Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Ústečák » 20.10.2020 12:00

Je pěkné, jak se vždycky chytíte na tu jednu zprávu, která se vám argumentačně hodí, a zbytek úspěšně vypustíte. Ano, Thomayerka má velkou část "sociálních pacientů", ano, má ještě jistou kapacitu volnou, pokud se podaří tyto pacienty přemístit někam jinam. Spousta nemocnic už takové kapacity zdaleka nemá. Podstatné ovšem je, že kapacita nemocnic neznamená počet postelí. Stěžejní je kvalifikovaný personál, kolem té postele se totiž musí někdo točit a zajišťovat onu obornou zdravotní péči. A to je právě zásadní problém, kterému nyní už čelíme. Zatím se to řeší tím, že na méně odborné pozice se přesouvají medici a dobrovolníci, ale lékařů a sester máme nějaký konečný počet, který není jak dále navýšit.

Navíc naprosto ignorujete matematiku. Stále vám tu meldujeme tu nejpodstatnější informaci, kterou odmítáte přijmout, totiž že nynější počet kritických případů a úmrtí odpovídá počtu nakažených, který jsme zaznamenávali před nějakými třemi týdny až měsícem. A teď se podívejte, na jakých číslech nakažených jsme byli tehdy a na jakých jsme nyní. Vcelku jasně se dá odhadnout, jak na tom budeme za měsíc. Pokud nynější opatření, dá-li bůh, zaberou, projeví se opět s odpovídajícím zpožděním. Čili máme před sebou šílený listopad. A při pohledu na současné kapacity personálu, počty nakažených, kritických případů i mrtvých a trend všech těchto cynicky řečeno matematických veličin se před vámi všechno vyjeví naprosto jasně.

Proto je naprosto stěžejní pokusit se všechna tato čísla srazit, udržet zdravotnictví v chodu a doufat ve vakcínu. Bohužel - pokud budeme mít kolem sebe stále tolik ignorantů, situace se nezlepší, opatření se budou protahovat, soukromníci, na jejichž bedrech všichni stojíme, začnou krachovat ještě víc a k alespoň částečně normálnímu životu se hned tak nevrátíme. Za což strašně zaplatíme. Lidsky i finančně, dopadne to na každého z nás, na naše děti a jejich děti, obzvláště když nás krizí vede ta banda kolotočářů, která momentálně zmateně pobíhá kolem vrchního pana krizového manažera, best in kóvid.

A proč se tu vůbec vzrušuju? No protože se mě to osobně dotýká. Já chci normálně žít, jít do hospody, chci jet na vejlet, vidět přátele, chci normální režim v práci, chodit do divadla a na hokej, ale do :zadnice nemůžu a asi dlouho moct nebudu - mnohem déle, než je nutné. Nejen kvůli té partě hic kolem kobliháře, ale zejména kvůli všem, kteří nejsou schopni vidět, co se kolem děje, kteří vinou vlastní sobeckosti nebo nedostatku zdravého úsudku opatření ignorují a v důsledku nouzový stav a z toho plynoucí omezení neúměrně protahují. A to mě sere.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6338
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 20.10.2020 11:57

Bobik píše:
20.10.2020 10:43
No, tímhle jsi právě předvedl, že jsi popírač non plus ultra. :D Dovolil sis samostatně myslet, čímž ses dopustil nejtěžšího zločinu.
Ty tam vidíš náznak samostatnýho myšlení ? Já tam teda vidim jenom popření faktu, že to velkej průser je a to mi přijde na záchvěv myšlení dost málo. Jinak je to jen recyklování už profláklých konspirací bez známky vlastní invence kdo, proč a co by na tom mohl vytěžit.
Fakta jsou stále jasná a tendence bohužel zhoršující a to právě kvůli popíračům, byť se jejich řady den za dnem tenčí...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4584
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 20.10.2020 10:43

9001 píše:
20.10.2020 9:52
Nejsem popírač, ale když si člověk projde reálná data, tak to není takový průser jak se prezentuje....
No, tímhle jsi právě předvedl, že jsi popírač non plus ultra. :D Dovolil sis samostatně myslet, čímž ses dopustil nejtěžšího zločinu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 9909
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od 9001 » 20.10.2020 9:52

Ústečák: Myslíš jako ty sdceryvné články na Novinkách, kde sestry brečí po úmrtí pacienta? Co mají dělat třeba na popáleninách? Hasiči? To bych musel mít flašku v lednici 24/7....

Už by se konečně měli pořádně domluvit co vlastně říkat... Včera rozhovor s ředitelem Thomayerovy nemocnice, který potvrdil slova Prymuly, že 40% až 50 % jsou sociální případy a ne lidé co potřebuji reálnou nemocniční péči... (nemůžou zpět do důchodáků atd). Takže kde je pravda? Zdravotnictví padá na hubu a nebo jenom je ministerstvo a kraje neschopní řešit tyto lidi umístěním mimo zdravotnická zařízení? Máme nozouvý stav... K čemu tedy? Tito lidé už dávno měli být mimo zdravotnická zařízení a sociální pracovníci se o ně měli starat....

