo parkuje těsně za, a auta nemohou ze zastávky správně sjet. V obou případech to řeší jízdou po kolejích.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 19.12.2013 7:36

Ale prd. Na Leteňáku ty čáry jsou (nebo aspoň byly, než se to částečně smazalo). Jenže je tam zákaz vjezdu, takže lidi moc ochoty uhejbat samozřejmě nemaj. Zásobování uhnou. Na Vodičkový taky stojej bokem a do "silnice" lezou až když se blíží tram. A na tý Vodičkový jsou navíc pruhy a odrazky, co ti napoví, že po kolejích fakt ne.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.12.2013 23:55

Bobik píše:Samozřejmě. Viz Vodičkova, kde je každej druhej línej to objíždět pře hrbol vídeňské zastávky a jede po kolejích.
Vydlážděná vídeňská zastávka Vodičkova DC (potažmo i Letenské nám. ke Strossu) jsou špatný příklad lenosti řidičů IAD jezdit "přes hrbol", protože tyto zastávky (na rozdíl od asfaltových - Albertov ZC či Nádraží Vysočany ZC, nemají vodorovné žluté DZ "zastávka TRAM", tak jsou velmi často "obsazeny" chodci vyčkávajícími TRAM, protože si asi prostor pletou s chodníkem!

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od petr91 » 18.12.2013 22:26

Pozoroval jsem to včera i dnes při čekání na tramvaj. Při prázdné ulici Na Slupi se našlo několik řidičů, kteří jeli po kolejích a vyhnuli se tak nově vzniklé šikaně. Při zacpané ulici všichni řidiči IAD dodržují dopravní značení, ale občas se najde řidič, který překáží v průjezdném profilu tramvaje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 18.12.2013 21:52

Ale jo, taky to nehanim a jsem za to rád.
Jen konstatuju prostý fakt. 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 18.12.2013 21:50

Podle mě ne. Jenom je otázka jak dlouho vydrží značení v tomhle stavu...

Jinak taky jsem za současné řešení rád. Už párkrát jsem si tam málem užil nehodu kvůli nedání přednosti...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 18.12.2013 21:44

Samozřejmě. Viz Vodičkova, kde je každej druhej línej to objíždět pře hrbol vídeňské zastávky a jede po kolejích.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 18.12.2013 21:30

Podle mne se IAD naučí jezdit po kolejích, uvidíme.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 18.12.2013 21:23

Přijde mi to jako celkem dobré řešení. Nevím, nakolik motoristé ocení tu šikanu, ale protihodnotou k ní je zlepšený rozhled. Pro tramvaje je to řešení zřejmě v danou chvíli maximální, což je nejdůležitější.

Odpovědět