Orientační a informační systémy
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
MŠ: Tak ještě také mohl být alespoň nějaký symbol (např. "/") či slovo (jako "nebo") mezi těmi dvěma možnými konečnými - u symbolu (protože konečné jsou každá v samostatném řádku) jeden za 1. a 2. před druhou!
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
MM: A to se tam právě nevejde. U těch špičkových výjimek bylo něco jako "ve špičkách prac dnů". A jelikož 10 jede ve všech obdobích v celé trase, jen část spojů končí dříve, tak je konečná pouze vyznačena velkým písmem. Spolu s časem 6-20, infem, že jde o pracovní dny a textem o každém druhém spoji se to tam opravu nevejde. Od toho máme JŘ.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Martin Šubrt píše:MM: Půlku spojů na Kotlářce stejně nikdo neví, jak sem napsat...
"V úseku Kotlářka-Sídl. Řepy v provozu pouze v ranní špičce pracovních dnů." či "V úseku ..... v provozu pouze ve špičce pracovních dnů."
U současné l/m 10 mělo být (vycházejíc z tohoto ZJŘ) uvedeno cca toto:
"V úseku Kotlářka-Sídl. Řepy v prac. dnech mezi 6. až 20. hod. jede jen polovina spojů."
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
MM: Měl by si návrh jak to vyznačit? U cedulových 17 to je ošéfované teploměrem, ale tady mě opravdu nenanapadá nic extra
MŠ: Jo to bude libové. 15T to asi nedá do řádku když dává Černokolosteckou?
MŠ: Jo to bude libové. 15T to asi nedá do řádku když dává Černokolosteckou?
- willyjeff
- Uživatel
- Příspěvky: 1761
- Registrován: 30.11.2004 16:11
- Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Símvás, co je na tý ceduli blbě?
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
MM: Půlku spojů na Kotlářce stejně nikdo neví, jak sem napsat...
9001: Hlavně Výstaviště Holešovice vypadá skoro stejně jako Vozovna Kobylisy...pro lidi s jednou dioptrií bez brýlí... To si zase zbytečně zaběhám na pásmované spoje.
9001: Hlavně Výstaviště Holešovice vypadá skoro stejně jako Vozovna Kobylisy...pro lidi s jednou dioptrií bez brýlí... To si zase zbytečně zaběhám na pásmované spoje.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Teprve dnes si jeden ze zdejších kolegů všiml jednoho značného nedostatku na bočních cedulých výlukové l/m10 Zvonařka - Kotlářka/Sídl. Řepy.
Večer se mi ji podařilo potkat a vyfotit (omlouvám se za sníženou kvalitu) - pozná někdo, co tam skutečně značně chybí uvedeno?
Večer se mi ji podařilo potkat a vyfotit (omlouvám se za sníženou kvalitu) - pozná někdo, co tam skutečně značně chybí uvedeno?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Re: Orientační a informační systémy
A u metrobusů se nám zmenší velikost čísla...
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Jsem se trochu zamyslel a vznikají nám na čelech tramvají pěkné blechy. Krásně čitelné Výstaviše bude od soboty na dva řádky.
Ortenovo náměstí to samé v bledě modrém...
Ortenovo náměstí to samé v bledě modrém...
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Orientační a informační systémy
Pane, referování o jakémsi svodidle taky nebyl zrovna profesionální výkon. Jsme jen lidi. V tomto případě lidi svázaní manuálem a webovými programy. Někteří možná ještě pamatují doby kdy se j.ř. psal na papír.MM-Mikulovsky píše:...
Omezte prosím počet smajlíků a každou chybu prosím pište jednou.
Ještě bych k tomu dodal, že bych taky mohl psát, že jsem dnes jel od Anděla v Nádražní ke konci pěší zóny směr Újezd na 12 nášlapů (RP) a sekce před světly byla projeta pod jízdou.
