Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin-KT8D5.RN2P

Příspěvek od Martin-KT8D5.RN2P » 25.1.2006 16:36

Yvona píše:.

...
A mimochodem, když mi ujede jedna tramvaj, tak vím, že to není ta poslední tramvaj a že mi pojede další. Není důvod kam pospíchat, poté to také na těch silnicích vypadá. :shock:
-jaktože neni?? Kolikrát si u tohohle podniku člověk nemůže bejt jistej nicčim, zvlášť po co nějací filutové zrušili ixka.

Heslo dne:
Utíkej co to jde, děláš to pro zdraví.

Jinak jak tak na to koukm cenzura opět funguje nemůžu se dopídit dvou nebo tří mých příspěvků. Asi zase byly moc na tělo co???
:smt024 píše:Ano ano funguje, tady to tak musí být, nebo byste nám z toho dělali holubník a já nedopustím, aby se zde cokoliv sdělovalo proti tramvajím. Neb já tady tomu velím!
Naposledy upravil(a) Martin-KT8D5.RN2P dne 25.1.2006 17:46, celkem upraveno 1 x.

Yvona

Příspěvek od Yvona » 25.1.2006 16:15

Zásada že když někdo něco nedodržuje (přecházení na červenou) můžu ho jaksi morálně potrestat (ujedu mu) je celkem zajímavá asi i akceptovatelná jako taková osobní libůstka.

Jsem typ člověka, co nesnáší, když se pospíchá, kor v tomto děsném městě spěchu a stresu. Proto ten morální trest. Tady se neustále pospíchá a pak jsou všude svíčky u sloupů (př.Nábř.kapt.Jaroše- bílé kolo) a podobně. Nebudu to tady podporovat :!: . A hlavně rapl-opozdilec, který přebíhá na červenou je z hlediska mé profese silně nezajímavý do té doby, než tím svým spěchem "do hrobu" začne omezovat můj pracovní výkon, to je případ, kdybych mu dala s chutí facku a ještě bych si před tím plivla na dlaň.Bohužel na Štrossu se to stává velice často.
Ono se také může stát, že se příště na přechod už nedostane.
Já jsem taky velmi často nerudnej, špatně vyspalej a podobně a tak ocením, když je někdo hodnej milej a příjemnej. A když se dobře vyspim, snažim se bejt taky takovej.
Situace v životě nehodnotím podle toho, jestli se dobře vyspím, to si opravdu nemohu dovolit. :lol:

KM

Příspěvek od KM » 25.1.2006 15:40

Yvona: Nikdo o žádné povinnosti nehovoří. Taky každej slušnej kaštan poděkuje. Když se mi to stane ve špičce, tak se nezlobím. Když se mi to stane při int. 20 min, tak mě to normálně na*e*e. Tuplem mě nas*r* když řidič zastaví před zastávkou, aby si mohl přehodit výhybku elektricky na první pokus, i když by mohl zastavit ZA předchozí tramvají a ta ujede - večer je to zvlášt půvabné. Nebo dokonce kdy ten první řidič rychle ze zastávky odjede, aby ten druhý do ní mohl a na cestující se jaxi nemyslí.
Zásada že když někdo něco nedodržuje (přecházení na červenou) můžu ho jaksi morálně potrestat (ujedu mu) je celkem zajímavá asi i akceptovatelná jako taková osobní libůstka.
Já jsem taky velmi často nerudnej, špatně vyspalej a podobně a tak ocením, když je někdo hodnej milej a příjemnej. A když se dobře vyspim, snažim se bejt taky takovej.
Přecházení - hm, ono je tam ted jen "kolmo k ose" Jsem ze staré školy. Tak jo.

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Příspěvek od Filippl » 25.1.2006 15:37

mrzli mne to taky na krizovatce ujezd,
kdyz chci dojet na arbesovo nam. a nevim jestli cekat na devitku nebo na 12/20, a jeste tam ne vidim ty druhe zastavky(narozni dum)
stejna situace je na karlaku, na ipp(smer belehradska)

p.s. nevim co ta diskuse dela v casti"vozovny"
:smt024 píše:zamestnanci snad patri do vozoven ne?

Yvona

Příspěvek od Yvona » 25.1.2006 15:20

kocour píše:Yvono, ten červený panáček tam naskočil právě v okamžiku, kdy se blížila ta 15. Tudíž jsem nechal projet 14 a auto směr Výstava a začal běžet, když naskočil opět zelený. Běhám rychle, k tramvaji je to pět vteřin, když jsem doběhl, zavřel mi před nosem. Zelený panáček pak svítil ještě dlouho, předlouho.
.

