Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Palačák

Odeslatod Bald v 03.2.2007 19:19

DavidD napsal:To fakt záleží na výplni? Já myslel, že spíš na podloží a samotných kolejích, než jestli tam dam kostky nebo asfalt.

Je jedno jaký kryt trať má, ale měl by být co nejlépe utěsněný (asfaltová zálivka).
Bald
Uživatel

Odeslatod DavidD v 03.2.2007 18:58

Smurfx napsal:A kdy se má rekonstruovat? V létě 2007?

Jaký tam má být podklad (výplň mezi kolejnicemi) Zase kostky, asfalt nebo něco odolnějšího? Chtělo by, aby se to udělalo pořádně a nemuselo se to za rok za dva opravovat (jako třeba oblouk za pobřežní cestou, ten se spravuje každý rok)
To fakt záleží na výplni? Já myslel, že spíš na podloží a samotných kolejích, než jestli tam dam kostky nebo asfalt.
DavidD
Uživatel

Odeslatod pan Vedoucí v 03.2.2007 18:40

Doufáš marně, je to drahé.
pan Vedoucí
Uživatel

Odeslatod trainzjohny v 03.2.2007 18:29

Doufám, že na ty oblouky dají přimazávání jako je to v zatáčce na Náměstí Republiky, mám pocit že to opravdu pomáhá.
trainzjohny
Moderátor

Odeslatod Bald v 03.2.2007 18:21

Smurfx napsal:A kdy se má rekonstruovat? V létě 2007?

Jaký tam má být podklad (výplň mezi kolejnicemi) Zase kostky, asfalt nebo něco odolnějšího? Chtělo by, aby se to udělalo pořádně a nemuselo se to za rok za dva opravovat (jako třeba oblouk za pobřežní cestou, ten se spravuje každý rok)

Na Pražských tramvajích se udává od 18. června do 31. října, kompletní rekonstrukce X + přilehlých částí - možná i celý Palackého most.
Nevim - nevěřim že oblouk vedený skrz křížení, především 7. kolej (plánek) kde se dá čekat hojnost Aniter na trojce, bude něco trvanlivého. Ale nejsem znalec, je to jen doměnka.
Bald
Uživatel

Odeslatod Smurfx v 03.2.2007 16:42

Bald napsal:Víte tu někdo jak má vypadat X palackého náměstí po rekonstrukci? Bude se srovnávat nebo je tam třetina roku prací z jiného důvodu? Nemůžu to nikde dohledat :roll:

A kdy se má rekonstruovat? V létě 2007?

Naposledy upravil Smurfx dne 03.2.2007 16:49, celkově upraveno 1
Smurfx
Uživatel

Odeslatod Jarin Jarin v 03.2.2007 14:26

DavidD napsal:No linkové vedení v brzké době asi ne, ale spíš jde o koleje, které hodně pomůžou při výlukách v centru. Například, aby 22 (při výluce na Národce) nemusela jezdit z Jiráskova náměstí přes Výtoň,Albertov a zpět na Karlák. Takhle to veme přímo,to samé platí pro spoustu dalších linek....

Díky. :D
Jarin Jarin
Uživatel

Odeslatod DavidD v 03.2.2007 14:22

Jarin Jarin napsal:Ten Palačák si aspoň tuhle úpravu rozhodně zaslouží (i když si dokážu představit i lepší variantu). K čemu však budou nové oblouky ve směru k Jiráskovu náměstí (jak z Palackého mostu, tak z ulice Na Moráni)? Chystají se snad nějaké změny linkového vedení? :)
No linkové vedení v brzké době asi ne, ale spíš jde o koleje, které hodně pomůžou při výlukách v centru. Například, aby 22 (při výluce na Národce) nemusela jezdit z Jiráskova náměstí přes Výtoň,Albertov a zpět na Karlák. Takhle to veme přímo,to samé platí pro spoustu dalších linek....
DavidD
Uživatel

Odeslatod Jarin Jarin v 03.2.2007 14:10

Petr napsal:Tohle by vám mohlo napovědět víc

Ten Palačák si aspoň tuhle úpravu rozhodně zaslouží (i když si dokážu představit i lepší variantu). K čemu však budou nové oblouky ve směru k Jiráskovu náměstí (jak z Palackého mostu, tak z ulice Na Moráni)? Chystají se snad nějaké změny linkového vedení? :)
Jarin Jarin
Uživatel

Odeslatod Bald v 03.2.2007 12:59

Petr napsal:Tohle by vám mohlo napovědět víc

Děkuji, takže srovnaj aspoň hlavní křížení. Ty oblouky v křižovatkách jsou nářez, jsem zvědav jak často tam budou svárkové při nočních výlukách :?
Pokud to zůstane jen pro manupilační účely, bude to ok.
Díky za rozštípnutí diskuze :wink:
Bald
Uživatel

Odeslatod Petr v 03.2.2007 12:45

Tohle by vám mohlo napovědět víc
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod trainzjohny v 03.2.2007 9:09

Káem napsal:No nepřesunou. To je díra do země, to přesunout nejde. Prostě to esíčko nebude v křižovatce, ale za ní.

Nejpíše to esíčko protáhnou, nebude tak prudké a tak to bude lepší, zastávky se určitě posunou výš (už kvůli oblouku z nábřeží k Moráni).
trainzjohny
Moderátor

Odeslatod Tom 11 v 03.2.2007 0:41

Tak přesouvat to asi určitě nebudou->kvůli financím a taky vyjednat všechna ta povolení...prostě to by byl podle mě nesmysl...
Tom 11
Uživatel

Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.

Odeslatod DavidD v 03.2.2007 0:22

Bald napsal:Děkuji za rychlou odpověď. Já si to tam neumim moc představit kvůli těm vlezům do metra. Možná je kvůli tomu přesunou stranou, i ta doba rekonstrukce by odpovídala. Současná geometrie je dost špatenka.
No přesouvat je asi nebudou,nedávno proběhla oprava eskalátoru. To snad nikdo neni u dp tak praštěnej, aby to nehala zbourat...
DavidD
Uživatel

Odeslatod Bald v 02.2.2007 22:22

Jde všechno, ale je pravda, že vyhrabání nové a zasypání staré by asi byla asi dost drahá sranda :wink:

Esíčko za křižovatkou by znamenalo stěhování zastávek vejš... mno - proto jsem se ptal, vcelku mě zajímá jak si tam poradí 8-)
Bald
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové tratě a infrastruktura