Nejsem popírač, ale když si člověk projde reálná data, tak to není takový průser jak se prezentuje....

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Ústečák » 20.10.2020 8:43

Zajímalo by mě, jak byste tyhle kecy prezentovali někomu ze zdravotnictví.
https://www.respekt.cz/tydenik/2020/43/ ... chu-pomoct

A zlo mezi lidmi děláte konkrétně vy. Každé popírání a negování situace, každá podobná demonstrace, každá utajená chlastačka, každá oslava 28. října na Hradě nakonec znamená, že se nakazí více lidí, více jich zemře, pro popírače zjevného stavu to ovšem ale také znamená, že opatření budou muset být delší, drastičtější, čili nejen že tím odsoudíte pár lidí k pomalému udušení ve špitále, ale ještě ke všemu prohloubíte ekonomické problémy a hromadu lidí pošlete na pracák. Čeho si ti pitomci na Staromáku (hools nepočítám, ty spadají do úplně jiné kategorie než pitomci) mysleli, že dosáhnou? Že vystoupí vláda a řekne: "Prepáčte, je nám to ľúto!" a opatření zruší? Samozřejmě nikoliv, jen problém v populaci, mezi zasahujícími policisty, záchranáři - ale i mezi sebou výrazně zhoršili. To už není střelba do vlastní nohy, ale do vlastního břicha.

Jinak je hrozně vtipný to celé stavět do roviny: "my, co jsme prozřeli" vs. vláda. Svět fakt není bilaterální a u tohoto průšvihu se to ukázalo v plné nahotě. Už tu nemáme šiky zemanovců a babišovců proti ostatním, popírači jsou rozprostřeni napříč populací. V psychologii jsou popíraní a vytěsňování problémů významným principem řešení krizové situace, což je, jak by řekl doktor Vlach (a vida, zase ti doktoři) pochopitelné, leč v současné situaci už opravdu těžko omluvitelné.

Stejně vtipné jsou tyhle konspirační kecy o tom, jak Hamáček (haha) nebo Babiš (hahahaha) celou situaci ukuchtili, aby něčeho (čeho?!) dosáhli. Pomineme-li to, že opravdu nevím, čeho dosáhnout měli, když jediným důsledkem je, že se podpora jejich slepence dostala na historicky nejnižší hodnoty, o nesmyslnosti tohoto vskutku zhovadilého konstruktu nejlépe hovoří to, jak vyděšeně a naprosto zmateně pobíhají kolem a zjevně vůbec netuší, co mají dělat, protože na to prostě nemají mentální kapacity. Navíc. Jak se vláda "bojí" demonstrací jsme viděli na Letné a x demonstracích předtím. Kupodivu proběhly naprosto poklidně. Ale ona tam byla taky trochu jiná skladba demonstrujících, že.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2127
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 19.10.2020 22:27

Roušky a tyhle blbosti akorát udělali zlo mezi lidma, vláda evidentně lže, už se nedivím že různí lidé dělají divné věci.
Když čtu, jak se tady bojí covidu Demon, tak se nedivím že se ten průvodčí opravdu bál a pak takto reagoval...
Pokud to ovšem nebyl ten typ člověka, co dostane minimální pravomoc, tak si jí bude maximálně užívat 🙃
Jinak i u mě jsou okolí pozitivní, ale zpravidla s mírným až žádným průběhem.
To jen kolem Demona jsou všichni na pokraji smrti 🤪

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 9909
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od 9001 » 19.10.2020 21:49

Petrpes: Píšeš blbosti... Oni za rohem byli, ovšem když začali napadat policisty v uniformách (bez výstroje), tak se to už rozjelo...

Demonstrace síly? Lidi potřebuji řád a je potřeba je usměrnit.... Ono už ted to začíná být šílený, viz bitka ve vlaku někde na Moravě, kde průvodčí vzal po hlavě cestujícího co dělal problémy.... V OC, kde pracuji, nás taky žádají at klienty upozornujeme na roušky, ale opatrně, protože už dochází k mnohých fyzickým útokům na ochranku....

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6338
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 19.10.2020 21:47

MPL píše:
19.10.2020 20:58
No vidíš, já z první kategorie neznám nikoho, pozitivních ale znám osobně několik.
Já zase neznám nikoho bezpříznakového, všichni z okolí si to vyžrali se vším všudy, někteří i s hospitalizací...
Policie včera na jedničku, jen doufam že nezůstane jen u těch zmíněných 14 obvinění.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2127
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 19.10.2020 21:16

MPL: Otázkou je, jaké měla policie instrukce, pravdu samozřejmě nikdo neřekne...
Policie má vyjednávače, antikonfliktní tým, atd. A pak se porvou kvůli rouškám jako malý kluci, zbytečně riskují nakažení sebe i zdravotníků.