Tak to byl nějaký truhlík. Já jen, že když stojím třebas na tom Štrossu s tramvají a vidím, že mi tam dobíhá nějaký rapl na červeného panáčka, tak má smůlu.
Dále bych chtěla říct, že za "čekání na dobíhajícího" nám poděkuje tak 1 člověk z 20ti. Od řidiče tramvaje se vyžaduje automatická slušnost, ale veřejnost k řidiči slušná být už nemusí :?: . Tudíž se nesmíme divit, že tramvaják přestal čekat na opozdilce, veřejnost si nás takto krásně vychovala, protože dnes se slušnost jaxi od společnosti přestala nosit. Mimochodem nikde není psáno, že tramvaják je "povinnen" čekat na opozdilce. Myslím, že problém je v opozdilci, když není schopen dostavit se na zastávku včas.
A mimochodem, když mi ujede jedna tramvaj, tak vím, že to není ta poslední tramvaj a že mi pojede další. Není důvod kam pospíchat, poté to také na těch silnicích vypadá. :shock:
Včera jsem měla story na 19tce (Sídliště Hloubětín d.c.) s dědkem, co dobíhal na tramvaj a jako znamení o tom, že by rád nastoupil byla "rána holí do čela tramvaje", takže pán sice nastoupil, ale dostal pokárání, tím pádem se omluvil, což měl jediné štěstí. Protože kdyby měl ještě kecy, okamžitě by šel zpět na nástupní ostrůvek. (mimochodem jel 1 stanici a za 2 minuty mu jela tramka další)
Přála bych vám všem vyzkoušet si profesi řidiče tramvaje, myslím, že byste zde pak mluvili trochu jinak, co se týče problému "čekání na opozdilce"

Yvona

Příspěvek od Yvona » 25.1.2006 15:04

Můžeš mi citovat blíže? Ať jsem hledala, jak jsem hledala ve vyhlášce o nejkratším směru, jak Ty uvádíš, jsem nenašla ani zmínku.
viz § 53-56
Na křižovatce Štross je křižovatka řízená signály pro chodce, které nejsou od sebe určitě vzdálené víc jak 50metrů, tudíž podle vyhlášky máš povinnost užít tohoto přechodu.

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Příspěvek od 8750 » 25.1.2006 14:54

KM píše:Pobíhám po Strossu zejména ráno způsobem, za který by mi sebrali průkaz chodce na doživotí a jednou mě nějaký policajt chytne, ale holt si nemůžu pomoct.
Aspoň až uslyšíme ,,Dnes ráno přejela na Strossmayerově náměstí tramvaj chodce, který nedbal zásad správného přecházení vozovky", víme, o koho jde KMe @3665

kocour

Příspěvek od kocour » 25.1.2006 14:54

Yvona píše:Mám dotaz: když čekáte na Štrossu na místech, abyste lapili onu tramvaj, tak přebíháte na červeného nebo zeleného panáčka? Běžíte po přechodu nebo mimo něj?
Yvono, ten červený panáček tam naskočil právě v okamžiku, kdy se blížila ta 15. Tudíž jsem nechal projet 14 a auto směr Výstava a začal běžet, když naskočil opět zelený. Běhám rychle, k tramvaji je to pět vteřin, když jsem doběhl, zavřel mi před nosem. Zelený panáček pak svítil ještě dlouho, předlouho.

Uživatelský avatar
Šmaky
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 12.12.2005 19:12
Bydliště: Prague

Příspěvek od Šmaky » 25.1.2006 14:48

Ondra: Tomu řikám vstát z postele levou nohou, ten řidič musel mít sakra náladičku.... vsadim se že kdyby to šlo najížděl by do ostrůvků...

KM: V Japonsku jsou přechody na křižovatkách i úhlopříčně, třeba se to dostane i k nám ( Nebo by teda místo toho mohli aspoň udělat něco stou zast.)

KM

Příspěvek od KM » 25.1.2006 14:39

Ondra H: Správně.
Yvona: Ve vyhlášce je , že se ulice přechází nejkratším směrem. Tudíž na křižovatce je to ÚHLOPŘÍČKA. A úhlopříčně žádný panáček není. Takže není co porušovat :P (Já vím, pobíhám po Strossu zejména ráno způsobem, za který by mi sebrali průkaz chodce na doživotí a jednou mě nějaký policajt chytne, ale holt si nemůžu pomoct)
Různí: Ne, zastávky nepřesunovat. Zas by přebíhali ti vystupující. Představte si, že chcete přestoupit z 8 do 5. A to bychom nestíhali už vůbec, takhle ty řidiče zdrží ten semafor.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 25.1.2006 14:28

Yvona píše:Mám dotaz: když čekáte na Štrossu na místech, abyste lapili onu tramvaj, tak přebíháte na červeného nebo zeleného panáčka? Běžíte po přechodu nebo mimo něj?
Přebíhám co to jde... tahle křížovatka je řešená opravdu: :x

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Příspěvek od 8750 » 25.1.2006 14:23

Konečně tady někdo nakousnul přesunutí zastávek za křižovatku :smt038
Jsem 100% pro :!: :smt002

Yvona

Příspěvek od Yvona » 25.1.2006 14:23

Mám dotaz: když čekáte na Štrossu na místech, abyste lapili onu tramvaj, tak přebíháte na červeného nebo zeleného panáčka? Běžíte po přechodu nebo mimo něj?

kocour

Příspěvek od kocour » 25.1.2006 14:15

Filippl píše:bybloby to lepsi presnout zastavky za krizovatku(jen nevim jestli tram zastartuje k letne)
Jo, to říkám pořád, kdekoli to jde a na Strossu by to šlo. Nechápu, proč to zrekonstruovali takhle stupidně. Asi že zastávka za křižovatkou by byla moc logická.

kocour

Příspěvek od kocour » 25.1.2006 14:10

KM píše:Kocour: Hele nemáš (---)na tu bych běžel taky. :P :oops: 8-)
To jsem udělal potom. Neběžel, ale pomaličku šel. Via Belcredka. Občas se zastavil a podíval se pomaličku na hodinky. Ten řidič se z toho mohl posrat a byl zralej na vystřídání. Takové labily by k DP brát taky neměli, ne?

Odpovědět