Re: Orientační a informační systémy
Pokud byste se pane kolego dobře podíval na ZJŘ od 1.9.2012 pak zaručeně zjistíte, že l.č. 16 je i nadále vedena z Flory po odklonové trase přes Jiřího z Poděbrad, Muzeum, I.P.Pavlova a Bruselskou na konečnou Nám. Bří Synků. Z toho důvodu není l.č. 11 tou metrolinkou a stane se jí až po dokončení poslední etapy výl. křiž. Flora (otevření úseku mezi Nám. Míru - Orionkou a Florou).MM-Mikulovsky píše:![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- velmi se omlouvám za množství smajlíků, ale opravdu mne vrrrrrrrrrrrrrrrrrrtá v hlavě značně nekompletní hodnocení, protože na příslušné stránce dpp (http://jrportal.dpp.cz/jrportal/LineList.aspx?mi=4&t=2) nevidím např. vůbec linku č.6 (nyní mimo provoz), zářijové ZJŘ nyní odkloněných l.4 s 10, 16 či l. 18 (jež má druhé ZJŘ zveřejněny jen od 27.8.2012 - kvůli otočení výluky na Botanické zahradě, ale v PD zachovaný prázdninový interval), 14 se 24 (majících také druhý ZJŘ od 27.8.2012) a pak HLAVNĚ V ZÁŘIJOVÉM ZJŘ L.11 PÁSMOVÁNÍ NA NBS!
Ovšem l.26 tam je správně uvedena jen se ZJŘ od 1.9.2012.
Ještě je "vtipné", že u 14 je uvedena na oné stránce dpp trasa "Sídliště Barrandov - Ortenovo náměstí" a u 24 "Dělnická - Kubánské náměstí" = tramvaje asi jedou mezi Ortenovým náměstím a Dělnickou manipulačně bez cestujících!![]()
![]()
-
T3_6892
- problémový jedinec
- Příspěvky: 135
- Registrován: 29.1.2012 19:09
- Bydliště: Doma :D někde blízko Tramvají
Re: Orientační a informační systémy
Tak 8009 má už digi panely.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
gabuliatko: Ano, DPP si změny nevymyslel a na jejich zrealizování má minimum času, ale prostě se tu zase ukazuje (jako už "tisíkrát" na zástávkových označnících), že při práci mnozí jeho pracovníci nemyslí (ale proč myslet - za myšlení placeni nejsou a ti co jo, tak to nedělají a podnik/jeho vlastníka okrádají) a proto:
a) dělají přímo chyby (viz ty "tisískrát" pokažené ozančnícky či teď chybějící "okénko" pro ZJŘ l.6 od 1.9.2012)
b) si nedovedou "pomoci" a obejít technická omezení (jako to, že v "okénku" pro linku můžou být odkazy jen na ZJŘ od dvou datumů), tím že uvedou linku v "okénkách" dvou - navíc nyní ve dvou případech k 1.9. 2012 (l. 14 a 24) a někdy později ve 3 případech k nějakému pozdějšímu zářijovému datu (l. 4, 10, 16) se se změnou JŘ mění trasa včetně jedné konečné, tak že by "okénko" s takovou rozdílnou informací mělo být opravdu zvlášť a tuplem v předstihu (než JŘ linek, jimž se změní jen intervaly)!
a) dělají přímo chyby (viz ty "tisískrát" pokažené ozančnícky či teď chybějící "okénko" pro ZJŘ l.6 od 1.9.2012)
b) si nedovedou "pomoci" a obejít technická omezení (jako to, že v "okénku" pro linku můžou být odkazy jen na ZJŘ od dvou datumů), tím že uvedou linku v "okénkách" dvou - navíc nyní ve dvou případech k 1.9. 2012 (l. 14 a 24) a někdy později ve 3 případech k nějakému pozdějšímu zářijovému datu (l. 4, 10, 16) se se změnou JŘ mění trasa včetně jedné konečné, tak že by "okénko" s takovou rozdílnou informací mělo být opravdu zvlášť a tuplem v předstihu (než JŘ linek, jimž se změní jen intervaly)!
- Petrpes
- Uživatel
- Příspěvky: 2256
- Registrován: 28.8.2008 22:03
- Bydliště: psí bouda
- Kontaktovat uživatele:
Re: Orientační a informační systémy
Což babička, jen aby to chápal dědeček 
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Orientační a informační systémy
na obranu DPP musím uvést že si nevymyslel ani linkové vedení ani uvádění konkrétní trasy (sice by se dalo polemizovat, že když do shodně označených zastávek, ale nějaký šťoural by v tom mohl šťourat). Takže kritika je hezká, ale zkus to navrhnout v software CHAPS lépe a tak, aby to babička pochopila