Taktika byla zcela chybná, kdyby byli jen v pohotovosti někde za rohem, obdobně jako když hraje Sparta s Baníkem, nic by se nestalo.
Lidi by se časem samy rozešli...
Pochybuju, že by těch údajně 400 závadových jedinců napadalo ostatní demonstranty.

Tady spíše bylo nařízení od Hamáčeka, demonstrovat sílu za každou cenu, ve stínu nouzového stavu a hygienických opatření ukázat, jak si s případnými protestujícimi poradíme.

Takhle bezdůvodně použít sílu 31 let po sametu je zcela nehorázné. Dokládá to současnou neschopnost a nervozitu vlády.
Která ví, že jí teče do bot a vůbec bych se nedivil, že by šli lidi do ulic znovu.

Ale samozřejmě podporuji protesty nenásilné a lépe až po koronašílenství, pokud to tedy někdy skončí. Nicméně bude 3.,4., 5. vlna....
A vládě se tento stav hodí a demonstrací se bojí. A proto ukázala sílu, aby si lidi případné protesty to budoucna rozmysleli 🤪

MPL
Uživatel
Příspěvky: 165
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 19.10.2020 20:58

Bobik píše:
19.10.2020 5:34
MPL píše:
18.10.2020 20:33
Ty víš o nějaké konkrétní rodině, která odmítla svého člena...
Pravda, osobně neznám. Na druhu stranu, osobně taky neznám nikoho, kdo by byl alespoň minimálně pozitivní. Všecko jenom z doslechu. Znám akorát člověka, který byl v karanténě, protože byl "v kontaktu" s pozitivním (a nebylo z toho u nikoho nic).
No vidíš, já z první kategorie neznám nikoho, pozitivních ale znám osobně několik.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 165
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 19.10.2020 20:55

Petrpes: měl sis na ten Staromák jít stoupnout. Docela by mě zajímalo, jestli by tě šutr do hlavy "vyprovokoval", nebo jestli bys vydržel klidu stát a čekat až k tobě někdo doběhne a zkope tě do kuličky. :)

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2127
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 19.10.2020 20:04

Hele vystrašený Demonku, když už máme ty rekordní a raketové nárůsty 🤪
Tak kde máme k tomu odpovídající počty nemocných, lidí na ventilaci, atd. ⁉️
Nebo ty čísla někdo zkresluje záměrně, nebo jsou prostě špatná, když v nich máme všechny pozitivně testované.
Nebo jsou snad ty testy nějaké nekvalitní a jsou pozitivní na každou chřipku, nejen čínskou ...
Roušky od 1.9. také ničemu nepomohly, když nám ta křivka stále stoupá.
Prymula je stejně bezradný, jako byl Ken ze Superstar.
A v neděli pak rozeženou zcela bezdůvodně demonstraci násilím, aby se ukázalo, čeho jsme schopni.
Policie zcela selhala a zbytečně se nechala vyprovokovat, ale věřím že to byl příkaz od Hamáčeka, aby se ukázalo ovcím...
Pak se všichni diví, že už blbišovi, hamižníčkovi ani spermulovy nikdo nevěří 🤪🙃🤣

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 9909
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od 9001 » 19.10.2020 19:56

Demon: Opravdu tu chceš porovnávat válečné konflikty a navíc válečné zločiny "pod dohledem" OSN a rozšířené humanitárním bombardováním NATO? Co radši přidat Rwandu? Tam ten milion "stihli" za tři měsíce a prakticky jenom mačetami.... A taky pod "dohledem" OSN...

JInak důkaz, že COVID vlastně tolik kapacit nemocnic nezabírá... Vlastně druhý ředitel pražské nemocnice potvrzuje, že pořád platí 40-50% jsou sociální hospitalizace a ne opravdu nemocní co potřebují péči...

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/re ... .seznam.cz

Takže ano, postavit polní nemocnice, ale tam můžou naběhnout sociální pracovníci/studenti zdravotních škol a lékařů stačí minimum...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6338
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 19.10.2020 16:42

trainzjohny píše:
18.10.2020 18:06
Dost okaté, ale třeba v ČR to tak vůbec není. U nás letos ještě žádný viditelný nárůst nebyl
Pokud v ČR průměrně denně zemře 300 lidí, tak teď s Covidem navíc je to 350. Myslíš že ten nárůst o 15% ještě nebude viditelný ?
Viz Covid-19 ve srovnání s ostatními příčinami úmrtí
9001 píše:
19.10.2020 13:32
1,1 milionu ze 7 mld lidí!!!
Přijde ti to opravdu málo ? Kolik bude dost aby to stálo za zmínku ? Taková válka v Jugoslávii připravila o život tvým pohledem pouhých 130 tisíc lidí. Vlastně brkačka, že...

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1469
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Radek » 19.10.2020 16:02

trainzjohny píše:
18.10.2020 18:06
Dost okaté, ale třeba v ČR to tak vůbec není. U nás letos ještě žádný viditelný nárůst nebyl...
Řeším, co se děje teď, ne co bylo na jaře. Virus je všude stejný, lidi taky.

Odpovědět